Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!

ROBSON33 01 Lut 2017 12:46 75738 272
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Ja takie informacje i decyzje nazywam bullshitem.
    Odwołają się i nic nie zapłacą:
    "Decyzje nie są ostateczne, przedsiębiorcy mogą odwołać się do sądu."

Kara by była wtedy, kiedy firma by musiała oddać całą kasę którą na tym zarobili, zapłacić karę i wyrównać szkody klientom za nerwy i stres.

Kara winna być zapłacona w 14 dni - a potem spółka może się sądzić, i wnosić o uznanie tej decyzji za niesłuszną (i wnosić o zwrot kasy).
    Jak ja zakładam sprawę w sądzie, to najpierw JA muszę za wszystko zapłacić - chcą odwołania, płacić.

Vectra, MM i UPC też miały zapłacić kary - i co, dwóm pierwszym "odpuszczono grzechy" a UPC jest właśnie "rozgrzeszana".

UPC miało też zwrócić niesłusznie pobraną kasę - właśnie, miało.
    T Mobile też miał oddać kasę i wypłacić odszkodowania - ono miał.

Te wszystkie nałożone kary, to tylko działania partyzanckie i pozorowane - huku z wysadzenia torów kupa, tylko, że linia kolejowa już nieczynna od kilku lat.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    ROBSON33
    Admin grupy AGD
    KOCUREK1970 napisał:
    Kara by była wtedy, kiedy firma by musiała oddać całą kasę którą na tym zarobili, zapłacić karę i wyrównać szkody klientom za nerwy i stres.

Dokładnie, mamy tu przykład jak nieudolnie działają w Polsce instytucje które niby mają nas konsumentów chronić.
    W większości wypadków tamte umowy już wygasły, firma kasę wzięła za cały czas trwania umowy i klient był robiony w ............... oraz musiał płacić.
    Szkoda słów i klawiatury.
    KOCUREK1970
    A zobaczcie to:
    - jak klient coś zmieni w umowie: to albo mu nie wolno, albo wielką karę musi zapłacić.
    - a jak firma coś zmienia w umowie: to JA bezkarnie (buhehehehe) mogę umowę zerwać - ok, ale gdzie moja kasa, gdzie moje odszkodowanie za nerwy i stres, że teraz na szybko muszę szukać nowego dostawcy usług?
    I dlaczego to JA muszę umowę z firma zrywać, skoro zmienia coś firma? To ona winna zerwać umowę ze mną z ICH winy, i zapłacić mi tyle samo odszkodowania, jak ja im kar umownych.

Jeśli podpisując umowę z firmą X, ta firma daje mi 2 tys zł wszelakich ulg, to:
    - jeśli JA zrywam, zmieniam umowę, to JA im płacę 2 tys zł tytułem zwrotu ulg,
    - jeśli to firma X zmienia, zrywa ze mną umowę, to ONA winna mi zapłacić te 2 tys zł tytułem straconego czasu, nerwów i stresu, i odszkodowania.
    Wtedy dopiero firmy podchodziły by rzetelnie, uczciwie i z szacunkiem do klienta (i przedstawianej mu oferty) - to co obecnie w Polsce funkcjonuje, to płać.

Moderowany przez jimasek:

Temat był edytowany - użycie słowa zakazanego/wulgarnego

mumiok
    Poziom 13  
    @KOCUREK1970

Ale tak wszędzie jest, przykład banków wpłacasz 10 000 zł na lokatę i jakie masz z tego odsetki 30 zł na miesiąc? Jak dajesz kasę na lokatę tzn. Pożyczasz bankowi swoją gotówkę aby mógł nią obracać, zadowalać inwestorów.

A teraz w drugą stronę, pożyczasz od banku 10 000 zł, na start prowizja, odsetki i do oddania dobre 15 000 zł a spóźnij się o dzień ze spłatą raty!
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Kiedyś było takie powiedzenie. "Co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie."

Oni mają takich adwokatów, co odpowiednio zmanipulują (np. podświadomie wmówią swoją niewinność) i sprawę wygrają.
    mumiok
    Poziom 13  
    w USA takie coś by nie przeszło, tam Sądy dają odszkodowanie w mln $, że ktoś popatrzył się zbyt gorącą kawą w kubku a tym bardziej taki wałek by tam nie przeszedł, że net bez limitu ale z limitem ale niestety tu jest Polska ale mamy dziurę w budżecie to powinni z nich ściągać ile wlezie
    KOCUREK1970
    mumiok napisał:
    ale tak wszędzie jest, przykład banków

Oj spokornieli i to bardzo.
    mumiok napisał:
    net bez limitu ale z limitem

Tylko u nas poszli sprytniej - masz nielimitowany internet (w sumie jakby to przemyśleć), tylko przycięty czasami do 32 a nawet 16 KILOBITÓW
    I co, jest limitowany - ano nie jest, korzystaj do woli :D

Klienci nielimitowany internet zrozumieli w ilości pobranych danych.
    A firmy nielimitowany internet wprowadziły w prędkości pobierania tych danych.
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    To praktycznie jeden ciul bo i tak nic nie zrobisz na takim wolnym necie.
    KOCUREK1970
    Atreyu Makiavel napisał:
    To praktycznie jeden ciul bo i tak nic nie zrobisz na takim wolnym necie.

