Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki alarm lub centralny na pilota do samochodu bez klamek

06 Maj 2005 22:33 2072 1
  • Poziom 21  
    witam mam pytanie na jakiej zasadzie mógłbym podłończyć i co potrzeba żeby założyć centralny na dzwi bezklamkowe bo chciałbym zrobić takie coś w aucie w Fiacie CC. chciałbym to zrobić tylko sam centralny na pilotai czy jakiś musi być specjalny alarm do takiego siłownika .Dzieki za poddpowiedzi i pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Kilka wskazówek mogę dać na podstawie doświadczenia kolegi, który to przerobił samochód na bezklamkowy. Przedewszystkim trzeba będzie sprawdzić czy siłownik da radę otworzyć zamek w CC i ewentualnie dokonać przeróbki zamka. Kolega musiał wymontować jakąś spręrzynę z zamka ponieważ tak naciągała jakiś tam element, że siłownik nie dawał rady odciągnąć cięgna. Generalnie to wywalił cięgna od ryglowania drzwi (nie potrzeba ryglować zamka skoro nie ma klamki od zewnątrz), wywalił wkładkę kluczyka i klamkę wewnętrzną. Siłownik pociąga cięgno klamki wewnętzrnej. Jak dochodzi z zewnątrz do auta to po rozbrojeniu alarmu drzwi automatycznie odskakują (siłownik jest sterowany z wyjścia centralki sterującej zamkiem centralnym) i wsiada. Od środka zamontował przyciski przewodowe do otwierania drzwi, przy każdych drzwiach dla każdego pasażera i dodatkowe obok kierowcy do otweirania wszystkich drzwi. Alarm do tego nie musi być jakiś specjalny, trzba mieć tylko trochę doświadczenia i pojęcia o tej robocie to duża da się zrobić stosując tylko przekaźniki i diody prostownicze. Podpowiem jeszcze, że koleś wykorzystał centralkę alrmową z dodatkowym kanałem sterowanym z dodatkowego przycisku z pilota, którym to powoduje, że odskakują drzwi pasażera osobno. Przerubek dokonał w samochodzie BMW, alarm zastosował EUROSEC. na koniec dodam, że trochę kombinował zanim osiągną pożądany efekt.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w przeróbkach.