Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!

ROBSON33 23 Lis 2014 19:14 71106 265
  • #1 23 Lis 2014 19:14
    ROBSON33
    Moderator AGD

Pochwalę się teraz osiągami mojego internetu LTE w plusie oczywiście bez limitu danych:

Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity! Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity! Internet LTE bez limitu - jak to jest faktycznie? Limity!

Tak, tak to nie żarty tak oto wygląda internet LTE bez limitu w plusie.

Pierwszy miesiąc zero problemów (nawet było testowanie całkowity ruch ~~190GB) więc wypowiedziałem umowę dotychczasowemu dostawcy. Następny miesiąc przy ~~100GB lejek j/w, złożyłem reklamację ale że miało to miejsce pod koniec okresu rozliczeniowego (chyba 3 lub 4 dni) więc zaraz Internet powrócił. Najciekawsze było tłumaczenie konsultanta mianowicie stwierdził że w danej lokalizacji ktoś generował zbyt duży ruch i zostało obligatoryjnie przycięte wszystkim.

Następny miesiąc bez żadnych niespodzianek, całkowity ruch ~~130GB.

Dochodzimy do obecnego msc. okres rozliczeniowy kończy mi się 05-12- 2014 a od piątku mam Internet jak na powyższych zrzutach, czyli praktycznie nie mam.

Ruch całkowity ~~ 83GB.

Wczoraj dzwoniłem znów z reklamacją, na początku konsultant nawet nie chciał przyjąć reklamacji ale w końcu złożyłem reklamację wraz z żądaniem obniżenia abonamentu w stosunku % do czasu działania usługi. Następnym krokiem będzie złożenie skargi do UOKiK ponieważ internet miał być bez limitu a jest j/w. Dodatkowo konsultant tłumaczył znów zbyt dużym przesyłem na danym obszarze a na pytanie przy jakim wykorzystaniu jest nakładany lejek odpowiedział że nie ma określonej wielkości, to wszystko zależy od wykorzystania na danym obszarze :| Czyli mogą przyciąć w każdej chwili, dosłownie to są jakieś kpiny, przy takim necie nawet przelewów bankowych nie zrobisz ponieważ bank wywala :|

Zarówno w reklamach jak i w salonach zapewniają o braku limitów jeśli jesteśmy w zasięgu LTE, w zasięgu jestem a dodatkowo ruter jest tak ustawiony że łączy się tylko z LTE.

3 29
  • #3 23 Lis 2014 21:01
    AxelNext
    Poziom 38  

Z tym LTE BEZ LIMITU w Plusie i Polsacie to Panie kolego niezłe jaja są :D :D :D

Internet aż huczy https://www.facebook.com/pluspowerlteinternetbezlimitowzlimitem

Dodano po 3 [minuty]:

ROBSON33 napisał:
    w danej lokalizacji ktoś generował zbyt duży ruch i zostało obligatoryjnie przycięte wszystkim.
    Bo nie macie publicznego IP więc zakładają lejek na wszystkich w okolicy :D

0
  • #4 27 Lis 2014 13:59
    LFC
    Poziom 12  

Trzeba było przeczytać umowę przed jej podpisaniem, tam wszystko jest napisane... Plus obecnie to jest mega słaba sieć i nic dziwnego że tyle osób rezygnuje.

1
  • #6 27 Lis 2014 14:45
    LFC
    Poziom 12  

Przecież wszędzie tak jest, w Play też jest ograniczenie po iluś tam GB. Ja mam osobiście neta z Play i właśnie obniżyli mi transfer do 2mb/s. To się nazywa marketing, wszyscy reklamują się że bez limitu i po części jest to prawda bo net dalej jest a że zwalnia? W regulaminach to wszystko jest także jak pójdziesz do sądu to nie masz i jedynie można to zgłosić do UOKiK że jest to wprowadzanie w błąd.

0
  • Pomocny post
    #7 27 Lis 2014 14:57
    AxelNext
    Poziom 38  

Nie będę powielał tego co już zostało napisane w necie. Przeczytaj choć 50% tego co zostało napisane pod zamieszczonymi przeze mnie wcześniej linkami to zrozumiesz o co chodzi poszkodowanym klientom.
    Jeśli sprzedawca w punkcie Plusa/Polsatu informuje cię że po wykorzystaniu limitu 35GB danych internet zwolni do 10 Mb/s , zwalnia do 0,2 - 0,5 Mb/s to nie jest to wprowadzaniem w błąd :?:

Bez komentarza :sm8:

3
  • #8 27 Lis 2014 15:30
    LFC
    Poziom 12  

"Co na to Plus? Tłumaczy się regulaminem, w którym przyznaje sobie prawo do ograniczenia prędkości internetu nawet do 32 Kb/s."