Zgadza się - ale jest nielimitowany ;) .
    A skoro to FIRMA podpisała z tobą umowę i to ty korzystasz z ICH warunków (bo się na nie zgodziłeś) - nie narzekaj.
    Masz internet nielimitowany - tylko każda strona rozumie go po swojemu.
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Ja nie narzekam bo rozumiem zapiski umów wraz z nowomodnymi fupami. Nie narzekam również ponieważ korzystam z Red Bull Mobile. Narzekam natomiast na narzekanie innych sierot umysłowych nielimitowane limity bo to bardziej ich rozumu się tyczy.
    almatrah
    Poziom 9  
    W moim przypadku sprzedawca się zarzekał, że nie ma żadnych limitów. Podpisałem umowę z Cyfrowym Polsatem na "LTE bez limitu". Przez jakiś czas było bez limitów i się skończyło. Teraz w połowie miesiąca mam już blokowane łącze. Zdecydowanie odradzam internet od Cyfrowego Polsatu.
    Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity! Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!
    KOCUREK1970
    almatrah napisał:
    W moim przypadku sprzedawca się zarzekał, że nie ma żadnych limitów. Podpisałem umowę z Cyfrowym Polsatem na "LTE bez limitu".

Czyli wniosek taki, że nawet nie przeczytałeś co podpisujesz...
    almatrah napisał:
    Zdecydowanie odradzam internet od Cyfrowego Polsatu.

Dlaczego potem wszyscy narzekają, że ich operator oszukał?

W moim przekonaniu, umowy abonenckie na cokolwiek CZYTA uważnie PRZED podpisaniem ledwo 1% klientów - to do kogo możecie mieć pretensje?
    almatrah
    Poziom 9  
    Przeczytałem dokładnie co podpisywałem i dlatego mocno naciskałem sprzedawcę. Początkowo nie blokowali transferu.

Poza tym z powodu braku możliwości technicznych blokują przesył. Ale jak dokupię dodatkowy transfer (przypominam, że mam abonament "Power LTE bez limitu") to nagle okazuje się, że pojawiają się możliwości techniczne do dalszego świadczenia usług. Jak dla mnie to czyste naciąganie klienta i powinien się tym w końcu porządnie zająć UOKIK.

Jak mi się tylko skończy umowa to zakopuję światłowód (~250m).
    KOCUREK1970
    almatrah napisał:
    Przeczytałem dokładnie co podpisywałem i dlatego mocno naciskałem sprzedawcę.

I nie zauważyłeś akapitu o blokowaniu PRĘDKOŚCI (nie mylić z blokowaniem TRANSFERU).
    Gdzie jest problem - ano w zrozumieniu co znaczy nielimitowany internet:
    - operator rozumie to w akapicie PRĘDKOŚCI takiego internetu,
    - klient rozumie to w akapicie ILOŚCI przesłanych danych.
    I operator nigdzie nie kłamie - masz nielimitowany internet z prędkością chyba 32 kilobitów - i dokładnie to jest w umowie.
    Operator gwarantuje minimalną PRĘDKOŚĆ, nie gwarantuje TRANSFERU.
    Nikt Cię nie oszukał - nie zrozumiałeś po prostu zapisu umowy.
    almatrah napisał:
    Początkowo nie blokowali transferu.

Nie blokowali - bo go nie wykorzystałeś, lub nie robiłeś tego zbyt często.
    Ale w regulaminie jest ZAPIS czarno na białym, że przycinają PRĘDKOŚĆ internetu.
    Nie ma tam słowa, że blokują ilość przesłanych danych.
    almatrah napisał:
    Poza tym z powodu braku możliwości technicznych blokują przesył. Ale jak dokupię dodatkowy transfer (przypominam, że mam abonament "Power LTE bez limitu") to nagle okazuje się, że pojawiają się możliwości techniczne do dalszego świadczenia usług.

Czyli dokładnie jak wskazałem wyżej.
    almatrah napisał:
    Jak dla mnie to czyste naciąganie klienta i powinien się tym w końcu porządnie zająć UOKIK.

Najpierw klient musiałby przed UOKiKiem udowodnić, że operator łamie zapisy umowy (a nie łamie, bo NIE blokują ilości danych, tylko limitują prędkość - i jest to wyraźnie w umowie zaznaczone).

