Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual Studio 2013 i przeźroczyste tło Windows Form

Franek k 24 Lis 2014 22:40 798 2
  • #1 24 Lis 2014 22:40
    Franek k
    Poziom 15  

Tworzę aplikację przy użyciu Visual Studio 2013. Chciałbym zrobić coś takiego jak na tym screenie

Visual Studio 2013 i przeźroczyste tło Windows Form

Czyli aplikacja uruchamiana w trybie Maksymalizacji z czarnym półprzezroczystym tłem i pośrodku kontrolka typu okienko na którym znajdują się inne kontrolki (Labele, Buttony, itp). Jak coś takiego zrobić? Do tej pory stworzyłem formę bez obramowań, czyli bez tego paska u góry z przyciskami zamknij, minimalizuj i maksymalizuj. Nadałem tej formie czarne tło i wrzuciłem na nią kontrolkę "Panel" z białym tłem i kontrolkami. Potem we właściwościach formy ustawiłem Opacity na 80% i niby coś mi podobnego wyszło ale kontrola Panel z innymi kontrolkami też jest przeźroczysta :/

Próbowałem też ustawić jako tło formy obrazek z przeźroczystością i BackColor ustawić na Transparent tak aby jedynym tłem był obrazek ale wywala błąd, że nie można ustawić koloru Transparent.

jakieś pomysły?

0 2
  • #2 24 Lis 2014 23:43
    luthein
    Poziom 9  

Jaki język?
    Kiedyś zrobiłem to w taki sposób. Trochę partyzancki, ale u mnie spełniał swoje zadanie. Jeden form jako tło z przeźroczystością, i kolejny na tym z docelowym komunikatem. Oba zablokowane i z parametrem okna nadrzędnego. W załączniku projekt VS2013 (VB.net)

0
  • #3 25 Lis 2014 22:17
    Franek k
    Poziom 15  

Takie to proste, że aż trudne... dzięki ;)

0