Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA6 +RX4K podłączenie i konfiguracja dload10

mombi19 24 Lis 2014 23:42 2415 8
  • #1 24 Lis 2014 23:42
    mombi19
    Poziom 9  

Witam posiadam następujące elementy centrali

płyta główna CA-6p CA6v6
    sygnalizator akustyczno optyczny SPL-5010 LED
    Sterownik radiowy RX-4k

wyjścia OUT 1 sygnalizacja optyczna
    wyjscie OUT 2 sygnalizacja akustyczna
    wyjście OUT 3 zasilanie PIR
    OUT 4 podłączone kablem do AR
    OUT5 podłączone kablem LV
    CTL podłączone kablem do C1 ctl ustawione jako zał/wył czuwanie

Satel CA6 +RX4K podłączenie i konfiguracja dload10

problem jak wyzwolić sygnalizacje optyczną w celu potwierdzenia rozbrojenia/ uzbrojenia alarmu czy mozna bezposrednio podłączyć SS z OUT3 do SO+czy to będzie działać?
    Jak wpisać w Dload 10 out4 jako 14.Wskaźnik czuwania i out 5 jako 33.Potwierdzenie zał .wyłącz

0 8
  • #2 29 Lis 2014 10:19
    sosarek
    Poziom 43  

Nie, nie będzie działać - trzeba zastosować przekaźnik z diodą - tak jak na rysunku.
    Połączyłeś się z centralą za pomocą Dload10 - jeśli tak w zakładce Wyjścia wybierasz sobie z listy odpowiednie funkcje dla każdego OUTa (co w tym takiego trudnego???)

0
  • #3 29 Lis 2014 22:18
    519085
    Usunięty  
  • #4 02 Gru 2014 19:08
    mombi19
    Poziom 9  

Panowie powiedzcie mi jaki ma być przekaźnik i czy są gotowce z Satel-a czy samodzielnie trzeba będzie lutować z diodą

0
  • #5 02 Gru 2014 19:20
    sosarek
    Poziom 43  

Normalny przekaźnik, są gotowe moduły przekaźnikowe różnych producentów - Kolego mombi19 nie obraź się - ale szkoda Twoich nerwów, zawołaj jakiegoś instalatora który ogarnie Ci temat w ciągu 5min. Mam wrażenie że przeczytałeś coś, kupiłeś elementy tam przytoczone i próbujesz poskładać to w całość - nie potrafiąc nawet rozpoznać elementów umieszczonych na schemacie.

0
  • #6 02 Gru 2014 20:24
    mombi19
    Poziom 9  

sosarek napisał:
    Normalny przekaźnik, są gotowe moduły przekaźnikowe różnych producentów - Kolego mombi19 nie obraź się - ale szkoda Twoich nerwów, zawołaj jakiegoś instalatora który ogarnie Ci temat w ciągu 5min. Mam wrażenie że przeczytałeś coś, kupiłeś elementy tam przytoczone i próbujesz poskładać to w całość - nie potrafiąc nawet rozpoznać elementów umieszczonych na schemacie.

Jeżeli by tak było to po co to forum skoro każdy nawet kupujący pralkę musiał by nosić ubrania do prania do pralni bo nie jest "fachowcem" w danej dziedzinie.Mam chwilę czasu to pobawię się z alarmem A Ty jak nie masz ochoty pomóc to po co takie komentarze.

Dodano po 8 [minuty]:

Znalazłem w internecie gotowy moduł przekaźników idealny do zamontowania w skrzynce alarmowej Satel CA6 +RX4K podłączenie i konfiguracja dload10
    Pytanie do instalatorów czy jest coś mniejszego gabarytowo?
    Nie chciałbym montować w skrzynce przekaźnika na drutach

0
  • #7 02 Gru 2014 20:38
    sosarek
    Poziom 43  

Cytat:
    Jeżeli by tak było to po co to forum

Jeżeli kupujesz sprzęt u dystrybutora - zapytaj w jego dziale technicznym, Forum go nie zastępuje, lecz pomaga w rozwiązywaniu bardziej zawiłych problemów niż "czy Satel ma gotowe przekaźniki" - sorawdź sobie na ich stronie, nikt tego nie zrobi za Ciebie, tak samo jak nikt nie będzie ciągle myślał za Ciebie

Cytat:
    skoro każdy nawet kupujący pralkę musiał by nosić ubrania do prania do pralni bo nie jest "fachowcem" w danej dziedzinie.

Montaż i serwisowanie pralki a jej obsługa to dwie różne rzeczy. Swoją drogą czy dla zwykłego użytkownika nie instnieje coś zwanego "Instrukcją obsługi" ?

Cytat:
    Mam chwilę czasu to pobawię się z alarmem A Ty jak nie masz ochoty pomóc to po co takie komentarze.

Baw się do woli, miałeś już nie raz napisane co masz zrobić by wszystko działało poprawnie - nie potrafisz jednak dojść do żadnych wniosków.

Swoją drogą coraz więcej tematów na Forum zawiera roszczeniowy charakter - ludzie zacznijcie samodzielnie MYŚLEĆ.

Dodano po 6 [minuty]:

Istnieją moduły przekaźnikowe z jednym przekaźnikiem na płytce, wystarczy poszukać.

0
  • Pomocny post
    #8 02 Gru 2014 20:39
    setup
    Poziom 15  

Zobacz na PULSARA np.PU-1

1
  • #9 14 Maj 2015 15:14
    mombi19
    Poziom 9  

Wszystko działa, dziękuję za pomoc.

0