Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!

ROBSON33 27 Feb 2015 15:28 77184 272
lampy.pl
    matek451
    Level 43  
    Każdy przy zdrowych zmysłach nie weźmie oferty z Plusa/CP z tak skonstruowanym regulaminem. Widać, że kolega nie czytał mojego posta i nie ma pojęcia o ofercie internetu mobilnego polskich operatorów. Play za 20 zł gwarantuje minimum 100GB i to na taryfach głosowych, internetowych czy pre-paid. Co ciekawe umożliwia spokojnie transfery po 300GB bez lejka a jak przytnie to do 2Mb/s. Pokazuje że można i mu się to opłaca od ponad roku. Sam korzystam z nielimitowanego LTE w RBM od 15 m-cy za darmo , jak i również za 9,99 z na taryfie głosowej. Standardowo transfery około 300GB. Rekordowo w ramach testów ponad 500GB. Na dwóch kartach lejek raz po 320GB. Plus po prostu nie ma nielimitowanego internetu jak reklamuje w Tv. To internet nielimitowany z limitem wg. jego uznania. brak jakiejkolwiek gwarancji transferu. Nadal nieuczciwe reklamy, kłamstwa konsultantów w salonach i BOK.Nieświadomi biorą zamiast Neostrady jak w reklamie i liczą ,że mają prawo używać internetu jak chcą. A to wierutne kłamstwo. Obrona Plusa w wykonaniu @pci.sat nie trzyma się kupy i wobec oferty Play jest pozbawiona jakichkolwiek sensownych argumentów.
  • lampy.pl
    pci.sat
    Level 10  
    Do wycieczek osobistych się nie odniosę.

Ustosunkuję się tylko do jednej kwestii:

matek451 wrote:
    ...Obrona Plusa w wykonaniu @pci.sat nie trzyma się kupy i wobec oferty XXX jest pozbawiona jakichkolwiek sensownych argumentów.

Bardzo ciekawy punkt widzenia, wobec:

pci.sat wrote:
    Ja nie zamierzam (...) polecać Plusa komukolwiek, ponieważ mam dość niskie mniemanie o tej firmie i uważam, że hasło "LTE bez limitu" jest kłamstwem.

Sprzedawca XXX, czy jak?
  • lampy.pl
    matek451
    Level 43  
    Nie chodzi o wycieczki osobiste tylko argumenty, których użyłeś twierdząc, że nie można sprzedawać usługi LTE z duża ilością danych. Play pokazał, ze można , nawet w 3G. W ten sposób bronisz oferty Plusa, choć sam wiesz , ze to szwindel. Nie ma żadnych argumentów, które usprawiedliwiałyby działanie tego operatora , który reklamuje nachalnie internet bez limitu a w regulaminie i rzeczywistości stosuje nieuczciwe działania pod pozorem ochrony użytkowników. Ten operator z góry założył, że jego Power LTE będzie z limitem, tylko ukrytym i bliżej nieokreślonym. stąd stworzenie mechanizmu FUP i brak jasnych reguł. Proponuję zapoznać się z ponad 4 tysiącami moich postów na tym Forum i nie tylko. Oferta Play nie wymaga reklamy, broni się sama. To tak naprawdę ten operator od 15 m-cy zapewnia nielimitowany internet LTE w Polsce. Plus z Power LTE to tylko nieudolna kopia ze strony szukającego oszczędności operatora.
    m.jastrzebski
    Level 39  
    pci.sat wrote:
    Ja nie zamierzam tu nikogo usprawiedliwiać, ani tym bardziej polecać Plusa komukolwiek, ponieważ mam dość niskie mniemanie o tej firmie i uważam, że hasło "LTE bez limitu" jest kłamstwem. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na jeden aspekt.

Otóż jak się składa, że mam rzetelne dane z kilku miesięcy na temat tego ile danych jest przesyłanych miesięcznie w mojej firmie (w sumie 15 osób, w tym 10 deweloperów).

Okazuje się, że średnio jest to około 50-80GB.

Tak więc przepraszam bardzo, ale wydaje mi się, że większość tej dywagacji to bicie piany, a w istocie chodzi o torrenty i streaming video.

