Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy Aquamatic 1041 D1 - Wąż aquastop nowy nie przepuszcza wody

radek.wosko 24 Nov 2014 23:36 2604 1
    radek.wosko
    Level 1  
    Czołem!

Kupiłem nową pralkę Candy Aquamatic 1041 D1 a do niej osobno dokupiłem wąż z aquastop z mediamarkt marki Wpro. Problem polega na tym, że wąż w ogóle nie przepuszcza wody. Spróbowałem go rozkręcić, w środku jest taki mały magnesik i sprężyna. Próbowałem ten magnes ustawiać na wszelkie możliwe sposoby i nic. Czy ma to znaczenie, że dopływ wody skierowany jest w górę? Akurat tak mi wyszło, a nie chciałem zbyt dużo kolanek i rurek. Nigdzie nie znalazłem informacji, że koniecznie ma być w dół. Nawiasem mówiąc zmywarka (też ma wąż oryginalny z aquastop) podłączona jest tak samo - woda dopływa w górę i nie ma żadnego problemu.

Mam nadzieję, że ktoś wie co z tym zrobić. Sprzęt jest kompletnie nowy.

Pozdrawiam,
    Radek.
    Adelkanowsza
    Level 7  
    Z opisu wynika ze jest to aquastop mechaniczny, nowy powinien być drożny, przepływ wody zostaje odcięty dopiero w reakcji na nieszczelność węża wewnętrznego. Jeżeli nie przepuszcza wody to prawdopodobnie ma wady produkcyjne. Jeżeli ma on okienko to w dobrej sztuce będziemy widzieli kolor np. żółty, który po wykryciu nieszczelnosci zmieni się na inny, np. czerwony. Można porównać go ze sprawnym wężem. Pozycja węża nie ma znaczenia dla drożności.