Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Farelka - Wybór systemu grzewczego w pomieszczeniu handlowym 6m2

dziekan86 24 Nov 2014 21:58 912 3
 • #1
  dziekan86
  Level 1  
  Witam

  Nie wiem jak poprawnie zatytułować temat, który dotyczy mojego problemu, ale mam nadzieje że zrobiłem to w miare poprawnie.

  Mam dylemat, do pomieszczenia handlowego, w którym ze względu na sprzęt musi być zachowana temperatura pokojowa, chcę dobrać odpowiednie ekonomiczne ogrzewanie. Urządzenie będzie działać cały czas, musi utrzymywać temperaturę pokojową, nie musi być ona wysoka. Dlatego ważna jest ekonomia tego urządzenia. Aktualnie mam piecyk na olej ale nawet gdy ustawiony jest na minimum to robi sie masakrycznie ciepło, parują szyby, para się skrapla i psuje urządzenia (ksero) w kiosku.

  Nie znam się kompletnie dlatego proszę fachowców o pomoc. Czy istnieje coś jeszcze bardziej ekonomicznego niż jakaś farelka o mocy 1000W aby ogrzać takie pomieszczenie ?
 • #2
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Hasło :Regulator tygodniowy + wizyta elektryka
 • #3
  gaz4
  Level 33  
  Piecyk na olej opałowy czy tzw "olejak" elektryczny? Jeżeli drugi, to regulatory bimetaliczne w jakie najczęściej są wyposażone słabo się sprawdzają, polecam pokojowy regulator temperatury np taki:

  http://www.emultimax.pl/sklep/pl/p/Regulator-temperatury-DIMPLEX-RT200-pokojowy/1100

  Niestety ten model wymaga odciecia wtyczki i przykręcenia kabli we właściwe miejsca (podkreślam słowo WŁAŚCIWE!). Może gdyby dobrze poszukać to znajdzie się taki wpinany do gniazdka do ktorego da się wetknąć wtyczkę "farelki", "olejaka" czy dowolnego grzejnika elektrycznego. To byłoby najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie, bo instalacja zaczyna i kończy się na ustawieniu temperatury. Wydatek niewielki, a oszczędności ogromne.
 • #4
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Olejak elektryczny byłby najlepszy, ale mały (są w Castoramie także takie malutkie), gdyż jest to bardzo małe pomieszczenie. 1kW napewno wystarczy. Jeśli jest gorąco - ustawić mu regulator na minimum (olejki mają regulację). Piecyki opalane olejem są bardzo wydajne (podobnie jak opalane gazem propan-butan) i nadają się do ogrzewania zdecydowanie większych pomieszczeń.