Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak z telefonu poprawnie wysłać kilka liczb do AVR?

ka_3 24 Lis 2014 15:24 966 11
  • #1 24 Lis 2014 15:24
    ka_3
    Poziom 16  

Cześć.
    Muszę poprawnie wysyłać kilka liczb z telefonu z Androidem do AVR+HC05.
    Na razie próbuję z dwoma.
    kod na Androida:

Kod: java
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

a teraz kod na avr
    Kod: c

Kod: c

Następnie w mainie wypisuję obie liczby na ekran. Prawie wszystko działa w porządku, ale gdy liczby są większe od 100 to program trochę wariuje, bo na ekranie czasami pojawiają się liczby 4 a nawet 5 cyfrowe.
    MAcie jakieś pomysły jak najlepiej wysłać kilka liczb z androida na AVR?

0 11
  • #2 24 Lis 2014 18:41
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

Tab1 musisz mieć cztero elementową, na końcu zero.

0
  • #3 24 Lis 2014 23:33
    ShinsPL
    Poziom 13  

tab1 zdefiniuj sobie najlepiej o takim rozmiarze, jaka liczbę możesz wyświetlić. Nie wiem jaki masz tam LCD ale przykładowo jak masz 8 znakowy daj tab1[8] itd. Ew. można by dać o 1 znak więcej i na stałe na ostatniej pozycji po każdym przypisaniu ustawiać '/0'.

0
  • #4 26 Lis 2014 19:26
    ka_3
    Poziom 16  

Dzięki panowie, za pomoc.
    Wczoraj przy próbie programowania procesora, (programator usbasp lc technology z allegro, nakładka sinaprog na avrdude) pojawił się komunikat avrdude przestał działać. Nie wiem czy to wina programatora, procesora, czy avrdude. Dziś próbuję wgrać program za pomocą avrdude konsolowego, pojawia mi się taki komunikat:

Code:
    C:\Users\Mateusz\avrdude58>avrdude -p atmega328p -c usbasp -P usb -t

avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update
    .
    avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1
    avrdude: initialization failed, rc=-1
             Double check connections and try again, or use -F to override
             this check.

avrdude done.  Thank you.

Sprawdzałem połączenie kilka ray i jest ok? o czym te błędy świadczą? Czyżby się popsuł programator?

0
  • #5 26 Lis 2014 19:47
    ShinsPL
    Poziom 13  

Nie znam tego sprzętu, jeszcze nie bawiłem się programatorami, ale wygląda na to, że nie umie się połączyć z mikroprocesorem. Możliwe, że masz wybrane złe opcje do w oprogramowaniu programatora lub zepsuła Ci się Atmega.

0
  • #6 26 Lis 2014 20:13
    ka_3
    Poziom 16  

Wyciągnąłem właśnie atmegę z jednego z moich poprzednich projektów i z nią programator działa bez problemu. Wychodzi na to że to nie programator a mikrokontroler(Atmega 328p) się popsuł?

0
  • #7 26 Lis 2014 21:42
    ShinsPL
    Poziom 13  

Możliwe. Jeśli programowałeś na niej często wcześniej możliwe, że dokonała żywota z przyczyn naturalnych. Możliwe też, że ją gdzieś uszkodziłeś przez przypadek.

0
  • #8 26 Lis 2014 21:43
    ka_3
    Poziom 16  

To częste programowanie skraca życie? z 200 razy ją zaprogramowałem.

0
  • #9 26 Lis 2014 22:23
    vonar
    Poziom 28  

ShinsPL napisał:
    Jeśli programowałeś na niej często wcześniej możliwe, że dokonała żywota z przyczyn naturalnych.
    !!!
    Jak prawdopodobne jest, że ten mikrokontroler był programowany kilkanaście tysięcy razy? I że z powodu zużycia flash mikrokontroler nagle przestanie komunikować się z programatorem, zamiast wykazywać błędy odczytu z pamięci?

@ka_3
    Może fuse bity są źle ustawione. Nie zmieniałeś ich?

0
  • #10 26 Lis 2014 22:50
    ShinsPL
    Poziom 13  

Z tego co wiem, to mikroprocesor może mieć ilość użyć nie w tysiącach a w setkach, a przy częstych kompilacjach to i te tysiące szybko mogę zejść. Inna rzecz, że nigdy nie miałem w ręku mikroprocka, który się naturalnie wykończył i było to tylko moje przypuszczenie.

0
  • #11 26 Lis 2014 23:10
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

ka_3 napisał:
    To częste programowanie skraca życie? z 200 razy ją zaprogramowałem.

ShinsPL napisał:
    Z tego co wiem, to mikroprocesor może mieć ilość użyć nie w tysiącach a w setkach, ...

Sprawdzajcie dokumentację - już na pierwszej stronie jest napisane:

Jak z telefonu poprawnie wysłać kilka liczb do AVR?

0
  • #12 03 Gru 2014 21:19
    ka_3
    Poziom 16  

vonar napisał:

Może fuse bity są źle ustawione. Nie zmieniałeś ich?

Nic nie zmieniałem. Jak jeszcze mogę sprawdzić czy mikrokontroler jest dobry?

0