Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corolla E15 - Wymiana xenonów

KANQAKS 24 Lis 2014 14:32 957 0
  • #1 24 Lis 2014 14:32
    KANQAKS
    Poziom 6  

Witam wszystkich,
    od okolo roku jestem umiarkowanie szczęśliwym posiadaczem Corolli E15 z mało popularnym silnikiem 2.0D. Od jakiegoś czasu mam problem z gasnącymi xenonami, nadeszła więc pora na ich wymianę. Tutaj jest mój problem gdyż ogólnie jestem laikiem i cięzko mi podjąc samodzielną decyzje a i wsród mechaników/sprzedawców ciężko o jedno spójne spojrzenie. Sprawa przedstawia się następująco:
    Mam żarniki D4R 35W XenEco, w salonie cena żarników do mojego modelu wynosi ok. 410zł, w każdym z 3 sklepów z częściami usłyszałem że tanich zamienników brak i cena u nich to ~305zł (marka OSRAM jeśli dobrze pamiętam)- większość sprzedawców była zaskoczona takim oznaczeniem D4R. Do innych żarników posiadali oni zamienniki w cenie ok 40-50zł. Na allegro znalazłem kilka aukcji z żarnikami D4R w tej właśnie cenie
    http://allegro.pl/czesci-samochodowe-oswietle...cope=category-620&bmatch=seng-v12-c-p-mt-1106

Czy ktoś z was, ma już za sobą poszukiwania zamienników tego żarnika ? Powiem szczerze ze średnio uśmiecha płacić 800zł czy 600 za parę podczas gdy kusi niepewna jednakże, możliwośc zamiennika za 100 za pare. Obawiam się jednak, że te allegrowe żarniki mogą być jakąs tandetą która spali przetwornice co pewnie kosztowałoby ok tysiaka. Z drugiej jednak strony, do innych modeli tego typu zamienniki są popularne.
    Bardzo proszę o jakąś poradę czy podzielenie się wiedzą :)
    Pozdrawiam

0 0