Tak więc w jaki sposób są pokrzywdzeni? Poza tym jeśli prędkość ma spaść do 10mb/s to jest to wartość wysyłania danych a nie pobierania i maksymalna prędkość to maksymalna prędkość na papierze a nie realna wartość.

-1
  • #9 27 Lis 2014 15:51
    maybenow
    Poziom 8  

witajcie, chodzi pewnie o zrozumienie wpisu.

To jak z wpisem, że prędkość LTE jest do 150Mb/s czyli może być tylko 20 a może być 50 a może być 150...

Więc po zużyciu limitu jest pakiet prędkości "do 10Mb/s" co też trzeba rozumieć jako że może być nawet poniżej 1.... :)

Pamiętajcie, że transfery są zależne od obciążenia danej stacji transmisyjnej z okolicy w której mieszkacie no i waszego zasięgu... :)

Jak ktoś uważa, że może na LTE jechać nonstop na torrentach ściągać codziennie po 20GB danych to się myli, ta sieć nie jest do tego (z założenia szybki mobilny internet - www,, poczta). Proponuje zainwestować w łącze kablowe od lokalnej kablówki (UPC, TOYA, Multimedia) zapłacić więcej i ciągnąć/wysyłać na maxa...

Za tą cenę jaką się dostaje np od CP internet w pakiecie smartdom raczej nie uzyskasz od kablowego operatora, faktem jest to, że masz swego rodzaju ograniczenie ilości danych ale łącze jest prawie symetryczne...

Coś za coś albo płacisz sporo więcej i wymagasz albo płacisz mniej i masz szybki dostęp ze swego rodzaju zapisem w umowie o pewnych ograniczeniach. Decydując się na LTE z Plusa lub CP trzeba chyba to mieć na uwadze...

Ja zrezygnowałem z kablówki bo płaciłem za łącze 15/2 50zł teraz mam LTE w zasadzie prędkości oscylują nonstop w granicach 60/40 za 21zł

Dziękuje za uwagę :) i bez urazy :)

-2
  • #10 27 Lis 2014 16:27
    marcin55246
    Poziom 25  

Zastosowali pkt. 4 wobec Ciebie, jak również zostałeś wpisany na ich "czarną listę Heavy User-ów". Druga sprawa wg. plusa: średnie zapotrzebowanie na dane w europie to 20GB/użytkownik.

Dla porównania mój test...

0
  • #11 27 Lis 2014 17:02
    maybenow
    Poziom 8  

u mnie wynik:

nie ma tragedii jak na tą godzinę, wieczorem jest lepiej:)

-2
  • #12 27 Lis 2014 19:36
    ROBSON33
    Moderator AGD

LFC napisał:
    Przecież wszędzie tak jest, w Play też jest ograniczenie po iluś tam GB.

Właśnie jest podane, a w Plusie nie znajdziesz podanej granicy.

I efekt jest taki że w jednym miesiącu masz internet OK natomiast w następnego msc. w połowie okresu rozliczeniowego ci przytną przy przybliżonym zużyciu :(

Poniżej cytat właśnie z Play, jasny i czytelny:

0
  • #13 27 Lis 2014 20:21
    marcin55246
    Poziom 25  

Ja mam net z limitem 15GB/dzień i 50GB/noc, ale zdarzało się, że w połowie okresu miałem lejek nałożony. Po zadzwonieniu do nich i wypytaniu ich co jest grane, wytłumaczyli się tym, że mogą oni tylko stwierdzić czy mam przekroczony limit, czy nie, a już ile zużyłem to nie powiedzą, chociaż mam swój program do monitorowania Uploadu/Downloadu, gdzie miałem zużyte ok. 5GB w dzień i 20GB w nocy.

Na początku użytkowania mogłem sobie ściągać ok. 7-8MB/s teraz mam 2-3MB w dzień i 5-6MB w nocy.

