Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!

ROBSON33 03 Cze 2016 12:18 71421 265
  • #181 03 Cze 2016 12:18
    gielo33
    Poziom 11  

imagia napisał:
    serafindamian napisał:
    Używałem dobry internet i wiadomo że nawet LTE nie dorówna kablowi.

troszkę się mylisz bo łącza techniczne LTE chodzą dużo sprawniej.
    Szary użytkownik wpada w szufladki ograniczeń.

Nie martwcie się; już za chwilę będą oferować nowe LTE o ile wiem prawie 100 szybsze tyle że nie u nas na razie :(

Niech oni najpierw doprowadzą do porządku, to co obecnie oferują, bo mogą i napisać do 2000GB/s nielimitowany internet, tylko co z tego?

Dodano po 6 [minuty]:

wborek napisał:
    imagia napisał:
    jeśli ktoś dostaje coś za darmo, to nie musi za to płacić

Według urzędu skarbowego musi bo jest to korzyść, więc jakie to za darmo. Właśnie dlatego "gratisy" najczęściej kosztują złotówkę.

Przepraszam za nabijanie postów ale tak mnie tknęło :D

Nie ma czegoś takiego jak za darmo, w jakim ty świecie żyjesz? To nie firma charytatywna :) Już darmocha "naszych" władz kosztuje nas 3x tyle co byśmy normalnie zapłacili i mamy te ich usługi kilka razy gorsze (szkolnictwo, służba zdrowia, emerytury :) ). Osobiście, to ja dziękuję za takie darmochy. :D

• #182 11 Cze 2016 15:39
    andreee
    Poziom 24  

Za Chwilę będzie 2 lata odkąd używam LTE w Plusie. Miesięcznie nie schodzę poniżej 200gb danych, dobijam czasem pod 600gb przeciągniętych, leja nigdy nie widziałem.
    W ciągu dnia transfer spada do 4mbit, w nocy sięga 25mbit przy 17% zasięgu- mój B315 nie chcę pracować z anteną.
    Lej pewnie jest wrzucanym tym , co myślą, że jak będą płacić 40 dychy myta Plusowi będą mogli drzeć dane jak szaleni. Jak płacę znacznie więcej- największy pakiet LTE plus telefon w abonamencie, także mnie nic złego z ich strony nie spotyka. Poza tym płacenie stówki za abo LTE to nie jakaś tragedia, skoro za neozagładę 1,5mbit płaciłem prawie tyle samo i usługa była strasznie niestabilna.

• #183 11 Cze 2016 22:49
    ROBSON33
    Moderator AGD

andreee napisał:
    Za Chwilę będzie 2 lata odkąd używam LTE w Plusie.

andreee napisał:
    mój B315

Kolego coś mi tu nie pasuje, dwa lata temu w Plusie był Huawei B593s a dopiero od maca 2015 jest B315 Link

• #184 12 Cze 2016 11:28
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

No i oczywiście B315 z Plusa obsługuje anteny zew. Kwestia zaktualizowania FW. Obecnie Plus poluźnił FUP i transfery 200-300GB bez lejka są możliwe. Ale jeśli umowa sprzed dwóch lat to w pierwszym okresie Plus ciął w ramach FUP na maksa. A prędkości na poziomie 4Mb/s trudno nazwać LTE. To poziom 3G z UMTS900 na jednej nośnej. Sieć Plusa i BTS u kolegi przeciążony.

• #185 12 Cze 2016 14:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

czarosław1234 napisał:
    Z tym LTE to ja nie wiem jak jest kurcze.. Mieszkam 300m od nadajnika, kupiłem w Plusie Internet LTE, ale prędkość była tak tragiczna, że strony w ogóle nie chciały mi się ładować.. Gościu przez telefon nie potrafił mi jednoznacznie wytłumaczyć takiego stanu rzeczy, dlatego zrezygnowałem po okresie próbnym.

Jak bym widział ofertę mojej żony właśnie w Plusie - pakiet LTE za 15 zł/5 GB (więcej nie było jej potrzebne) - TYLKO, że na BTS-ie oddalonym też 300 m od naszego mieszkania NIE ma nadajnika LTE w ogóle :D - a BTS który ma LTE jest oddalony od nas 5 km - tylko, że my mieszkamy na parterze, dookoła pełno bloków - więc o LTE w Plusie możemy tylko pomarzyć, żadne anteny i cuda wianki tu nie pomogą (oczywiście konsultant NIC żonie o tym malutkim "problemie" nie wspomniał) - poszła reklamacja - jak tylko będzie pozytywna, to żona wypowiada całą umowę w Plusie (net i tel) - i z fonem przenosi się do Nju Mobile (gdzie i ja jestem) a net będzie w końcu LTE ale na kartę z Orange (na allegro zakupiona odpowiednia karta za 50 zł z 36 GB na rok) - jak się limit wyczerpie, to za 50 zł kupię następną kartę.

