Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integracja/sterowanie dwóch systemów automatyki bram przez 1 pilot

25 Lis 2014 11:13 1845 4
  • Poziom 13  
    Dzień dobry

Jestem na etapie wyboru systemu automatyki otwierania bramy 2 skrzydłowej (montażysta doradził FAAC414) dla siebie.

Teściowie mieszkający w bloku mieli przez developera zainstalowany system (chyba jest to wiśniowski - proszę o potwierdzenie na podstawie zdjęć) do otwierania garażu i bramy wjazdowej na osiedle.

Chciałbym móc ich pilotem otwierać bramę umnie
    i vice-versa moim pilotem otwierać ich bramę oraz garaż (dwa oddzielne przyciski).

Pytanie jak to zrobić ?
    Ponieważ jeszcze niczego nie kupiłem więc mam możliwość zmiany konfiguracji/podzespołów systemu.

Czy jest możliwość skopiowania/klonowania ich pilota (jest w moim posiadaniu, gdyby to pomogło mogę mieć w danej chwili 2 piloty).

Poniżej załączam zdjęcia pilota i skrzynek sterujących automatyką u Teściów celem ich analizy:
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Nikt się nie wypowie ?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • specjalista -automatyka bramowa
    Mało kto odpowiada bo temat wałkowany w różnych wariantach milion razy tutaj.

Cytat:
    Teściowie mieszkający w bloku mieli przez developera zainstalowany system (chyba jest to wiśniowski

Po pierwsze i najważniejsze - jeśli blok to nie wspólnota tylko część większego osiedla (w ramach małej wspólnoty zawsze się można dogadać) to manipulując przy sterowniku bramy narażasz się administracji i serwisowi który montował bramę
    Sterownik garażu to Elektromaten TS 970 - fotka etykietki.

Odbiornik może być w skrzynce sterownika lub poza nią (osobne pudełko) - jeśli jest jakaś zewnętrzna antena to po kablu antenowym albo po kablach wychodzących ze sterownika znajdziesz odbiornik. Sądząc po pilocie będzie to któryś z odbiorników Eldrim (nadwornego dostawcy Wiśniowskiego).

Cytat:
    Chciałbym móc ich pilotem otwierać bramę umnie
    i vice-versa moim pilotem otwierać ich bramę oraz garaż (dwa oddzielne przyciski).

Fotkę centralki garażu dałeś ale zostaje jeszcze brama...

Rozwiązanie - swoje piloty dopisać do odbiornika w bloku i przy bramie ( ale jak napisałem wyżej - z tym może być kłopot - pomijając dodatkowy fakt, że odbiornik może być zabezpieczony PIN-em administratora i bez porozumienia z administracją lub serwisem bramy nic nie zrobisz, podobnie z bramą) a do przyszłej bramy u ciebie (może być dowolnego typu - każda centralka ma możliwość sterowania zewnętrznym odbiornikiem) podpiąć zewnętrzny odbiornik Wisiniowskiego (a dokładniej Eldrimu) i dopisać do niego swoje i teściów piloty.
    Musisz mieć piloty więcej z więlszą ilością przycisków niż ten na fotce - 2 kanały na teściów i jeden dla siebie.

Cytat:
    Czy jest możliwość skopiowania/klonowania ich pilota

Nie ma. To pilot z kodem zmiennym .
    PS. Dokładniej to jest coś w rodzaju możliwości - chińczycy zrobili piloty kopiującego keeloq (poszukaj na Aliexpress) ale działa nie bardzo - rozsynchronizowuje kod zmienny - po kilkukrotnym użyciu chińczyka trzeba kilkanaście razy użyć oryginału - na koniec po twoim każdym przejeździe połowa bloku nie będzie mogła wjechać - ktoś się kiedyś zorientuje w czym rzecz i cię ukrzyżuje.... :)
  • Poziom 13  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź,
    potwierdza to wnioski z analizy które samodzielnie też próbowałem poczynić.

Pytanie:
    1- czy jest możliwe bym podmienił w mojej bramie odbiornik FAAC na Eldrim?
    i jaki trzeba wybrać (czy jest uniwersalny) model by był zbieżny z pilotami teściów ?
    (na pilotach est napis 2 K lub Q 433 - co zapewne oznacza 433MHz)

2- Oraz tak zaprogramować mój odbiornik z pilota teściów by na przycisk który otwiera u teściów bramę u mnie też otwierał bramę
    (drugi który u nich odpowiada za garaż u mnie pozostał nie wykorzystany lub pozostawiony do przyszłego wykorzystania).

3- znalazłem coś takiego, pytanie czy mogłoby to działać :
    - eLR-FAA2-H-odb. rad. 2 kan., odpow. FAAC, MULTI ELDRIM433MHz
    http://www.eldrim.pl/index.php/produkty/9-ste...h-odb-rad-2-kan-odpow-faac-multi-eldrim433mhz
    - eLR-FAA2-odb. rad. 2 kan., odpow. FAAC, ELDRIM433MHz
    http://www.eldrim.pl/index.php/produkty/9-ste...lr-faa2-odb-rad-2-kan-odpow-faac-eldrim433mhz

Obie posesje są oddalone od siebie o ponad 10km więc nie będzie niejednoznaczności działania.
  • specjalista -automatyka bramowa
    pytania 1 i 3 - tak, można zastąpić oryginalny odbiornik wpinany FAACA tym Elderimem (odbiornik z dopiskiem multi współpracuje nie tylko z piotami Eldrimu ale dodatkowo - aczkolwiek prawdopodobnie na stałej części kodu czyli nieco mniej bezpiecznie - ze wszystkimi pilotami opartymi na układach kelooq HCS xxx Microchipa - czyli z większością pikotów różnych firm pracujących na częstotliwości 433,92 MHz - w tym FAAC FIX albo RC/LC).
    Pytanie 2 - tak, można dopisać dowolny guzik dowolnego pilota do dowolnego kanału dowolnego eldrimowskiego odbiornika - czyli możesz użyć tego samego pilota do sterowania bramą swoją i teściów na jednym guziku - wymienione przez ciebie odbiorniki mają też wyjście drugiego kanału typu Normal Open z małego przekaźniczka - możesz go użyć do sterowania z drugiego guzika pilotów (przez większy przekaźnik) np. elektrozaczepem furtki lub oświtleniem podjazdu

PS. co do bramy i garażu teściów - wszystko co opisane wyżej jest możliwe zakładając pozwolenie i możliwość manipulowania przy odbiornikach garażu i bramy.