Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

c++ - Prosto to matury z informatyki rozszerzonej

IXOF 25 Lis 2014 00:01 852 2
 • #1 25 Lis 2014 00:01
  IXOF
  Poziom 18  

  Witam. W tym roku chce pisać maturę z inf, raczej poziom rozszerzony chodź nie jestem pewien. Mam kilka wątpliwości i ten temat szybko się na pewno nie skończy, ale może kiedyś komuś się przyda.

  A więc na początek
  - matura podst 80-90%
  - matura roz 60%

  To są wyniki jakie na tą chwile jestem w stanie uzyskać. W sumie maturę podst trzaskam już praktycznie jednych tchem, tylko nie umiem wgl posługiwać się bazami danych to też to zadanie raczej jest kiepsko rozwiązanie.

  I pytanie, który z tych wyników byście brali w ciemno ? Mi się wydaje, że roz, ponieważ uważam, że ten wynik jestem w stanie podnieść, a podst ciężko będzie lepiej napisać.

  I drugie, czy możecie mi polecić literaturę (polski język) do nauki typowo pod maturę. Jeżeli chodzi o programowanie to dużo dobrych opinii zebrała książka "symfonia c++" oraz "pasja c++" i chyba padnie na nie, chociaż jestem otwarty na sugestie. W sumie w programowaniu czuję się dojść pewnie i tego się nie boję.
  Bardziej właśnie chętnie podszkolił bym się w obsłudze Accessa. Czy możecie polecić jakąś książkę, lub nawet jakiś e-kurs ?
  I dalej chciał bym przygotować się do pierwszej części matury tzn algorytmy. Gdy pisałem sobie mature roz to I część zawaliłem i właśnie tu liczę, że podniosę wynik. Czy tu też mogę liczyć na pomoc w zakresie doboru literatury ?


  I tak a marginesie, jest tu może jakiś egzaminator ? :)

  0 2
 • Deimic One - Szkolenia
 • #2 28 Lis 2014 22:17
  tomekm33
  Poziom 22  

  Widzę, że nikt nie odpowiada. Jeśli chodzi o książki autorstwa pana Grębosza to rzeczywiście, opinie są raczej pozytywne. Sam przeglądałem kiedyś i wydają się być dobrze napisane - zależy kto czego oczekuje. Jeśli miałbym zaproponować coś innego, to "C++ dla każdego" - wyd. II, sam z niej korzystałem i przypadła mi do gustu (są omówione przykłady, w sumie każdy listing jest opisany).

  Jeśli chodzi o algorytmy, to nie wiem czego wymaga się na maturze, ale tu dobrą pozycją jest książka "Algorytmy, struktury danych i techniki programowania" autorstwa Piotra Wróblewskiego.

  0
 • Deimic One - Szkolenia
 • #3 01 Gru 2014 20:48
  IXOF
  Poziom 18  

  Dzięki kolego na odpowiedź. A czy ktoś jeszcze może coś polecić do nauki Accessa ?

  0