I tak żona kończy "wspaniałą" i długoletnią przygodę z Plusem... - NIGDY WIĘCEJ PLUSA.

• #186 12 Cze 2016 20:39
    andreee
    Poziom 24  

Zasięg trzeba sobie samemu sprawdzać.
    B315 kupiłem na własną rękę. Umowę brałem z tabletem, a kartę wrzuciłem do E398 spiętego z MR3020, ale nie było zbyt stabilnie momentami to router kupiłem.
    Jak na moje warunki ja na mój internet naprawdę nie narzekam. No i ja nie mam żadnej alternatywy.

• #187 12 Cze 2016 23:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

andreee napisał:
    Zasięg trzeba sobie samemu sprawdzać.

Być może - ale proponowanie kupna usługi, której to sam Plus nie może świadczyć - to już kuriozum.
    Już pomijam, że taka oferta jest chyba bezprawna - ale tak jak ktoś napisał - walka potem w sądach, to nerwy i spore koszty po stronie oszukanego klienta - a po wyroku pozytywnym, jedynie co masz to satysfakcję, żeś firmie coś udowodnił - ale gdzie odszkodowanie za oszustwo, nerwy, stres, adwokata, koszty...
    A kwestia następna - walka z firma/mami przed UOKiK-iem, albo UKE - powodzenia.
    Firmy świadomie i z premedytacją robią co chcą - skoro wszystko się ciągnie jak flaki z olejem - to dlaczego tu się dziwić, że tak jest.
    Ja/my z UPC już pól roku walczymy i czekamy, za uznaniem klauzul abuzywnych, które UPC NADAL proponuje w swoich umowach za bezprawne i by trafiły na listę klauzul zakazanych - pisma nasze "poszły" gdzie trzeba - odpowiedź UOKiK - "czekać, przyglądamy się" - i tak już PÓŁ ROKU zleciało - i ciągle się przyglądają, a UPC każdego dnia podpisuje z klientami nowe umowy, gdzie nadal takie paragrafy zakazane się znajdują...
    Jedynie mogę to skwitować tak (i proszę mi wybaczyć szczerość i bezpośredniość słów) - BURDEL i niewyobrażalny chaos w Polsce panuje - urzędnicza niemoc jest tak wielka pod adresem firmy, że to niepojęte - co to za kary dla firmy 300 tys zł, czy tam nawet 500 tys zł - co to za kara? - kara powinna wynieść kilka MILIONÓW - tylko tym sposobem można w Polsce nauczyć firmy poszanowania prawa i klienta.
    Tylko dlaczego firmie prawie nic nie można zrobić - ale ty człowiecze miej tylko 500 zł gdzieś długu w firmie, spółdzielni, gazowni, urzędzie - a w 3 mc masz komornika na karku... - i on wyciągnie od ciebie całą tą sumę.
    Mam wrażenie (a nawet pewność), że w PL żadna instytucja do tego powołana NIE broni naszych racji i praw jako konsumentów (może poza P/MRK - Powiatowym/Miejskim Rzecznikiem Konsumentów).
    Polska w UE, Polska cywilizowanym krajem - buhahahahaha.
    Jak to ktoś powiedział - "to, że Polska jest w UE, wcale nie oznacza, że jesteśmy krajem unijnym z całą tego powagą, konsekwencjami i poszanowanie prawa na terenie całej UE".

• #188 14 Cze 2016 21:43
    never1die
    Poziom 3  

fiend_ napisał:
    Bez abonamentu i umowy mam 200GB/miesiąc w cenie 50zł/5 mies (czyli 10zł/miesięcznie) w Play. W plusie po przekroczeniu limitu transferu jest limit pobierania do kilku Mbit/s, i trzeba podpisać umowę na min. rok...

jakim cudem ?

• #189 14 Cze 2016 22:03
    matek451

To nie cud tylko karta RBM I , która doładowana za 50 zł przedłuża konto o 150 dni. Do tego co 30 dni włączona usługa Darmowy Internet LTE, na dodatek 50 zł zostaje na koncie.