1
  • #14 27 Lis 2014 20:35
    maybenow
    Poziom 8  

Jak widać wszystko zależy od miejsca, obciążenia nadajnika w okolicy, klientów którzy ciągną na maxa, zakłóceń z innych źródeł, wszystko ma wpływ na stabilność i jakość łącza. Pamiętajmy, że to jakby nie patrzeć pasmo "radiowe" podatne na wpływy :)

Chcesz mieć stabilnie, szybko i pewnie wykup dedykowane łącze od operatora najlepiej na światłowodzie.

godzina 20:37 jest lekko lepiej:

0
  • Pomocny post
    #15 27 Lis 2014 21:19
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Widzę, że "zadowolony kolega"- funboy Plusa regularnie zapodaje speedtesty z tego Power LTE . Tylko co one maja wspólnego z tematem? Nie napisał ile GB pobrał ponad pakiet podstawowy. Jak wiadomo lejki załączają się wg. widzi mi się operatora i nie mają nic wspólnego z obciążeniem stacji bazowej. Problemem jest właśnie brak jasnych zapisów w regulaminie i oszukańcze praktyki konsultantów. Na dzień dzisiejszy heavy userem jest użytkownik, który wykorzysta nawet 50-80GB, co skutkuje lejkiem 0,5Mb/s a nawet 32Kb/s. W Play regulamin wszystko jasno precyzuje a lejek 2Mb/s pozwala spokojnie korzystać z internetu. Osobiście od roku pobieram na RBM 400-500GB, obecnie po pobraniu 270GB w ofercie głosowej z nielimitowanym LTE w Play załączył się lejek 2Mb/s.

3
  • #16 28 Lis 2014 09:44
    maybenow
    Poziom 8  

Ja nie jestem fanem ani nic takiego, pisze tylko by była świadomość, że LTE nie jest
    łączem dedykowanym do torrentów, stałych ftpów czy wymiany ciągłej danych p2p. Jak ktoś takie coś potrzebuje niech zainwestuje parę zł z kolegami i wykupi dedykowany shell do tego. Będzie miał dane zdalnie, nie będzie go interesował prąd, a co potrzeba ściągnie wcześniej czy później do siebie przez ftp...

PS:
    nie zdarzyło mi się jeszcze przekroczyć limitu 25GB. Patrząc na uśrednione dane jakie miałem w kablówce to dziennie max 1GB danych w obie strony był, więc mogę nazwać się standardowym europejskim użytkownikiem z zapotrzebowaniem miesięcznym 20GB... :)

Skończy się tym, że wejdzie aneks do umów mówiący, że użytkownik, który będzie przeginał będzie miał nałożone limity na dłuższe okresy z dopisem, że jak się nie zgadzasz to zrezygnuj... :)

Cwaniacy zawsze się znajdą i przez takich heavy userów potem zwykły użytkownik się wkurza, że obcięli na stacji wszystkim w koło transfery...

Ja przez 10 lat miałem kablówkę, początki były cienkie, ostatnio już było ok, ale bez rewelacji (wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia...) ale płacić 50zł za internet 15/2 i 50zł za zwykłą analogową TV to przegięcie.

Dlatego zmieniłem na smartdom w CP i płacę za wszystko 70zł łącznie, odejmując jeszcze kolejne pół roku gdzie nie płacę za TV czyli w zasadzie płacę teraz nic... a internet mam szybszy i w TV 300 kanałów mniej lub bardziej mi potrzebnych.

Więc ja nie mam co narzekać, są plusy i minusy LTE. Niektórym minusów będzie więcej bo nie mogą ciągle ciągnąć max transferem 24/dobę....

Może zapis w umowach i reklamach jest źle sprecyzowany, ale przez akcje "anty" doprecyzują tak, że przestanie być już tak ciekawie, a z drugiej strony może i lepiej dla normalnych użytkowników bo będą mieli pewniejsze łącze a nie zapchane p2p.... :)

PS:
    Każda firma reklamuje się tak by Cię jakoś wydymać, zawsze są kruczki w umowach i coś co nie będzie ci pasowało, ale czy zawsze czytacie te wszystkie strony zanim podpiszecie? obstawiam że nie... ;)

-1
  • #17 28 Lis 2014 15:10
    marcin55246
    Poziom 25  

maybenow napisał:
    Chcesz mieć stabilnie, szybko i pewnie wykup dedykowane łącze od operatora najlepiej na światłowodzie.

Ogranicza mnie tylko 15 000zł, by mieć taki światłowód...

