Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić ten prostownik z rozruchem firmy Black&Decker

kamilvs 24 Lis 2014 09:02 2028 6
  • #1 24 Lis 2014 09:02
    kamilvs
    Poziom 8  

Witam. Wiem że tematów jest wiele na ten temat ale nigdzie nie znalazłem wypowiedzi na temat prostowników firmy Black&Decker. Zastanawiam się nad kupnem prostownika ten firmy. Mianowicie znalazłem w internecie takie produkty:

-Black&Decker BDSBC10A
    -Black&Decker BDSBC20A

Wiem że różnią się amperami ładowania. Ale czy warto dopłacać? I czy większy amperaż znaczy lepiej w prostowniku? Będę nim ładować samochód i od czasu do czasu ciągnik. Zależy mi żeby prostownik był z rozruchem. Może macie jakieś propozycje? Mój budżet to ok.400zł

0 6
  • #2 24 Lis 2014 09:13
    ToJestNick
    Poziom 29  

Do ładowania akumulatora przyjmuje się 1/10 pojemności. Czyli dla akumulatora samochodowego 55Ah optymalny prąd ładowania to 5,5A.

Co do rozruchu, jest to strasznie malutkie urządzenie i na rozruch bezpośredni nie masz co liczyć. W to 60A też bym raczej nie wierzył... Jeśli już to jedynie podładowanie przez kilkanaście minut akumulatora sporym prądem, potem odpalanie z odłączonym prostownikiem (jednakże może to zmniejszyć żywotność akumulatora).

Dobry prostownik rozruchowy to koszt nawet powyżej 1000zł.

0
  • #3 24 Lis 2014 09:23
    kamilvs
    Poziom 8  

No to jeśli na rozruch nie mam co liczyć to za tą cenę znajdę coś lepszego? Mogę trochę dopłacić

0
  • #4 24 Lis 2014 09:27
    ToJestNick
    Poziom 29  

Dołóż trochę i kup np taki jak w nr aukcji 4789788906 (NIE podaję linka bo jest to zabronione przez regulamin!).

Moderowany przez ociz:

Zabronione przez regulamin jest podawanie bezużytecznych informacji, a nr aukcji też nią jest gdy ta wygaśnie.

0
  • #5 24 Lis 2014 09:48
    kamilvs
    Poziom 8  

Tyle to jestem w stanie dołożyć. W pobliskim sklepie znalazłem TELWIN LEADER 220 za 500zł. W necie można kupić taniej ale w razie usterki zawsze jest mniej kłopotu.

0
  • Pomocny post
    #6 24 Lis 2014 09:57
    ToJestNick
    Poziom 29  

Ma ciut mniejszy prąd rozruchu, ale też się nada :)

0
  • #7 12 Gru 2014 00:02
    kamilvs
    Poziom 8  

Kupiłem jednak TELWIN LEADER 220. Pierwsze wrażenia na plus a jak dalej to zobaczymy po zimie. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

0