Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

glosnosc 5.1 konfiguracja

24 Lis 2014 20:52 636 4
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z konfiguracją głośników 5.1 Creative A550. Dzwięk wydobywa się tylko z dwóch głośników i subufera. Podczas testu przy synchronizacji każdy głośnik się odzywa. Zmieniam synchronizację na 5.1 surround ale nic z tego . Posiadam płytę główną Asus P5QL-CM Motherboard. Kartkę dźwiękową Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller. Zainstalowałem sterowniki do płyty głownej i Realtec HD audio ale nic nie pomaga ręce opadają nie wiem w czym tkwi problem . Pomożecie?
  • Poziom 43  
    Jaki system operacyjny? Daj screen z panelu sterowania kartą dźwiękową.

Zasadniczo jest tak, że jak puszczasz muzykę stereo to działają tylko kolumny przednie (oraz sub, ale to wzmacniacz przekierowuje sygnał a nie komputer).
  • Poziom 2  
    glosnosc 5.1 konfiguracja

Podłączam normalnie po kolorach czarny do czarnego , zielony do zielonego , pomaranczowy do pomaranczowego.

System Windows 7 Ultimate
  • Poziom 43  
    Chodziło mi o panel sterowania (program do karty) a nie panel z gniazdami z tyłu.

Poszukaj takiej opcji jak Rozszerzenie głośników (może się ona nazywać inaczej w różnych kartach). Ponieważ to Windows 7, jeśli karta nie ma specjalnych funkcji przekierowania, w wypadku ustawienia 5.1, prawdopodobnie przy odtwarzaniu dźwięku stereo w głośnikach tylnych nie będzie nic albo będzie tylko pogłos (takie symulowane Dolby). Prawdziwy dźwięk z głośników tylnych i centralnego będziesz mieć dopiero, jak odtworzysz materiał nagrany w 6 kanałach.
  • Poziom 2  
    VIA HD Audio Deck