Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BROTHER DCP-J152 - Drukarka Brother DCP-J152 zator papieru na wyświetlaczu

karool61 23 Lis 2014 21:13 13401 7
  • #1 23 Lis 2014 21:13
    karool61
    Poziom 12  

Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym BROTHER DCP-J152, a mianowicie zaciął się w niej papier który został wyciągnięty w całości, nic się nigdzie nie urwało. Jednak po wyjęciu go na wyświetlaczu urządzenia cały czas jest komunikat "Zator papieru". Dokładnie przeszukałem drukarkę czy gdzieś jeszcze jakiś kawałek papieru się nie zapodział mimo tego ze kartka papieru wyszła cała ale nic nie znalazłem. wszystko wygląda ok. Drukarkę uruchamiałem ponownie kilkanaście razy i nadal to samo. Proszę o pomoc

0 7
  • #2 23 Lis 2014 23:02
    endriuf
    Spec od drukarek

A którędy wyjmowałeś ten papier? Może uszkodziłeś jakąś flagę czujnika.

0
  • #3 24 Lis 2014 01:32
    karool61
    Poziom 12  

tylem, flage tzn co i gdzie dokladniej?

0
  • #4 27 Lis 2014 20:31
    endriuf
    Spec od drukarek

Taką chorągiewkę przy czujniku. Przy głowicy też jest czujnik optyczny. Być może jest zabrudzony.

0
  • #5 28 Gru 2014 20:56
    corby321
    Poziom 6  

Mam dokładnie ten sam problem, a na jutro muszę wydrukować ważną rzecz.
    Przetrzepałam całe urządzenie i nic... Ciągle komunikat, że mam wyciągnąć papier.

0
  • #6 30 Gru 2014 13:34
    endriuf
    Spec od drukarek

Właśnie miałem taką drukarkę na serwisie. Przyczyną było to, że głowica nie mogła zaparkować po prawej stronie nad stacją. Rozebrałem drukarkę i ręcznie ją ustawiłem. Coś przeszkadzało, nie bardzo było widać co. Ale po tym zabiegu komunikat zniknął.

1
  • #7 19 Gru 2015 20:18
    michifu
    Poziom 1  

Odświeżam temat, mam ten sam problem.
    Mam urządzenie wielofunkcyjne Brother 330C i pokazuje mi komunikat "zator papieru", mimo że papier został usunięty w całości. Drukarka nie zapomina o problemie... Po obserwacji zauważyłam, że głowica sobie leci od prawej do lewej i przy powrocie już przy samym końcu niesamowicie trzeszczy i uznaje, że jest zator.
    @endriuf poradziłeś sobie z tym problemem. Czy mógłbyś opisać, co dokładnie rozkręciłeś? Czy laik sobie poradzi czy lepiej zanieść do serwisu i dać za to 120 zł?

0
  • #8 19 Gru 2015 20:41
    endriuf
    Spec od drukarek

Być może masz resztki papieru w stacji czyszczącej. Czasami bez zdjęcia obudowy tego nie widać.

Dodano po 40 [sekundy]:

Tutaj masz film jak ją rozebrać.

2