Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reno Magnum 500dxi 2008r - ECAS nie działa ,Pilot centralnego nie działa

krzychu001 24 Nov 2014 21:01 4875 19
    krzychu001
    Level 15  
    Witam czy ktoś może mi podać lokalizację modułu ECS w Reno magnum 500 dxi 2008r. Nie podnosi ani nie opuszcza mi poduszek,poziomuje sie dobrze błędów brak w ECS,z kompa podnosi i opuszcza poduchy.Nie działa pilot centralnego zamka ,gdzie jest zamontowany moduł od pilotów,po wyjęciu klucza zrzuca mi hebel a bez pilota chyba nie da się tego wyłączyć. Pozdrawiam!!!
    szyniu
    Level 20  
    Centralka zamka znajduje się nad głową kierowcy pod plastikiem tam gdzie z reguły jest radio cb i radio fm a moduł sterowania zawieszeniem, za kasetą odkręć półkę nad regulacją ogrzewania powinno być go widać.
    krzychu001
    Level 15  
    Własnie tam patrzyłem jest cb i przetwornica 24/12 i nic nie widziałem więcej koło radia fm też pusto, jutro poszukam.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    krzychu001
    Level 15  
    Właśnie znalazłem ale niestety do centralki wlała się woda trzeba nową.

Dodano po 17 [minuty]:

A gdzie jest ECAS bo nad regulacją ogrzewania mam sterownik świateł ,sterownik VECU i jeszcze jakiś sterownik z jedną wtyczką a ECAS ma chyba dwie wtyczki,coś mam chyba na przewodach od pilota do ECAS.

Dodano po 56 [minuty]:

Czy można dopisać do innej centralki mojego pilota.
    User removed account
    User removed account  
    krzychu001
    Level 15  
    RENO-MAX a czy jest to duża tajemnica jak dopisać tego pilota,bo nie chcę kupować na darmo centralki.Pozdrawiam!!!
    krzychu001
    Level 15  
    Czy ten ECAS wygląda tak bo za kasetą go nie mam,gdzie go zamontowali w tym aucieReno Magnum 500dxi 2008r - ECAS nie działa ,Pilot centralnego nie działa.
    norrbi
    Level 17  
    Do innej znaczy się nowej (czystej) , a w używanej otwierasz pamięć już dopisanym pilotem inaczej nie da rady .
    krzychu001
    Level 15  
    To co do używanej centralki nie dopisze pilota swojego,a jak bym przełożył pamięć z mojej starej.
    krzychu001
    Level 15  
    Więc kupiłem używaną centralkę,niestety nie da się dopisać pilota do używanej więc przełożyłam ST 72C334J4 centralka zaczęła odbierać sygnał z pilota ale nadal brak sterowania zamkiem,po sprawdzeniu okazały się uszkodzone przekaźniki w centralce którą kupiłem,miały zwarcie między stykami roboczymi a cewką ok 20 i 60 omów 2 szt trzeci ok, po wymianie na sprawne z mojej centralki zonk centralka martwa,okazał się uszkodzony jeszcze ULN 2003 steruje cewkami przekaźników pewnie jak miały zwarcie te dwa przekaźniki to go uszkodziło,po wymianie na ten z mojej centralny działa poprawnie,wydaje mi się że najczęściej pada w tych centralkach ULN 2003 efekt centralka martwa.
    Nie mogę jeszcze zlokalizować modułu ECAS czy mógł by ktoś podać dokładną lokalizację, szukałem pod konsolą z przodu pod łóżkiem po stronie pasażera gdzie on może być?
    gucio~1
    Level 23  
    A jak masz podłączony komp to widać zmiany stanów przełączników pilota?
    krzychu001
    Level 15  
    Robiłem to na stole sprawdzałem na UL 2003 ,nie wiem czy jest diagnostyka tej centralki na kompie,chyba nie ale może się mylę.
    gucio~1
    Level 23  
    Chodziło mi o pilota zawieszenia.
    krzychu001
    Level 15  
    gucio~1 wrote:
    Chodziło mi o pilota zawieszenia.

Pilota sprawdzałem na innej magnum jest ok,miałem innego pilota i u mnie też nie chodził.Na kompie mogę podnieść opuścić auto,jak podniosę z kompa to z pilota działa tylko jeden przycisk ten od samopoziomowania,nie mam w blokach podglądu działania pilota,myślę że jest coś z wiązką od pilota do sterownika.W ECAS błędów brak.Auto poziomuje się normalnie nie można tylko podnosić i opuszczać z pilota.
    krzychu001
    Level 15  
    gucio~1 wrote:

Dzisiaj patrzyłem na kompie widać stany przełączników chodzą wszystkie oprócz góra dół i stop.Co dziwne stop w blokach jest włączony i nie reaguje a powinien być wyłączony i po przyciśnięciu na kasecie stopu zero reakcji.W dalszym ciągu nie wiem gdzie jest ten durny sterownik ECAS.
  • Helpful post
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Blok G004
    krzychu001
    Level 15  
    serwisantscani1 wrote:
    Blok G004

Dzięki serwisantscani1 w końcu jakiś konkret.
    krzychu001
    Level 15  
    krzychu001 wrote:
    gucio~1 wrote:

Dzisiaj patrzyłem na kompie widać stany przełączników chodzą wszystkie oprócz góra dół i stop.Co dziwne stop w blokach jest włączony i nie reaguje a powinien być wyłączony i po przyciśnięciu na kasecie stopu zero reakcji.W dalszym ciągu nie wiem gdzie jest ten durny sterownik ECAS.

Dzisiaj sprawdziłem inną magnum i w blokach jest tak samo jak w tej co nie podnosi,sterownik ECS wydaje się w porządku,wiązki przedzwoniłem nie wiem co już może być, może to powodować błąd kalibracji czy co bo już nie wiem jak to ugryźć .Pozdrawiam!!!
    krzychu001
    Level 15  
    Nowy soft i ECAS działa.Pozdrawiam!!!