Oczywiście operator nie powinien w żaden sposób ograniczać zakresu zastosowań łącza, jednak sugerowanie, że nie można korzystać z www lub wysyłać maili jest czystą demagogią, bo realnie nie ma fizycznej możliwości, aby dojść do lejka na LTE korzystając tylko z maila i www...

Moim zdaniem, całkowicie subiektywnie, LTE jest fajną ofertą zarówno w zakresie prędkości działania jak i limitów. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach wierzył, że będzie miał za 50PLN Internet bezprzewodowy 150Mbit bez limitu... Co więcej, uważam, że w regulaminie jest to może niezbyt klarownie, ale w sumie w sposób prawdziwy, opisane. Prawda, jest napisane, że mogą każdemu ograniczyć zawsze, ale wydaje mi się, że każdy zdrowo myślący człowiek za tą kwotę oczekiwałby bardziej takie regulacji niż 150Mbit bez limitu...

Reasumując, ja bym nie darł szat. Działa to fajnie, stabilnie, nie mam uwag. Do torrentów to się nie nadaje. Do torrentów lepiej kupić ofertę z nocami poza limitem. Na takiej ofercie osobiście pobierałem nocami 200GB miesięcznie i śmigało bez zarzutów.

Dziala fajnie i stabilnie. Ot dobre zarty. Ludzio obecnie to biora i na starcie, bez lejkow i fupow poteafi chodzic ponizej 1mbit/s.
    Pewnie ze nikt nie powinien liczyc ze za kilkadziesiat pln dostanie neta 150mbit/s bez limitow. Tyle z plus otwartym tekstem to obiecywal,, mowil swoim klientom, ze heavy user ktory podpadnie pod fup to setki GB przeslanych. Po pol roku sie okazuje ze heavy to jednak taki co osmieli sie ponad pakiet wychylic.
    Po kolejne, torrenty to nie tylko sciagnie pirackich filmow, choc fzkt w wiekszosci pewnie.
    Co wiecej istnieje bardzo duzo legalnych rzeczy ktore moga wygenerowac ogromny ruch: kopie danychw chmurze, legalny streaming video (np hbo) radia internetowe itd. Ba, polsat chyba jakas iple dawal, czym niejako sam sie deklarowal ze toto sie nadaje do streamingu video.
    jak ktos nie ma innej opcji, mieszka w malo zaludnionym terenie, zuzywa bardzo malo danych to jest tto jakas opcja. Ale z pewnoscia nie jest to lepsze od neostrady jak obiecywali. Bo juz niektorym muli o klase bardziej niz najgorsza neostrada. A bedzie przeciez gorzej.
    pci.sat
    Level 10  
    matek451 wrote:
    Nie chodzi o wycieczki osobiste tylko argumenty, których użyłeś

Ok.

matek451 wrote:
    twierdząc, że nie można sprzedawać usługi LTE z duża ilością danych.

Kłamiesz tak samo jak Plus z limitami. Nigdzie tego nie napisałem.

matek451 wrote:
    W ten sposób bronisz oferty Plusa

Nie bronię - to jest analogia typu "a mógł zabić".

matek451 wrote:
    choć sam wiesz , ze to szwindel.

Tak - co więcej, jasno piszę, że to jest szwindel. => uważam, że hasło "LTE bez limitu" jest kłamstwem.

matek451 wrote:
    Nie ma żadnych argumentów, które usprawiedliwiałyby działanie tego operatora , który reklamuje nachalnie internet bez limitu a w regulaminie i rzeczywistości stosuje nieuczciwe działania pod pozorem ochrony użytkowników. Ten operator z góry założył, że jego Power LTE będzie z limitem, tylko ukrytym i bliżej nieokreślonym. stąd stworzenie mechanizmu FUP i brak jasnych reguł.

Całkowicie się z tym zgadzam. Co więcej, niektóre z przytoczonych aspektów umieściłem w swojej wypowiedzi. Ty próbujesz wysnuwać z mojej wypowiedzi wniosku, których nigdzie nie zasugerowałem.

matek451 wrote:
    Oferta Play nie wymaga reklamy, broni się sama.

Uważam, że reklamowanie oferty, tak jak ty próbujesz to robić, jest w bardzo złym guście.

Dodano po 8 [minuty]:

Quote:
    Dziala fajnie i stabilnie. Ot dobre zarty. Ludzio obecnie to biora i na starcie, bez lejkow i fupow poteafi chodzic ponizej 1mbit/s.

Ja oceniam wg własnych doświadczeń, a Ty wg swoich. W moich lokalizacjach działa ok. U Ciebie nie działa ok - ok.

Quote:
    Pewnie ze nikt nie powinien liczyc ze za kilkadziesiat pln dostanie neta 150mbit/s bez limitow.

Podtrzymuję to stwierdzenie w całej rozciągłości. W szczególności 150Mbit jest tak samo teoretycznie jak 300Mbit po wifi - możliwe do uzyskania tylko w laboratoryjnych warunkach.

Quote:
    Tyle z plus otwartym tekstem to obiecywal,, mowil swoim klientom

Tak - jasno napisałem, że Plus kłamie.

Quote:
    Po kolejne, torrenty to nie tylko sciagnie pirackich filmow

Nigdzie, w żaden sposób nie sugerowałem, że torrenty = piractwo i nie ma to żadnego wpływu na meritum wypowiedzi.

Quote:
    jak ktos nie ma innej opcji, mieszka w malo zaludnionym terenie, zuzywa bardzo malo danych to jest tto jakas opcja.

I tu odnosisz się do bardzo ciekawej kwestii. Bo widzisz, jakie są opcje podłączania do netu na różnych wioskach? Jak masz mega szczęście to masz neostradę po starym drugie i w polotach masz 4Mbit. A LTE daje realne 10Mbit, z którego możesz sobie normalnie korzystać bez wielkiego stresu. Co więcej, byś się zdziwił, że w Wawie są takie miejsca, gdzie możesz mieć albo symetryka 100Mbit za 1.5k/mc albo nic... Serio! I co wtedy robisz? Korzystasz z LTE ;)

Quote:
    Ale z pewnoscia nie jest to lepsze od neostrady jak obiecywali.

Tu całkowicie się z Tobą zgadzam.
    matek451
    Level 43  
    Nie reklamuję Play tylko pokazuję , że można mieć w Polsce normalny dostęp do internetu mobilnego o ile jesteś w zasięgu LTE Play, z normalnym regulaminem. Pozwalający swobodnie korzystać z internetu mobilnego za niewielka kasę a nawet za darmo-RBM. Skorzystało na tym wielu uzytkowników nie tylko tego forum. Widzisz w tym coś złego?
    KKKabat
    Level 10  
    Hmm, ja się zastanawiam czy nie wziąć tego internetu plus lte 30 GB za 50% ceny (mam już abonament komórkowy w pluse więc bym płacił 35 zł za miecha ) i dodatkowo ratować się tym weekendowym pakietem play-a na kartę (za 10 zł miesięcznie weekendy bez limitu).
    No i w dni powszednie normalnie korzystać z neta, a w weekendy po zmianie karty sim na playa ściągać "duże" pliki ze ściągnięciem których wstrzymałem się w dni powszednie:D.

Wtedy internet kosztowałby mnie 45 zł miesięcznie. Wiem że za 45 zł mógłbym mieć też play internet na kartę bez limitu, ale w tym pierwszym przypadku dostaje modem za 3 zł :D.

Ale to już chyba bardziej się opłaca wziąć jakiś najtańszy pakiet w Vectrze albo u innego "kabelkowego" operatora...
    Tomcio_12
    Level 11  
    Miałem ale zerwałem umowę i wziąłem Neta z lokalnej firmy umowę podpisałem na 12MB a mam 15MB xD
    Sunt2u
    Level 8  
    Powiedzcie mi czy w internecie na LTE macie publiczne IP? Mam w orange na nie LTE niestety wewnętrzne jakieś (w usłudze biznesowej).
    Nie wiem czy jakoś z tym walczyć... bo dla mnie to jednostronny dostęp do internetu, a w zasadzie dostęp do "intranetu".
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Większość dostawców daje publiczne IP, niestety blokowane na firewall-u. Usługa dostępu z zewnątrz zwykle traktowana jest jako odrębna usługa.
    Sunt2u
    Level 8  
    Czy operator ma prawo blokować jeśli tego nie napisze w umowie?

