Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba - dziwna elektryka - czy tak ma być?

saimon_said 06 Maj 2005 22:34 2524 5
  • #1 06 Maj 2005 22:34
    saimon_said
    Poziom 9  

Witam serdecznie!!
    Zupełnie nie znam się na elektryce w związku z tym proszę o pomoc.
    Wczoraj pisałem już o problemach, które narobił mi elektryk w nowo kupionej cordobie (rocznik 95) - przyjechałem do elektryka z uszkodzonymi halogenami - i wyjechałem równiez z uszkodzonymi, ale i bez centralnego zamka i świateł itd..... no ale dzisiaj po rabanie jaki narobiłem zrobił gość to co zepsuł nic ponadto!!!

Moje pytanie dotyczy jednak czego innego - auto nabyłem 1 tydzień temu, podczas przeglądu przed kupnem mechanik stwierdził, iz halogeny nie działają i przełącznik świateł włącza zamiast postojowych od razu mijania - reszta bez zarzutu (mechanika, silnik, spaliny itd...)- stargowałem więc na cenie i auto kupiłem, ale mam szereg wątpliwości - proszę o wybaczenie że się rozpisuję (ale to moje pierwsze auto I SIĘ PRZEJMUJE MOCNO) i ewentualną pomoc bo po mojemu to z ta elektryką coś nie tak, mianowicie:

1. przy włączeniu świateł mijania (silnik wyłączony i brak kluczyka), gdy włączę przycisk ogrzewania tylnej szyby - zaczyna działać - czy tak jest w seatach? bo w innych autach znajomych z czymś takim sie nie spotkałem;
    2. po wyłączeniu silnika - otwieram drzwi przy włączonym jedynie radiu - zaczyna piszeć - ten jak ja to nazywam sygnał przypominacza - radio wyłączam ok. przestaje - też pierwszy raz coś takiego widzę - zwykle tak się dzieje gdy zostawia się NP. zapalone światła (tutaj również tak jest), ale radio?
    3. tak jak wspomniałem - przełącznik świateł - przy przełączeniu na postojowe - włącza od razu mijania , na pozycjI mijania ok. są mijania;
    4. halogeny nie działają;

Proszę o pomoc , czy może mam się udać do serwisu seata (170km najbliższy) - bo elektrykowi z salonu daewoo, który popalił mi bezpieczniki na pewno nie oddam!
    Czy odnośnie punktu 1 i 2 - tak jest w seatach?
    co może byc przyczyna 3 i 4 ?

DZIĘKI

• Pomocny post
    #2 06 Maj 2005 23:15
    albino
    Poziom 24  

Nie jest w porzadku,jedz do fachowca,byc moze auto bylo stukniete i przeciete przewody lub zwarte(sprawdz wszystkie bezpieczniki) i ktos polaczyl cos na krotko(np swiatla mijania wzial z postojowek,ktore dzialaly),tak,ze polaczyl instalacje przed kluczykiem i po kluczyku razem,bo ogrzewania tylnej szyby nie spotkalem w zadnym aucie bez kluczyka,ale niech sie wypowie ktos bardziej doswiadczony.Pozdro...

• Pomocny post
    #3 06 Maj 2005 23:21
    sigi
    Spec od samochodów

1,2,3 zrobiony gdzieś mostek w instalacji, stacyjka a raczej przełącznik świateł. Dlaczego nie działają halogeny to trudno trafić - możliwe, że jest wspólne uszkodzenie tylko w przełączniku. Zacząć sprawdzanie od przełącznika.

Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #4 06 Maj 2005 23:56
    enauto
    Poziom 29  

Witam
    Odłącz całkowicie radio, powrót napięcia może być przez źle podłączone lub uszkodzone radio ponieważ tam się spotykają trzy "+" - prosto z akumulatora, po stacyjce i światła.
    Pozdrawiam

• #5 09 Maj 2005 13:53
    saimon_said
    Poziom 9  

enauto napisał:
    Witam
    Odłącz całkowicie radio, powrót napięcia może być przez źle podłączone lub uszkodzone radio ponieważ tam się spotykają trzy "+" - prosto z akumulatora, po stacyjce i światła.
    Pozdrawiam

Witam - no i tak bez elektryka się nie obejdzie, bo za cienki jestem w tych sprawach niestety aby to zrobić - wyjąłem radio (faktycznie jak kupowałem auto, sprzedawca mówił że je sam montował) - a tam w kostach od radia jakieś magiczne podolutowywane kabelki - i to po kilka - w samochodzie było kiedyś 8 głośników , ale handlarz pewnie je wyjął i zostały 4 - kabli tam od groma - mnóstwo z nich zaizolowane, więc wolę tego nie ruszać!!!
    zapewne coś popierniczył z tym radiem gość - bo co by do kostki do radia po kilka kalbli dolutować (oczywiście pondto co normalnie jest powtykane).

Dzięki wielkie za info !!! ale sam widzę że i tak z tym raczej nic nie zrobię!!!!

• #6 21 Maj 2005 23:31
    saimon_said
    Poziom 9  

Po dokonaniu gruntownego rozpoznania na rynku miejscowych elektryków - wybrałem najbardziej renomowanego w naprawie volkswagenów - bo elektryka taka sama mówią jak w golfie, oddałem mu autko - i okazało się że i przełącznik był uszkodzony i wsio było podłączone pod światła mijania - przełącznik elektryk zrobił i prawidłowo kabelki popodłączał i teraz jest zgodnie z instrukcją obsługi seata (którą udało mi się zdobyć). Drogo nie wziął więc jest cool.
    Dzięki za informacje !!!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME