Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Farelka - Wybór systemu grzewczego w pomieszczeniu handlowym 6m2

dziekan86 24 Lis 2014 21:58 651 3
 • #1 24 Lis 2014 21:58
  dziekan86
  Poziom 1  

  Witam

  Nie wiem jak poprawnie zatytułować temat, który dotyczy mojego problemu, ale mam nadzieje że zrobiłem to w miare poprawnie.

  Mam dylemat, do pomieszczenia handlowego, w którym ze względu na sprzęt musi być zachowana temperatura pokojowa, chcę dobrać odpowiednie ekonomiczne ogrzewanie. Urządzenie będzie działać cały czas, musi utrzymywać temperaturę pokojową, nie musi być ona wysoka. Dlatego ważna jest ekonomia tego urządzenia. Aktualnie mam piecyk na olej ale nawet gdy ustawiony jest na minimum to robi sie masakrycznie ciepło, parują szyby, para się skrapla i psuje urządzenia (ksero) w kiosku.

  Nie znam się kompletnie dlatego proszę fachowców o pomoc. Czy istnieje coś jeszcze bardziej ekonomicznego niż jakaś farelka o mocy 1000W aby ogrzać takie pomieszczenie ?

  0 3
 • #2 24 Lis 2014 22:30
  andrzej lukaszewicz
  Poziom 39  

  Hasło :Regulator tygodniowy + wizyta elektryka

  0
 • #3 28 Lis 2014 18:51
  gaz4
  Poziom 29  

  Piecyk na olej opałowy czy tzw "olejak" elektryczny? Jeżeli drugi, to regulatory bimetaliczne w jakie najczęściej są wyposażone słabo się sprawdzają, polecam pokojowy regulator temperatury np taki:

  http://www.emultimax.pl/sklep/pl/p/Regulator-temperatury-DIMPLEX-RT200-pokojowy/1100

  Niestety ten model wymaga odciecia wtyczki i przykręcenia kabli we właściwe miejsca (podkreślam słowo WŁAŚCIWE!). Może gdyby dobrze poszukać to znajdzie się taki wpinany do gniazdka do ktorego da się wetknąć wtyczkę "farelki", "olejaka" czy dowolnego grzejnika elektrycznego. To byłoby najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie, bo instalacja zaczyna i kończy się na ustawieniu temperatury. Wydatek niewielki, a oszczędności ogromne.

  0
 • #4 29 Lis 2014 11:29
  Zbigniew Rusek
  Poziom 34  

  Olejak elektryczny byłby najlepszy, ale mały (są w Castoramie także takie malutkie), gdyż jest to bardzo małe pomieszczenie. 1kW napewno wystarczy. Jeśli jest gorąco - ustawić mu regulator na minimum (olejki mają regulację). Piecyki opalane olejem są bardzo wydajne (podobnie jak opalane gazem propan-butan) i nadają się do ogrzewania zdecydowanie większych pomieszczeń.

  0