• #191 15 Cze 2016 04:43
    rafbid
    Poziom 32  

Starter za 19,99 zł przedłuża się o 100 dni za 50 zł. A starter za 49,99 zł przedłuża się o 150 dni za 50 zł.

• #192 16 Cze 2016 11:23
    baksiczek
    Poziom 7  

matek451 napisał:
    To nie cud tylko karta RBM I , która doładowana za 50 zł przedłuża konto o 150 dni. Do tego co 30 dni włączona usługa Darmowy Internet LTE, na dodatek 50 zł zostaje na koncie.

Gdzie jest ta oferta bo nie mogę znaleźć?

• #193 16 Cze 2016 13:38
    rafbid
    Poziom 32  

baksiczek napisał:
    Na allegro wpisz ''Play internet'' Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!

• #194 16 Cze 2016 13:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

baksiczek napisał:

Zanim zaczniesz szukać - to najpierw się empirycznie upewnij, że masz zasięg LTE tego operatora.

• #195 17 Cze 2016 16:20
    arasreal
    Poziom 9  

A taki internet z "Allegro", to legalny jest?

• #196 17 Cze 2016 17:16
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Nie. Jest to nielegalny internet... :roll:
    Internet jest od dostawcy, w tym przypadku od operatora sieci komórkowej. Kartę SIM kupujesz na Allegro zamiast w kiosku Ruchu. Jest to kontrabanda, bardzo ścigana i nielegalna... :roll:

• #197 17 Cze 2016 18:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

arasreal napisał:
    A taki internet z "Allegro", to legalny jest?

A dlaczego miałby być nielegalny? - kupujesz usługę, którą sam operator sprzedaje nie koniecznie we własnym kanale dystrybucji - czasami nawet za te pieniądze co z allegro tego u operatora nie kupisz (ja za 49 zł kupiłem 36 GB na 365 dni w Orange - net na kartę).

• #198 17 Cze 2016 20:04
    arasreal
    Poziom 9  

Tak samo, jak kupujesz gry, które wymagają potwierdzenia legalności klucza na Steam. Tak robi to dystrybutor gier, ale tak też robią to allegrowicze, którzy nie mają takich uprawnień. I co? Jest to nielegalne. Tak samo chyba sytuacja ma się tutaj. Ok, jest to tańsza opcja, tak jak w przypadku gier, ale moim zdaniem nielegalna. Chyba, że allegrowicz potwierdza (w co wątpię), że jest takim dystrybutorem.

• #199 17 Cze 2016 20:10
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Ale Ty jesteś ciemna masa... :roll:

• #200 17 Cze 2016 20:49
    arasreal
    Poziom 9  

Nie widzę przeszkód byś wyjaśnił dlaczego jest to legalne.

• #201 17 Cze 2016 22:51
    matek451

A co tu wyjaśniać? Oferta RBM z DIL jest od 32 m-cy, sam mam kilka takich kart , na dodatek z RWK. Goście z Allegro nakupili hurtowo kart RBM I z taryfą RBM 7 ( 150 dni za doładowanie 50 zł) lub RBM II new za 9 zł ( 100 dni za 50 zł) i teraz handlują legalnymi kartami SIM , na których można włączyć usługę Darmowy Internet LTE bez limitu w myśl regulaminu https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/files/...Darmowy_Internet_LTE_na_30_dni_22.10.2014.pdf Gwarantowane 100GB z pełną prędkością LTE w Play dostępną w danej lokalizacji. koszt 0-5 zł na m-c.

• #202 11 Paź 2016 07:43
    69milo69
    Poziom 10  

Wiem że autor porusza zagadnienie problemu z faktycznym stanem braku limitów w sieciach mobilnych ale mnie nurtuje pytanie czemu ludzie nie wybierają zamiast mobilnego internetu to internetu radiowego od lokalnego dostawcy?

• #203 11 Paź 2016 11:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

69milo69 napisał:
    czemu ludzie nie wybierają zamiast mobilnego internetu to internetu radiowego od lokalnego dostawcy?

Bo radiówka - to w 90% przypadków jeszcze większe dziadostwo niż net mobilny.
    Nie każdy ma lokalnego ISP, często to prywatnie IP (i sobie na serwerach w gry nie pograsz), brak często możliwości przekierowania portów, pingi po 1000 ms itd.

• #204 11 Paź 2016 13:12
    69milo69
    Poziom 10  

KOCUREK1970 napisał:
    69milo69 napisał:
    czemu ludzie nie wybierają zamiast mobilnego internetu to internetu radiowego od lokalnego dostawcy?

