Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

LG HT805TH - Jak podpi望 LG HT805TH do komputera?

MSS22 23 Lis 2014 19:52 987 10
  • #1 23 Lis 2014 19:52
    MSS22
    Poziom 5  

Witam,

Posiadam kino domowe LG HT805TH, do kt鏎ego nie podpina貫m TV. Chcia豚ym podpi望 je do komputera, jednak jestem zupe軟ie zielony w tym temacie. Wiem tyle, 瞠 mo瞠 by potrzebny jaki kabel, ale co dok豉dnie z tym zrobi... Tak瞠 prosz o pomoc i z g鏎y dzi瘯uj :)

W za陰czniku s zdj璚ia od wyj嗆 kina domowego i komputera.

Pozdrawiam : )

[/img]

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 23 Lis 2014 20:43
    trzymam
    Poziom 8  

W tym przypadku niewiele mo積a zrobi. Karta ma wyj軼ia typu 5.1, ale nie ma akurat takiego wej軼ia w kinie domowym. Jedyna opcja to po陰czenie komputera z wyj軼ia stereo do wej軼ia INPUT AUX L/R. Potrzebny do tego przew鏚 to ma造 jack stereo -> 2xCinch (RCA), np. taki:
    ak233-kabel-jack-3-5mm-2-x-rca-cinch-gold-1-5m-i4809116319.html

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do 廝鏚e, kt鏎e po pewnym czasie wygasaj (publikowanie odno郾ik闚 do stron o charakterze kr鏒kotrwa造m).

Wtedy kwestia ustawie karty, aby ca造 sygna podawa豉 na wyj軼ie stereo.

Ewentualnie druga opcja to zakup kart d德i瘯owej z wyj軼iem optycznym i wtedy po陰czenie przez przew鏚 TOSLINK.

Najlepiej zacz望 od opcji pierwszej, mo積a wtedy co z tego sygna逝 wyci庵n望, jak jest kodowany w dolby pro logic (jak karta to obs逝guje), a jak nie to w LG jest pewnie jaki system wirtualnej przestrzeni czy jako tak. Jak to b璠zie za ma這, to mo積a opcj dwa rozwa篡 i zainwestowa w kart i przew鏚.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 23 Lis 2014 21:30
    MSS22
    Poziom 5  

Przed chwil podpi掖em tym kablem komputer (wej軼ie z przodu od s逝chawek) i kino domowe (te ma takie wej軼ie z przodu) i zadzia豉這, jest d德i瘯, jak si dobrze wyreguluje ten kabelek to nie pierdzi. Tylko pytanie: Czy takie co jest dobre na d逝窺z met, nie niszczy sprz皻u itp? Czy lepiej jednak zainwestowa w
    Jacka?

0
  • #5 23 Lis 2014 21:37
    MSS22
    Poziom 5  

Czyli co mo瞠 si zepsu przy tym, jak poziom d德i瘯u b璠zie za wysoki?

0
  • #6 23 Lis 2014 21:39
    trzymam
    Poziom 8  

Prawd m闚i nie mam poj璚ia czemu to zadzia豉這. O ile wpi璚ie w kompie w wyj軼ie s逝chawkowe jest uzasadnione, to odbieranie sygna逝 przez wyj軼ie s逝chawkowe w HT troch mnie dziwi. Ja bym prze陰czy tak jak m闚i貫m. No i najwa積iejsza sprawa, to ile g這郾ik闚 ci dzia豉? Masz na przednim panelu taki przycisk VSM? Jak jest, to ponaciskaj go i zobacz jak to brzmi. Mo瞠 by na pilocie. W ka盥ym razie w opisie tego sprz皻u jest opcja Virtual Sound Matrix, wi璚 co tam mo積a popstryka, 瞠by by這 fajnie.

//EDIT: pewnie tak jak pisze @niewolno2, zapomnia貫m, 瞠 to jest te sprz皻 do karaoke.

0
  • #8 23 Lis 2014 21:52
    MSS22
    Poziom 5  

Nie mam takiej opcji na panelu, ani pilocie. Sama nazwa Virtual wy鈍ietla mi si, gdy prze陰czam Sound Effect, ale nie wiem, czy to jest to. Prawd m闚i帷, to teraz si boj to pod陰cza, je郵i co si mo瞠 sta. Kabel du穎 nie kosztuje, to kwestia 1-2 dni do kupna. Czyli to wej軼ie na panelu, to od mikrofonu czy jak? : )
    G這郾iki dzia豉j wszystkie, bez zarzut闚.

0
  • #10 23 Lis 2014 22:20
    MSS22
    Poziom 5  

Ok, p鏦i co mog si pobawi z tymi opcjami na kinie domowym, a w tygodniu skocz po Jacka, 瞠by mo積a by這 g這郾iej odtwarza d德i瘯. Jak kupi to dam zna, co i jak, ew. problemy z podpi璚iem tego :)
    EDIT: Poza tym, kino domowe musia這by by w陰czone przez ca造 czas chyba (jak by by w陰czony komputer)? Ew. jest opcja, 瞠by jako te g這郾iki podpi望 od kina domowego?

0
  • Pomocny post
    #11 23 Lis 2014 22:43
    trzymam
    Poziom 8  

Z obrazka wychodzi, 瞠 wej軼ie jest na mp3 a nie na mikrofon, czyli wszystko w porz康ku. Wej軼ia mikrofonowe maj du瞠 wzmocnienie, bo mikrofon nie ma w sobie 瘸dnego i emituje bardzo s豉by sygna. Komp czy mp3 maj w豉sne zasilanie i ten sygna jest mocniejszy, wi璚 nie wymagaj wzmocnienia. Poza tym zanim by si co zjara這, to by ci s御iad poinformowa. Dop鏦i b璠ziesz s造sza co my郵isz powinno by w porz康ku.
    Wej軼ie z ty逝 b璠zie mie zbli穎ne parametry do tego, wi璚 ten kabel to raczej kwestia estetyki w tym wypadku.
    Guzika VSM nie masz, ale chodzi mo瞠 o Sound Effect. U mnie tam si zmieniaj napisy np. PL II MOVIE, czyli 瞠 mam dolby pro logic 2 w trybie filmowym. Mam jeszcze BY PASS, On Stage i co virtual. To kwestia indywidualna co ci b璠zie pasowa.
    Co do w陰czenia to tak, b璠ziesz musia w陰cza LG jak w陰czysz kompa.

0