Możesz wytłumaczyć, że "daje publiczne IP", ale blokuje na firewall-u?
    Gdyby "blokował" IP to bym niczego nie mógł odebrać, ani wysłać :)
    jimasek
    Blokuje ruch (wszystkie zapytanie) do ciebie. Czyli nie możesz tworzyć serwerów/usług do korzystania z zewnątrz.
    Sunt2u
    Level 8  
    To pasuje...
    Teraz powiedz czy jest to legalne? Czy tak może robić?
    jimasek
    Oczywiście że jest legalne. Wszystko masz w regulaminie usługi dostępu do internetu co jest spełnione.
    Sunt2u
    Level 8  
    Tak i jest to możliwe tylko w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa. Nie widzę powodu, by pod tym pretekstem blokować całą łączność z zewnątrz do mnie. To nie jest usprawiedliwienie.

Czasem blokuje się parę portów i tyle, a tu mam wszystko.
    KKKabat
    Level 10  
    1 marca włączyłem usługę play LTE bez limitu za 45 zł miesięcznie (zwykły starter play internet na kartę). Mam już ściągnięte od tego czasu 82 GB i to jeszcze przy "średnio-intensywnym" korzystaniu z internetu... Dobrze że nie podpisałem umowy z tym Plusem LTE "bez limitu" bo bym się pochlastał :D. (OMG, same oglądanie od poniedziałku do piątku świata według bundych na upc horizon(dwa odcinki dziennie) generuje prawie 16 GB transferu w skali miesiąca, nie wspominając o słuchaniu muzyki z radia internetowego itd...)
    Rognor
    Level 22  
    KKKabat wrote:
    Dobrze że nie podpisałem umowy z tym Plusem LTE "bez limitu" bo bym się pochlastał :D
    Play też ma limity (100 GB) i jesteś bliski by się załapać.

Wszystkie sieci mają limity, bez limitów to działać nie będzie, bo nadajniki zostaną zapchane (mój ma 3 Mb/s w szczycie, a bywają nadajniki z 0,5 Mb/s). Mnie bardziej od limitu obchodzi stabilność i szybkość minimalna. Na razie stabilność jest super, ale szybkość już groźna. Muszą zadbać by nie spadała poniżej pewnych poziomów (np. 10 Mb/s), a realnie pewnie to się skończy jak w Neostradzie i poniżej 1% szybkości, tyle że TP rozbudowała sieć i teraz przeciążenia są dużo rzadsze, u komórkowców będzie trudniej. Rzekomo polskie nadajniki mają po 150 Mb/s czyli tyle co nic, a przecież nie postawią 100 w jednym miejscu (gdy ilość klientów wzrośnie 100 razy), jak też nie postawią w 100 razy większej ilości miejsc. Zapewne realny przełom da LTE Advanced.
    matek451
    Level 43  
    W Play lejek jest możliwy po limicie podstawowym (25-30GB) +100GB ale operator nie stosuje go obligatoryjnie. W ciągu 20 dni mój transfer 170GB, miesięcznie po 250-300GB bez lejka 2Mb/s. Tu nie ma co porównywać do Plusa/CP bo u nich to loteria, wg. widzi mi się operatora czyli FUP. Poza tym teoretyczne prędkości DL polskich operatorów wcale nie wynoszą 150Mb/s. Taką ma teoretycznie tylko Mobyland posiadający 2x20MHz w paśmie LTE1800. Play korzysta z 10MHz, podobnie jak T-Mobile co pozwala uzyskiwać teoretycznie DL 75Mb/s. Na realne prędkości wpływ ma obciążenie sektora na BTS-ie, poziom sygnału oraz sieć szkieletowa czyli dosył do BTS-a( radiolinia czy światłowód).
    KKKabat
    Level 10  
    Hmm, nie wiem jaki jest okres rozliczeniowy w Playu (Play internet na kartę - bez limitu za 45 zł miesięcznie na starter), ale w każdym razie od 1 marca mam już ściągnięte 147 GB danych, a prędkość jest cały czas taka sama (około 250 kB/s = 2 MBits). Jako hotspota używam Nokię 1320 z której udostępniam internet na PC, MacMini i tablecik :).