Bo radiówka - to w 90% przypadków jeszcze większe dziadostwo niż net mobilny.
    Nie każdy ma lokalnego ISP, często to prywatnie IP (i sobie na serwerach w gry nie pograsz), brak często możliwości przekierowania portów, pingi po 1000 ms itd.

Niestety muszę się z Tobą zgodzić że duża część internetu radiowego słabo chodzi ale nie wiedziałem że aż taki duży procent. Ja osobiście mam pozytywne doświadczenia tzn ping w przedziale 9-12ms, co do prywatnego IP to faktycznie tak jest z tym że nie mam nic blokowanego i we wszystko można grać a jak by był potrzebny publiczny adres IP to można go wykupić za grosze...
    Stąd zawsze się dziwie ludziom którzy mówią że LTE jest lepsze - (na radiówce pewne 40Mb/s a LTE jak widać...)

Każdy w zasięgu poniższego operatora może sam bezpłatnie przetestować ten Internet wpisując w google Internet Warka lub klikając w poniższy link.
    InterLand Internet Warka

• #205 19 Paź 2016 22:00
    student11
    Poziom 21  

Prawda jest taka że każdy ma swoją. Ja korzystam z neta LTE z Plusa (bez grania i ściągania rzeczy z neta) i jestem zadowolony, mam u siebie i u mamy. Niestety u mnie play chodzi kulawo - brak anteny.
    Fakt jest taki że nic nie dorówna prędkością kablu, ale dla kogoś który coś patrzy na fb i inne pierdoły wystarczy oczywiście jeśli ma odpowiednią infrastrukturę wokół siebie.
    RBM jest w istocie genialne jeśli ktoś wie jak to wykorzystać. Ja dzięki matkowi wiem ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Bo trzeba to włączać co 30 dni. a jak są ludzie starsi to wolą zapłacić więcej i mieć to w d.

• #206 24 Paź 2016 22:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

techbud napisał:
    Następnym krokiem będzie złożenie skargi do UOKiK ponieważ internet miał być bez limitu a jest j/w

Ktoś tu chyba nie zrozumiał, co znaczy opcja "bez limitu" ;) .
    techbud napisał:
    Zarówno w reklamach jak i w salonach zapewniają o braku limitów jeśli jesteśmy w zasięgu LTE, w zasięgu jestem a dodatkowo ruter jest tak ustawiony że łączy się tylko z LTE.

Jeśli ktokolwiek na podstawie reklamy podejmuje decyzję o związaniu się z operatorem na X miesięcy - to moje gratulacje.
    Kolejny naiwny wydymany.

• #207 21 Lis 2016 16:26
    |Juno|
    Poziom 9  

Mam pytanie, czy (zakładając, że chcę kupić RBM za9 zł) z jakimś sensownym modemem używanie LTE do Netflixa lub HBO GO ma sens z punktu widzenia technicznego? Nie zamierzam LTE używać do torrentów, a wyłacznie do streamowania tych serwisów. Maksymalnie 2 godz. dziennie.

Pozdrawiam

• #208 21 Lis 2016 18:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@|Juno|
    Najpierw się upewnij, że jesteś w zasiągu LTE Play.

• #209 21 Lis 2016 18:44
    |Juno|
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    @|Juno|
    Najpierw się upewnij, że jesteś w zasiągu LTE Play.

Nie marnowałbym Wam czasu. :)
    Oczywiście, że jestem. Mało tego, do współdzielonego najbliższego BST (ID: WAR3052) mam poniżej 800 metrów, a do masztu wyłącznie Playa mam 5 km i widzę go z okna. Do playowskiego ID: WAR1253 mam 2 kilometry i parę drzew po drodze. Mój telefon (cat 3) pokazuje mi transfer w domu ok. 6 Mbit/s. Zastanawiam się czy przejście na stacjonarny modem poprawi mi transfer tak, by mieć np. 10 Mb/s.

EDIT.
    Zapomniałem dodać, że upload mam 13 Mb/s. Czyli, że zajętość spora. Mierzone koło 18:45, przed chwi;ką.

• #210 21 Lis 2016 19:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

|Juno| napisał:
    Zastanawiam się czy przejście na stacjonarny modem poprawi mi transfer tak, by mieć np. 10 Mb/s.

Przy takiej odległości i drzewach, może być jednak potrzebna antena zewnętrzna.