Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TA308 kabel RS232, programowanie, soft

antek1cza 25 Lis 2014 02:51 7416 0
  • #1 25 Lis 2014 02:51
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam ;)

Niżej opis uruchomienia programu do zarządzania centralą telefoniczna Panasonic KX-TA308..
    Na elektrodzie w tym temacie jest trochę napisane ale mocno porozrzucane w różnych wątkach. Scaliłem to i dodałem swoje spostrzeżenia.

Uwagi głównie dla osób chcących sobie ułatwić i przyśpieszyć programowanie w.w.centrali .

1. Najwygodniej ustawia się parametry centrali za pomocą programu "Panasonic KX-TA308/616/624 programing software Version 1.00.02 " z 2002 roku. Plik programu to "install_kxta.exe" i waży 1026kB. Im nowsza wersja programu tym większe problemy z jego odpaleniem. Sam program jest w tym wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4044772#4044772

2. Niestety ale Ja miałem problemy z jego uruchomieniem powód był dosyć prosty ale mocno irytujący. Program w momencie wystartowania jest wersją tylko do odczytu dopiero po zrobieniu tego co podane jest w wątku wyżej (p.1) jest ok. Jednak w moim przypadku po nacisnięciu "Registration" wyskakiwało mi okno do rejestracji ale bez ID (widać to w załączniku) i dodatkowo antywirus AVG informował mnie o trojanie. Może inne antywiry inaczej reagują ale Ja nic na ten temat nie znalazłem w necie wiec myślałem, że winą jest zły program co kosztowało mnie sporo czasu nad szukaniem innej jego wersji. Jednak rozwiązaniem jest wyłączenie na czas działanie tego softu antyvirusa. Problem w
    tym, że to już każdy z Was indywidualnie bierze na siebie ryzyko. Najlepiej zrobić to na komputerze dodatkowym gdzie nie ma się ważnych danych. Nie wiem czy to nadwrażliwość AVG czy faktycznie program jest zainfekowany już nie miałem ani czasu ani ochoty to sprawdzać.

3. Żeby można programować centralę przez komputer trzeba uszykować specjalny kabel RS232. Jeżeli komputer nie ma COM-a to potrzebny jest adapter USB-COM i uwaga nie wszystkie adaptery nadają się do tego. Ja mam co najmniej trzy takie i tylko jednym z nich mogę programować. W załączniku i niżej piny :
    Centrala - Komputer
    PIN
    2-3
    3-2
    4-6
    5-5
    6-4
    7-8
    8-7
    Osobiście zrobiłem taki kabel i na 100% działa z modelem KX-TA308 .

4. Po podłączeniu kabli RS232 między komputer PC a centralą i włączeniu programu zaczyna migać czerwony LED sygnalizująca programowanie. W takim stanie centrala nie reaguje na podnoszone telefony-cisza w słuchawkach. .

5. Z czytanie danych z centrali trwa około 5 minut po fabrycznym jej resecie.

6. Żeby wykonać reset centrali należy przełączyć włącznik SW2 w pozycję CLEAR i nacisnąć przycisk SW1 RESET przez 10 sekund. Wszystkie te czynności wykonać przy nie podłączonym kablu RS232 i tu uwaga żeby nie uszkodzić półprzewodników wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne, powinno się mieć założoną uziemioną opaskę na ręce lub rozładować się do uziemienia przed każdym dotknięciem płyty głównej centrali.

7. Program działa od wersji EPROMu Y581 i wyższej. Ja uruchomiłem to w wersji Y591. Jeżeli nie wiadomo jaka jest wersja EPROM-u to należy otworzyć centralę i odszukać układ scalony IC101 gdzie jest naklejka informująca o wersji EPROM-u

8. Wszystko co wyżej napisałem przetestowałem. Proszę czytać powyższe uwagi ze zrozumieniem.
    Oczywiście jak będzie jakiś problem a będę umiał odpowiedzieć to pomogę.

Panasonic KX-TA308 kabel RS232, programowanie, soft Panasonic KX-TA308 kabel RS232, programowanie, soft Panasonic KX-TA308 kabel RS232, programowanie, soft Panasonic KX-TA308 kabel RS232, programowanie, soft Panasonic KX-TA308 kabel RS232, programowanie, soft
    ----------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam :)