Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw Vento 1.8 - Po rozgrzaniu gaśnie na benzynie

TMEA 25 Nov 2014 09:01 1536 8
 • #1
  TMEA
  Level 16  
  witam

  Kupiłem Ventyla z gazem. Gość zapalał go tylko na gazie i tylko na gazie jeździł. Ja go zapalam z benzyny i jak jest zimny to silnik chodzi ale jak tylko silnik się nagrzeje to zapalanie z benzyny jest praktycznie niemożliwe bo zapali ale po sekundzie zgaśnie. jedynie jak zapali to tylko wtedy jak trzymam gaz ale jak tylko go puszcze to gaśnie. Dodatkowo na PB chodzi dość nierówno a na gazie wszystko git. Jazda na benzynie to jedno wielkie szarpanie i mulenie. Co to może być? żadnych błędów komp nie wywala.
 • #2
  psooya
  Level 38  
  Sprawdź szczelność kolektora, podciśnienia oraz czy nim gaz nie ucieka. Nie podałeś jaką masz instalację i jakie graty. Podłącz VAGa wejdź w ECU i wykasuj błędy nawet jak ich niema (skasujesz adaptację ECU)
  Pojeździj na PB, zobacz prace sondy lambda i korekty.
  Tyle ogólnie bo jak masz tam kuchenkę a nie sekwencję to pogadane :D
 • #3
  MSWOLA
  Level 18  
  To jest jednopunkt, i jeśli jest ustawiona zła emulacja sądy to tak będzie się dziać przy źle wyregulowanym gazie. Odłącz klemę na chwilę i niedomagania prasy na benzynie powinny ustąpić na pewien czas.
 • #5
  TMEA
  Level 16  
  aku był odłączany na 2 dni nawet i nie podziałało. Błędy były odczytywane ze 3 razy i kasowane nawet jak nic nie było. W Vagu lambda trzyma się w połowie zakresu więc pracuje. Gaz tam był 2 gen z silniczkiem krokowym ale silniczek się zepsuł więc reguluje się śrubą także sonda nie ma już do gazu nic. Zauważyłem też że jak jedzie na PB i mu się ciśnie to z okolic wtryskiwacza dochodzi dzwięk, jakby wtryskiwacz chodził jak diesel :) takie klepanie a nie wtryskiwanie. jak sprawdzić wtryskiwacz i czy pompa paliwa nie jest zatarta? No i nawet na zimnym silniku na PB jest dużo słabszy niż na gazie i aby ruszyć to trzeba dać więcej gazu go zgaśnie.
 • #7
  TMEA
  Level 16  
  jest jakiś domowy sposób sprawdzenia ciśnienia? lub jakie powinno być ciśnienie dawane przez pompe? :)
 • #8
  psooya
  Level 38  
  Jak masz odpowietrznik to można w niego wkręcić czujnik, warto kupić, jak nie ma odpowietrznika to trzeba trójnik w wąż wpiąć. Wartości nie znam może być w okolicy 3,5 bara, na regulatorze który pewnie jest w baku pewnie znajdziesz albo serwisówce :/
 • #9
  TMEA
  Level 16  
  Padnięta pompa paliwa na 99%. Na ssaniu jeszcze jako chodzi a już jak się ssanie wyłaczy to pada ciśnienie i gaśnie