Pozdrawiam!.
    margorud
    Level 1  
    Ja testuje wlasnie RBM lte darmowe i dostalem lejek po zuzyciu zaledwie 20 Gb, dziwne, bo ponoc do 100Gb mozna uzyc, i to lejek na 35kb/s :(
    KKKabat
    Level 10  
    Ja nadal korzystam z tego play lte internet na kartę bez limitu i jestem zadowolony.
    User removed account
    Level 1  
    matek451
    Level 43  
    @margorud sprawdź czy łączyłeś się tylko w LTE? jeśli korzystałeś z 3G( na modemie nie wymuszone tylko LTE) to zużyłeś pakiet danych w RBM na 3G( pewnie jakiś miałeś). Stąd prędkość została przycięta do tych kb/s. Aby uzyskać pełna prędkość na LTE wejdź na Play24 i zakup jakiś pakiet internetowy, nawet 25MB . Tylko wtedy LTE ruszy z pełna prędkością. Jest to warunek konieczny aby LTE bez limitu działało OK. Brak pakietu skutkuje lejkiem 32kb/s we wszystkich technologiach.
    Rognor
    Level 22  
    my41s wrote:
    Czy jest jakiś operator LTE, który miałby taką ofertę, że na pewno nie zostałbym przycięty po, załóżmy, 40GB?
    Największy limit jawny ma T-Mobile 70 GB, ale opłacalność cenowa marna. Wyższe limity są w "bez limitu" drobnym druczkiem, najwięcej w Play 100 GB, w Play operator rzadko przycina, ale za to przycinają piraci zapychający nadajnik. A że ostatnio Play łowi klientów niczym Netia w 2007 więc pewnie skutek będzie ten sam.
    my41s wrote:
    W LTE pasuje mi prędkość wysyłania - często mam ok. 19-21Mb/s, bardzo rzadko poniżej 10-12Mb/s (u lokalnego max dostępna to 4Mb/s po zwiększeniu uploadu i najwyższej opcji prędkości). Prędkość pobierania każda powyżej 15Mb/s jest dla mnie wystarczająca.
    Taka też? Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!
    Ogólnie prędkość cały czas faluje od 2 do 35 Mb/s (te największe po północy), zależnie ci piraci ciągną czy wzięli wolne, więc nawet o 10:00 rano w niedzielę bywa 4 Mb/s, a o 14:00 15 Mb/s, zaś w sobotę 18:00 4 Mb/s, a o 20:00 15 Mb/s (zwykle wieczorem 3-6 Mb/s, zasięg 92-99%, RSSI -53 do -58). Oczywiście są osoby ze znacznie gorszymi osiągami, ale też większość z dużo lepszymi.
    PS. ja do piratów nic nie mam, ale jeśli ktoś ciągnie 10 razy więcej niż ja to powinien płacić 10 razy więcej (no może zniżka za hurt), czyli podobnie jak w rozmowach telefonicznych: 100 vs 10 godzin rozmowy.

Najlepiej cenowo wypada Play z 29,99 zł za 30 GB (resztę dociągniesz w nocy lub trwale zwiększysz limit za 10 lub 20 zł na miesiąc). Jeszcze lepsze jest RBM, ale to tylko promocja (nawet najdłuższe się kończą) oraz oferty głosowe (ale to bezsens ciągle przekładać kartę, uszkodzenie niemal pewne, a i nikt się nie dodzwoni). Zatem skoro twój Plus działa tak dobrze i tak dobrze dba o jakość to się zastanów i przed zmianą zrób testy.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    toja321
    Level 8  
    A jak jest z ORANGE? Reklamują się, że po wykorzystaniu głównego pakietu dają nielimitowane LTE. Są też jakieś lejki jak w CP i Plusie?
    Slave235
    Level 8  
    Ktoś zna jakieś szczegóły dotyczące LTE w T-Mobile ?
    Często ucinają ? Wysoki ping (chodzi mi głównie o bardzo, bardzo małe miejscowości, gdzie światło nie dociera (w kontekście światłowodu :D)) ? Potrzebuję do projektu bardzo szybkiego neta i nie wiem skąd brać. W Play'u jestem zablokowany, a Polkomtel jest be :/
    matek451
    Level 43  
    W Orange na nielimitowanym LTE operator gwarantuje pakiet podstawowy +100GB( prędkości w zależności od abonamentu 5Mb/s, 10Mb/s i bez ograniczeń). Po tym lejek 1Mb/s. @Slave235 podstawowe kryterium wyboru operatora LTE to warunek zasięgu w danej lokalizacji. W Play LTE bez limitu można mieć w internecie na kartę. T-Mobile ma bez limitu tylko dla firm.