Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA G - Brak komunikacji radia CAR300 z TID

25 Lis 2014 11:43 891 4
  • Poziom 42  
    Nie wiem czy to dobry dział, ale pomimo problemów z radiem nie jest to CAR Audio.
    Radio montowane fabrycznie. Blaupunkt CAR 300. Rocznik 2003. Nie wyświetla na wyświetlaczu żadnych informacji od siebie. Tzn. Numer programu, stan przycisków TA i RDS oraz częstotliwości stacji czy inf przekazywanych przez RDS.
    Problem pojawił się ok. pół roku temu i się nasilał. Rano po odpaleniu silnika informacje były a po kilku minutach znikały. Teraz kompletna "głusza".
    Podejrzewam problemy z komunikacją cyfrową. Problem najprawdopodobniej tkwi w radiu, ponieważ nie da się z nim połączyć przez gniazdo OBDII interfejsem diagnostycznym.
    Gdy radio jest włączone dolna linia wyświetlacza jest pusta. Gdy jest wyłączone, wyświetlacz pokazuje datę.
    Pewnie ktoś już spotkał się z takim problemem. Proszę o sugestie: czego i gdzie szukać?
    Pozdr
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zimne luty w gnieździe wyświetlacza lub/i radia.
  • Poziom 42  
    Sprawdziłem interfejsem komunikację z wyświetlaczem. Jest OK. Zapisane błędy: Błąd połączenia z radiem i błędy parzystości.
    Zimne luty sprawdzę w Radiu. Z wyświetlaczem będzie gorzej... bo muszę go wydłubać z deski rozdzielczej :D
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zacznij od radia, jak to nie pomoże to wyciągaj wyświetlacz..
  • Poziom 42  
    Nie minęły cztery lata i ....już problem rozwiązany. :D
    mickemaster napisał:
    Zacznij od radia,

Zacząłem i na radiu skończyłem. Zimne/uszkodzone/trochę skorodowane luty płytki wewnętrznej gniazda łączącego radio z instalacją.
    Zdjęcie niżej.
    ASTRA G - Brak komunikacji radia CAR300 z TID
    Przelutowałem i jest OK. Największym problemem było dostać się do tych lutów. Trzeba było odłączyć kawałek konstrukcji metalowej okalającej płytę główną i będącej równocześnie radiatorem dla wzmacniacza mocy.