Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka wieża? (do TV oraz jako radio)

artur_r0 23 Nov 2014 21:23 1941 17
    artur_r0
    Level 10  
    Witam,
    Chciałbym kupić sprzęt audio (najlepiej typu wieża). Używana będzie głównie jako nagłośnienie do TV, a także osobno do słuchania radia i muzyki. Chciałbym sprzęt o jak najlepszej jakości dźwięku w cenie około 1000zł (może być trochę więcej, jeśli różnica w cenie jest warta dopłaty :)) Nie jestem melomanem, nie znam się na sprzęcie audio - potrzebny mi sprzęt o dobrej mocy i dźwięku, który zadowoli amatora.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    W tym budżecie, najlepszym wyborem będzie Yamaha Pianocraft.
    artur_r0
    Level 10  
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Widzę, że za ten sprzęt trzeba dać minimum 1500zł, nawet trochę więcej. Rozumiem, że nie ma sensu szukać sprzętu w niższej kwocie?
    Czy wspomniana Yamaha posiada HDMI? A może inny sposób podłączenia do TV?
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    artur_r0 wrote:
    A może inny sposób podłączenia do TV?
    Zależy który model. Większość ma analogowe wejście liniowe.
    artur_r0
    Level 10  
    W takim razie, który z modeli Pinocraft byłyby dla mnie najlepszym wyborem?
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    artur_r0 wrote:
    W takim razie, który z modeli Pinocraft byłyby dla mnie najlepszym wyborem?
    Nie pytaj mnie o takie rzeczy. Na prawdę nie wiem. Popatrz na te, które są w Twoim zasięgu i sprawdź czy mają wejście liniowe.
    artur_r0
    Level 10  
    Dzięki wielkie Wam obu za pomoc. Przez te kilka minut przegladalem parę modeli i widzę, że 332 jako jedna z niewielu mieści się w moim budżecie.

A jak z konkurencją? Jest co godnego uwagi czy nie ma sensu kombinowac?
    artur_r0
    Level 10  
    Model TV nie został podany bo będzie kupowany razem z wieżą. Wybór padnie pomiedzy Samsung'iem 48h6650 i Panasonic'iem 48AS640. A czy to ma duże znaczenie w tym przypadku?
  • Helpful post
    fenek 1975
    Level 14  
    Quote:

A jak z konkurencją? Jest co godnego uwagi czy nie ma sensu kombinowac?

Ja posiadam wieże Sharp XL-HF201. Powiem Tobie, że jest godna uwagi. Odtwarza bardzo czysto. Podobnie jak Yamaha Piano Craft posiada wyjście na aktywny subwoofer [co w moim przypadku jest dużym atutem]. Osobiście nie słyszałem Yamaha Piano Craft, ale spotkałem się z opinią, że wymieniony przeze mnie Sharp grał czyściej. Obecnie można kupić podobny do mojego model Sharpa:

Link
  • Helpful post
    phoe
    Level 29  
    Samsung tylko wyjście optyczne dla dźwieku, Panasonic tak samo.

Chyba że kabel mini-jack - chinch...
    artur_r0
    Level 10  
    Dzięki wielkie za kolejną propozycje. Dla mnie amatora rzuca się w oczy to, że jest mocniejsza od Pianocrafta. Poza tym jakieś istotne dla mnie różnice?

phoe wrote:
    Samsung tylko wyjście optyczne dla dźwieku, Panasonic tak samo.

Phoe, czy optyczne wyjście oznacza, ze nie jest możliwe podłączenie do wieży, czy chodzi tu o jakość? W takim razie muszę jeszcze raz przeanalizować wybór TV pod tym kątem. Dziekuję za tą cenną uwagę.

phoe wrote:
    Chyba że kabel mini-jack - chinch...
    Rozumiem, że chinch to nie jest dobry pomysł? Chodzi o jakość? A jak z bezprzewodowym przesylem (bluetooth?)? Podczas wyboru TV sprzedawcy polecali mi Soundbary, które miały się łączyć bezprzewodowo z TV, także bluetooth albo Wi-Fi. Przepraszam jesli to jakieś bzdury...
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    artur_r0 wrote:
    że jest mocniejsza od Pianocrafta.
    W przypadku wież nie ma to większego znaczenia.
    artur_r0 wrote:
    czy optyczne wyjście oznacza, ze nie jest możliwe podłączenie do wieży, czy chodzi tu o jakość? W takim razie muszę jeszcze raz przeanalizować wybór TV pod tym kątem. Dziekuję za tą cenną uwagę.
    Oznacza że możesz podłączyć tylko światłowodem.
    artur_r0 wrote:
    Rozumiem, że chinch to nie jest dobry pomysł? Chodzi o jakość?
    Dlaczego nie? To nie jest zestaw Hi-End, żeby się zastanawiać czy lepsza jest transmisja cyfrowa czy analogowa.
    artur_r0 wrote:
    Podczas wyboru TV sprzedawcy polecali mi Soundbary
    To jest sposób na naciągnięcie klienta. Soundbar nie zapewni ani jakości, ani sceny.
    Podłączenie bezprzewodowe, w tym budżecie będzie powodować, iż cały sprzęt będzie prezentował słabą jakość.
    artur_r0
    Level 10  
    Ok, czyli chinch będzie tu dobrym rozwiązaniem? W takim razie, która z tych wież będzie lepsza. Sharp ma również większe glosniki (jeśli chodzi o wymiary), co pewnie ma znaczenie tylko estetyczne?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    artur_r0 wrote:
    Ok, czyli chinch będzie tu dobrym rozwiązaniem?
    Jak najbardziej.
    Mi się podobało brzmienie Pianocrafta (starszego modelu). Pioneer brzmiał dla mnie dość płasko.
    artur_r0
    Level 10  
    Znajac życie, ciężko będzie sprawdzić te modele na żywo. Chyba ze znajdę w którymś salonie Euro, w co watpię. Muszę się z tym przespać. Może przez noc wpadna mi jeszcze jakieś pytania.
    Pozdrawiam.
    artur_r0
    Level 10  
    Jeszcze takie pytanie. Jak wyżej wymienione sprzęty wypadają w porównaniu do mojej starej, wysluzonej (żeby nie powiedzieć zniszczonej) wieży Panasonic SA-CH84M? Chodzi mi właśnie o jakość dźwięku.