Problemem jest też fakt, że umowy nie są pisane prostym językiem, a adwokackim bełkotem - dlatego takie sytuacje.
    Kiedyś umowa była na 1 KARTCE papieru - dziś to nawet 5 i więcej kartek + aneksy+ uwarunkowania itd
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Coś się ostatnimi czasy zmienia ponieważ już w reklamach mówią o "bez limitu danych". Dokładnie w ten sposób mówią. Już nie ma miejsca na niedomówienie "internet bez limitu" gdzie można było się domyślać o limity danych a chodziło o limity prędkości. Słowo "limitu" także jest tu nieprzypadkowe, gdyby użyto "limitów" wtedy również nie byłoby pola manewru, że chodziło tylko o limit prędkości. Liczba mnoga "limitów" czyli obu - prędkości i danych, nie jak dotychczas tylko prędkości. #dobrazmiana
    Tylko w tym miesiącu w statystykach modemu mam prawie 200 GB nabite i nadal kurek nie przycięty. Red Bull Mobile.
    Foxtrott
    Poziom 34  
    Ostatnio zauważyłem w plusie ,że po przekroczeniu "podstawowego limitu danych" prędkość obniżają do 20Dl/5Up Mb/s , nowy okres wraca wszystko do normy.
    KOCUREK1970
    Atreyu Makiavel napisał:
    Coś się ostatnimi czasy zmienia ponieważ już w reklamach mówią o "bez limitu danych".

Po przycięciu prędkości, przecież nadal nie ma limitu danych - to co tu się niby zmieniło na lepsze.
    Atreyu Makiavel napisał:
    Dokładnie w ten sposób mówią. Już nie ma miejsca na niedomówienie "internet bez limitu" gdzie można było się domyślać o limity danych a chodziło o limity prędkości.

To nic nie wyjaśnia - a jeszcze bardziej ukierunkowuje kupującego, bo pomyśli: świetnie, teraz mogę w miesiącu wykorzystać nawet 5 TB danych i mnie nie przytną" - oczywiście danych mu nie przytną, tylko prędkość.
    Niedomówień nie będzie dopiero wtedy, kiedy mogę wykorzystać nawet 300 TB danych miesięcznie i nic się nie zmieni w prędkości! takiego netu.
    Ale prawdopodobnie w necie mobilnym to nigdy nie nastąpi.
    rafbid
    Poziom 32  
    Dawno nie liczyłem ale przy założeniu stałego 100mb/s można wykorzystać miesięcznie ponad 32TB danych miesięcznie.
    almatrah
    Poziom 9  
    W cyfrowym Polsacie po przekroczeniu 200 GB przycinają prędkość, a to oznacza koniec internetu w danym miesiącu :(
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    @KOCUREK1970, kolega chyba nie zdaje sobie sprawy o jak wielkich liczbach pisze. W praktyce ciężko jest miesiąc w miesiąc wykorzystywać gigabajtów liczonych w trzycyfrowych liczbach.
    KOCUREK1970
    Atreyu Makiavel napisał:
    KOCUREK1970, kolega chyba nie zdaje sobie sprawy o jak wielkich liczbach pisze.

Wielkości rzędu nie mają tu żadnego znaczenia.
    Prawdziwy NO LIMIT będzie dopiero z zapisem o braku jakiegokolwiek LIMITU ilości pobranych danych z pełną prędkością łącza (coś na wzór łącz w kablówkach).
    Każdy inny zapis w umowie zawsze będzie oznaczał jakieś "ale...".
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Dla typowego użyszkodnika to zazwyczaj jest NO LIMIT, cierpią co poniektórzy bo przez Januszy powstały FUPy aby móc ich odsiewać.
    KOCUREK1970
    Atreyu Makiavel napisał:
    Dla typowego użyszkodnika to zazwyczaj jest no limit

Ale nie mówimy tu o człowieku tylko usłudze.
    Myślisz, że ludzie by się zatrzymali na 1 TB przesłanych danych miesięcznie, gdyby faktycznie był pełny no limit? :) (w gruncie rzeczy to pytanie retoryczne).
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    To do tej pory najlepszy wynik pobierania jaki widziałem u siebie:

EDIT
    Lepszy wynik w kolejnym moim poście.
    mumiok
    Poziom 13  
    Atreyu Makiavel napisał:
    To do tej pory najlepszy wynik pobierania jaki widziałem u siebie:

nadal Red Bull Mobile?

rozglądam się za czymś mobilnym bo nie chcę już umowami się wiązać
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Owszem RBM na kartę. Przy tym wyniku dziwnie niski upload wyszedł, przy niższych wynikach downloadu jest większy upload.
    Waldek Osiński
    Poziom 15  
    No koło wtorku dojedzie, to coś napiszę...