0
  • Pomocny post
    #18 28 Lis 2014 20:57
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Zaproponuj stałe łącze kablowe ludziom, którzy o takim dostępie mogą tylko pomarzyć. Czyli w 90% lokalizacji w Polsce, usłyszysz jak zareagują.. Po drugie to Prezes Cyfrowego Polsatu , właściciela Polkomtela zapewniał, że będzie to internet bez limitu i ma zastąpić łącza kablowe. Okazało się to oszustwem. Na dodatek konsultanci w punktach i BOA nadal okłamują klientów , zapewniając , ze jest to internet bez limitu. proceder kwitnie dalej i to jest problem. Przeciętny Kowalski nie zna sie na zawiłościach regulaminowych i złapany na Smart Dom pakuje się w to g....wierząc w zapewnienia konsultantów. Okazuje się, że konsultanci są celowo szkoleni aby oszukiwać klientów tak wymaga strategia Plusa i kadra kierownicza. Zawarłeś umowę z oszustem i jeszcze go chwalisz . Cierpisz na syndrom sztokholmski. Nie masz pojęcia jak działa internet mobilny. Skoro Plus nie ma możliwości technicznych to niech nie sprzedaje oferty no-limit. To nie haeavy userzy są winni tylko dostawca, który przerzuca koszty własnej działalności na klientów. Plus nie zdefiniował co to jest nadmierne zużycie danych i robi co chce nakładając lejek 0,5Mb/s. Uwierzyłeś w propagandę oszusta, że dla dobra innych użytkowników przycina transfer tym , którzy pobierają setki GB a to nie prawda. Lejek 0,5Mb/s dostaniesz nawet po 50GB. Lejek dostają niezależnie od obciążenia BTS-a, więc twoje argumenty nie trzymają się kupy. Należysz do użytkowników, którzy grzecznie nie przekraczają pakietu podstawowego i płacą w terminie aby Broń Boże nie zrobić krzywdy ukochanemu operatorowi. Ograniczasz się do czytania wiadomości, poczty, FB i jakiś filmik na YT? Nie grozi ci więc 32kb/s i pilnuj tego dokładnie bo dopadnie cię FUP. Internet Power LTE Plusa to po prostu ściema z limitem wg uznania operatora. W Play podane są limity, po których operator może ale nie musi załączyć lejek 2Mb/s. Od roku korzystam z RBM na LTE Play. Mam darmowy internet LTE bez limitu. Pobieram po 400-500GB bez lejka z taką prędkością http://www.speedtest.net/my-result/3945205515 o jakiej ty w Łodzi na BTS-ach LTE1800Mobylandu możesz pomarzyć. Podobnie mam za 10 zł w umowie głosowej na 6 m-cy Play Unlimited+2GB internetu z internetem bez limitu na LTE. To są oferty , przy których SmartDom CP to pikuś. LTE Play działa w naszym mieście od 13 m-cy, zasięg w województwie dużo większy od LTE Plusa/CP. Żeby było ciekawiej po 3 latach rezygnuję z internetu CP, nie podpisze dalszej umowy z oszustem. Dla porównania wynik "lidera LTE" http://www.speedtest.net/my-result/3945226648 Coś cienko jak na dwukrotnie większym paśmie niż ma Play. Plus tak sformułował regulaminy, że żaden zdrowo myślący użytkownik pod nim się nie podpisze. Skoro czytałeś to czemu podpisałeś? Jak za 25GB to nawet w tej umowie SmartDom z badziewną TV CP zdrowo przepłacasz. Mam dużo więcej za darmo lub 9,99 w Play.

4
  • #19 30 Lis 2014 14:09
    ROBSON33
    Moderator AGD

Kampania reklamowa plusa POWER LTE to jedno wielkie oszustwo i nabijanie nowych abonentów w butelkę!
    Rzekomo internet bez limitu w plusie polega na tym, że po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych, który w najdroższej ofercie wynosi 35 GB prędkość może być przycięta w każdej chwili, wręcz uznaniowo.
    Wbrew temu co twierdzą przedstawiciele plusa, nie ma to żadnego związku z tzw, "nadmiernym zużyciem" przez niektórych użytkowników, ponieważ Plus obniża prędkość do 0,5 Mb/s praktycznie każdemu, kto przekroczy limit pakietu podstawowego!
    I to ma być niby szybki internet bez limitów?
    Śmiechu warte...
    A konsultanci i pracownicy salonów Plusa przed podpisywaniem umowy bezczelnie kłamią, że po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych nie będzie żadnych limitów!
    Sam niestety dałem się nabrać na zapewnienia ,konsultantów i pracowników salonu plusa.
    Mam nadzieję, że UOKiK jak i UKE w końcu weźmie się za Plusa i ukarze wysoką karą finansową tego operatora za stosowanie oszukańczych praktyk i nakaże mu zmianę regulaminu za używanie niejasnych i tym samym niedozwolonych zapisów w umowie, wprowadzających w błąd abonentów.
    W temacie padł przykład regulaminu Play gdzie w sposób czytelny jest określony limit.
    Wielu klientów tak jak ja pewnie właśnie przez ten zapis wybrała ofertę plusa myśląc że tam takich limitów brak.

