Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 denerwujacy stukot z prawej strony z przodu

24 Lis 2014 22:04 1155 2
  • Poziom 2  
    Witam. Mam Peugeota 406 1996r 1.8 16v sedan. Od dwóch miesięcy borykam sie z następującym problemem. Dotyczy on pojedynczych stukow z okolicy prawego przedniego kola. Wymieniłem juz tak : łączniki stabilizatora dwie strony, tuleje na wahaczach dwie strony, łożyska amortyzatorów dwie strony, sworznie w piastach dwie strony, końcówki drążków kierowniczych dwie strony a pukanie dalej jest. Jest to jeden pojedynczy stuk metaliczny. Początkowo działo sie to tylko na ostrzejszych zakrętach, teraz doszły do tego np. przy zatrzymywaniu auta stuk, ruszenie stuk. Dodam jeszcze ze jak cos stuknie to zaczyna mi auto ściągać w prawo, stuknie drugi raz ściągania nie ma. Zastanawiam sie nad prawa polośką a konkrektnie nad jej podporą czy tam czasem nie szukać winy tego stukania. Prosze o pomoc bo nie mam juz sił do tego. Jeżdżę z moim synkiem chorym na autyzm na terapie prawie 300 km i martwi mnie to stukanie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 18  
    Może przegub skoro na zakrętach sie odzywa. Sprawdz czy stuka przy maksymalnym skręcie jadać do przodu. Jeśli nie przegub to najlepiej było by wjechać na szarpaki wtedy było by łatwiej ocenic co stuka.
  • Poziom 2  
    Szarpaki juz byly. Bylem na trzech roznych stacjach diagnostycznych i wszedzie to samo : Tutaj jest wszystko ok. Przegub sprawdzalem. Jezdzilem na placu na skreconych kolach w prawo w lewo i cisza. Mowiac ze stuk slyszalny jest na zakrecie mam na mysli nagly ostry zakret.