Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega32][C] - Transmisja jednokierunkowa RFM73 TX -> RX, LCD, DS18B20

ety 24 Lis 2014 17:42 1161 2
  • #1 24 Lis 2014 17:42
    ety
    Poziom 14  

Chłopaki, szukam cały czas jakiegoś prostego przykładu dla ATmegi w języku C. Chodzi o transmisję w jednym kierunku, tzn. do jednej ATmegi podłączony jest czujnik DS18B20 i RFM73 (nadajnik), do drugiej ATmegi jest podłączony LCD do wyświetlania temperatury i RFM73 (odbiornik).

Szukam po forach, ale zazwyczaj są jakieś fragmenty kodu, albo problemy w stylu "nie działa". Na stronie producenta jest przykład, ale dla PICów. Chodzi o jakiś prosty kod, nie musi od razu realizować tego co chcę, tylko żeby w ogóle ATmegi ze sobą "gadały".

Jest ktoś w stanie pomóc? Coś ogólnie podpowiedzieć? Może w jaki sposób "przetłumaczyć" kod dla PICa na kod dla ATmegi?

0 2
  • CControls
  • #2 26 Lis 2014 06:58
    alagner
    Poziom 25  

Do zabawy + jako punkt wyjścia:
    http://www.voti.nl/rfm73/n_index.html
    Po paru drobnych poprawkach (typu odbieranie wiad. o zerowej długości) będzie nawet lepszy niż do zabawy. ;) Nie wiem jak na AVR, ja ten kod odpalałem na ARM po swoich przeróbkach.

Generalnie z RFMami nie ma większych problemów poza initem, który z jakiegoś powodu musi być taki jak w tym kodzie dla PIC, inaczej nie będzie działać NIC [;

0
  • CControls
  • #3 26 Lis 2014 09:12
    ety
    Poziom 14  

Jak mówisz, że Ci działało, to warto spróbować. Jak będę miał problem to napiszę. Jak mi się uda, to powiem, co przerobiłem, żeby działało pod AVR.

0