Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Alpha 300 - Robi przesunięte zdjęcia

23 Lis 2014 21:01 2598 8
  • Poziom 14  
    Witam posiadam aparat Sony Alpha 300, patrząc w wizjer lub na wyświetlacz podglądowy, wszystko wydaje się dobrze, natomiast po zrobieniu zdjęcia, zdjęcie jest przesunięte w lewo : ) Szukałem w necie informacji na ten temat i prawdopodobnie matryca się przemieściła, patrzyłem na nią i rzeczywiście wygląda jakoś nie tak - nic nie ruszałem ze względu bezpieczeństwa.

Ciekawi mnie czy da się naprawić ten problem i ile taka usterka może kosztować, oraz ewentualnie czy to aby na sete problem z matrycą ?

pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Uszkodzona stabilizacja.
  • Poziom 26  
    typowe uszkodzenie w sony A200/300/350, nie bardzo opłacalna naprawa w punkcie, a samemu mega trudne.
  • Specjalista - kamery
    To rzadki przypadek uszkodzenia silnika (siłownika) poziomego.
    Częściej uszkadzają się pionowe.
    Mogę pomóc.
  • Poziom 1  
    Troszkę czasu minęło. Ostatnio rozbierałem moją A33 ponieważ musiałem wymienić migawkę bo cały czas była zamknięta. Wymiana nic nie dała ale podczas rozkręcania aparatu po wykręceniu paru śrubek można było wyregulować pozycję matrycy.

Myślę że każdy dobry spec jest się z tym w stanie w godzinkę uporać bez żadnych części.

Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Można chyba wyłączyć stabilizację i ustawić w odpowiedniej pozycji matrycę i wtedy aparat nadal będzie robić zdjęcia ale bez stabilizacji.
  • Specjalista - kamery
    Można ustawić matrycę i ją dosłownie przykleić.
  • Poziom 14  
    Ja się na tym nie znam mogę sprzedać aparat jeśli jest ktoś zainteresowany.
    Wystawie na aukcji Allegro i napisze w opisie Elektroda :+_+.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

http:// allegro.pl/show_item.php?item=4950604868
  • Poziom 1  
    Witam, upadla mi lustrzanka, Sony Alpha 350 i od tamtego czasu obraz zdjęcia przesunięty jest do góry względem tego, co widzę w obiektywie. Zauważyłam jakby matryca była opuszczona niżej.. Aparat nie pierwszej młodości, ale do tej pory super mi się sprawdzał. Samemu da się coś zrobić? Czy może lepiej udać się do serwisu? Jeśli tak, to ile taka naprawa może kosztować? Do tej pory jeszcze nic nie musiałam w niej naprawiać i nie orientuje się..
    Dziękuję, zdjęcie niżej.
    Marysia.Sony Alpha 300 - Robi przesunięte zdjęcia