Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piec Viessmann Vitodens 100 - Jak go ustawić

23 Lis 2014 20:23 21351 4
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich
    Po przemyśleniach do mojego mieszkania w kamienicy ( mieszkanie ocieplone) 94m2 założyłem piec gazowy Viessmann Vitodens 100-W jednofunkcyjny + Vitocell 100-W sterowanie termostatem wewnętrznym (pokojowym) firmy Salus
    Proszę o pomoc w jego ustawieniu. Mam termostat ustawiony na 20c na dzień na noc 19c a nie wiem jak ustawić pokrętła na piecu do grzania wody i do ogrzewania mieszkania. I czy ustawienie pokręteł coś da jak sterowanie jest z termostatu wewnętrznego ? Interesuje mnie takie ustawienie żeby było ekonomicznie.

Z góry za odpowiedzi dziekuje.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Im niższa temperatura na kotle tym oszczędniej.

Im chłodniej na zewnątrz tym wyższa temperatura na kotle.
    Im cieplej na zewnątrz tym temperatura na kotle niższa.

Przy temperaturach w okolicach zera na zewnątrz powinno wystarczyć takie 2 lub troszeczkę więcej.
    Jeżeli będzie za mało to podkręcasz troszeczkę. Tak aby kocioł pracował trochę czasu, grzał do jakichś 38 -42*C przy mrozach do około 55*C

Jeżeli chodzi o ciepłą wodę to ustawiasz tak aby nie była za ciepła. Tak aby nie trzeba było jej mieszać z zimną przy korzystaniu.
    Z reguły wystarczy 42*C

Jeżeli brakowałoby często ciepłej wody to wtedy trzeba temperaturę podnieść aby mieszając ją z zimną wystarczało na dłużej.
  • Poziom 10  
    Dzieki za odpowiedz.
    Z ciepła wodą użytkową rozumie. A w kwestii ogrzewania to termostat nie steruje mocy pieca? Np jak ustawie pokrętło na 4 a termostat załączył piec to będzie grzał krótko i mocno. A jak na 2 to będzie grzał długo ale słabo .
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Tak jak napisałeś na 4 kocioł będzie się rozgrzewał do wyższych temperatur i będzie grzał stosunkowo krotko.
    Efekt kondensacji może być już minimalny lub zerowy.
    W ustawieniu na 2 będzie rozgrzewał się do niższych temperatur przez co grzejniki będą ciepłe dłużej, a kocioł będzie pracował w kondensacji.
    Ustawienie 2 będzie zbyt małe przy mrozach więc trzeba byłoby później to korygować.
  • Poziom 10  
    Piec grzeje mi już trzy lata ustawione jest na 46c bardzo ciepło i ekonomicznie za rok wyszło mi 2180zł przy 22,8c w domu d=Dzieki za odpowiedzi