Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat bravo - sterowanie wycieraczkami

alberrt 06 May 2005 21:02 2483 5
 • #1
  alberrt
  Level 14  
  Problem polega na tym, że gdy włączę pracę przerywaną, wycieraczki machną z dziesięć razy i koniec. Muszę włączyć na chwilę pracę ciągłą wycieraczek na najszybszych obrotach i ponownie wrócić do pracy przerywanej - wtedy już działają. Nieraz machną dwa razy, nieraz 10 a potrafią nawet i przez kilka minut pomachać :), ale zawsze znajdzie się taki moment, że wrócą do pozycji wyjściowej i już nie ruszą. Jeżeli jest włączony inny tryb pracy - działają bez zarzutu. Czy problem leży w sterowaniu, czy może coś z dźwigienką w tej pozycji?
 • #2
  bart_d
  Level 11  
  Witam
  Ja sprawdziłbym najpierw w mechaniźmie silnika pierścienie oraz styki poruszające się po pierścieniach. Jeden ze styków może być wypalony i utrudniać rozpoczęcie cyklu (to niestety wymaga dużo zachodu związanego z wyjęciem silnika-miałem bravę 97r.). Ponadto sprawdziłbym przy wyłączonym silniku oraz włączonych wycieraczkach czy słychać po zaprzestaniu pracy wycieraczek, tykanie przekaźnika inicjującego kolejny cykl- jeżeli nie to należy faktycznie szukać w sterowniku-chyba jeden z przekaźników pod kierownicą obok bezpieczników.
 • #3
  BALLAH
  Level 14  
  Miałem podobny problem w Temprze. Pomogło wyczyszczenie pierscieni i styków w obudowie przekładni silnika. Wyjęcie całego zespołu wbrew pozorom nie jest takie trudne.
 • #4
  alberrt
  Level 14  
  Jak dostać się do tego silniczka? Odkręcilem pięć wkrętów mocujących plastik pod szybą, ale nadal coś go trzyma. Czy może być tam jakiś zatrzask? Czy trzeba odkręcać ramiona wycieraczek aby wyjąć tą plastikową osłonę?
 • #5
  ssmann
  Level 12  
  Trzeba odkręcić ramiona wycieraczek , a plastik od strony szyby jest na 3 zatrzaski
 • #6
  alberrt
  Level 14  
  Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Temat zamykamy, moje rozwiązanie problemu (które osiągnąłem dzięki Waszym informacjom) znajduje się tutaj.