Liczę, ze dzięki temu będę mógł uwolnić się w końcu z umowy na bezużyteczny w tej chwili dla mnie internet LTE...

2
  • #20 11 Gru 2014 00:09
    DjExit
    Poziom 23  

Sprawdźcie sobie jakie przepustowości mają radiolinie pomiędzy stacjami bazowymi (BTS) na stronie UKE a czar LTE pryśnie jak bańka mydlana ;) 150Mbps to może i jest, ale dla całej stacji bazowej obsługującej kilkaset - kilkatysięcy użytkowników i nie tylko LTE ale i pozostałe technologie.. A takich stacji szeregowo potrafi być podłączonych kilka.. Jak ktoś na speedteście zobaczy wartości jaki widzimy codziennie w reklamach to ma mega farta że akurat trafił z zerowy ruch. Pozdrawiam, światło to światło nie ma to tamto, bezprzewodowe technologie nigdy nie dorównają stabilnością/niezawodnością/prędkością kablowi.

2
  • #21 12 Gru 2014 11:09
    LFC
    Poziom 12  

Ja mam neta z Play, cały czas full zasięg LTE i jestem zadowolony. Z Plusa za to gdzie nie sprawdzałem to jedna kreska na chwilę czasem wyskoczy i dają te limity jak chcę. Play niby ma w regulaminie 100GB ale mi ostatnio zwolnili po ponad 300GB także nie ma co porównywać, Plus to najgorsza sieć który tylko liczy żebyś np. w przypadku neta przekroczył limit który jest w regulaminie i już nakładają blokady nie mówiąc o tym że wiele razy słyszałem jak ktoś mówił że podczas testowania net działał super a potem tragedia, przypadek? NIE!

1
  • #22 12 Gru 2014 14:27
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Co do tajemniczego pogorszenia się jakości po czasie który był na zwrot to masz kolejne potwierdzenie z mojej strony. Żaden przypadek.

1
  • #23 12 Gru 2014 15:29
    marcin55246
    Poziom 25  

U mnie zagrali innaczej. W okresie testowania było ok, jakieś kilka miesięcy po podpisaniu umowy też ok, a nagle poleciało na łeb, na szyje w dół i koniec sielanki... chyba czas sprawdzić co ma w ofercie RedBull Mobile.

0
  • #24 16 Gru 2014 12:07
    Musslik
    Poziom 2  

"no limit" w Plusie ma kiepską umowę tam w którymś punkcie napisane jest ze mogą sobie zmienić parametry według swojego widzimisię
    zresztą nie ukrywają tego nawet w reklamie jest

a w regulaminie jak byk napisane jest:
    Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi "LTE bez limitu" z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
    a podpisując umowę akceptuje się regulamin

Więc nie ma limitu na ilość ściągniętych danych jest za to lejek dla "heavy users" nie wiem czy coś się da wywalczyć bo dane można ściągać bez limitu dalej ale 32kb/s...

0
  • #25 17 Gru 2014 07:49
    hostcom
    Poziom 2  

Witam

Od 3 dni testuję internet PLAY ONLINE LTE na kartę.
    Za 45 złotych ma "nielimitywaną" transmisję danych z maksymalną prędkością.

Jak w każdej sieci są chaczyki...

po wykorzystaniu 100Gb transfer jest zmniejszany do 2 Mb/s, jednak za te pieniądze jest to naprawdę sporo

Pozdrawiam

0
  • #26 30 Gru 2014 00:22
    SmartBug
    Poziom 18  

Ciesz się że 2 Mb/s. Bo ja mam orange do 20 Mbitów i płacę 100 zł za 0.5 Mbita ;)

1
  • #27 04 Sty 2015 10:07
    chmuri
    Poziom 18  

Czy jest jakaś oferta że nawet po przycięciu łącza można uzyskać prędkość do 10 megabitów no limit? Bo jestem ciekawy czy coś takiego w ogóle już jest?

0
  • #28 04 Sty 2015 15:34
    jdanecki
    Poziom 23  

Na razie tylko 2 Mbit/s w Play i koniec.

0
  • #30 04 Sty 2015 17:36
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Nie wiem jak w innych sieciach, ale w Polsacie po wykorzystaniu pakietu strona ładuje się coś około minuty i dłużej. Oczywiście w zależności od stopnia ilości grafiki. Porażka.

0
  Szukaj w 5mln produktów