Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimedia 100 mb/s a router

Moherowy 25 Nov 2014 12:28 1368 15
    Moherowy
    Level 9  
    Witam.
    Sytuacja wygląda tak: Wprowadziłem sie na mieszkanie na którym miał byc super szybki internet 100 mb/s z multimedii. Lecz sprawdzajac predkosc na speedtescie wyszlo okolo 25 mb. Mysle, no dobrze nie potrzebuje wiecej. Problemy zaczely sie, gdy inne osoby z mieszkania zaczeły dołaczac do sieci. Gdy podłaczy sie juz drugi komputer internet tak zwalnia, ze strony prawie sie nie otwieraja.
    Mysle, ze jest to wina słabego zasiegu poniewaz router znajduje sie na poddaszu i mam 3 kreski zasiegu. Router to TP LINK WR543G. Osoba mieszkajaca w pokoju obok łaczy sie po kablu i na speedtescie wyszlo jej 80 mb przepustowosci. A wiec chcialem do tego jej kabla podpiac drugi router, zeby stworzyc siec na cale mieszkanie z lepszym zasiegiem.Wiec podpialem kabel do portu WAN, ustawilem dynamiczne ip i nic, nie zadzialalo a znajomym tak podlaczalem i dzialalo.

Czy głowny router moze miec wylaczona opcje jakas ?
    Z tego co mi wiadomo, jesli router dziala w standardzie g to predkosc po wifi jest 54mb/s co w rzeczywistosci przeklada sie na polowe czyli 27, czyli jesli mam 3 kreski zasiegu to moge miec z tego tylko 5 mb a gdy podlacza sie jeszcze inne osoby to moze mi zostawac mniej niz 1 mb co speedtest potwierdza.

Jakie proponujecie rozwiazanie ?
    Znajomy mowi, ze byl tu wczesniej router i byl on polaczony jakims mostem z drugim routerem. Jednakze slyszec slyszalem o tym ale nie wiem jak sie to robi.
    Pozdrawiam

PS. Dodam, ze router ktory chcialbym podlaczyc to: Cerberus P6361 standard n.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bogiebog
    Level 43  
    543g router, max prędkość po WIFI = 25mbs.
  • Helpful post
    kindlar
    Level 40  
    Możesz pokazać ustawienia LAN i Wifi tego rutera do którego będziesz się podpinał kablem?
    Moherowy
    Level 9  
    No wlaśnie jest zabezpieczony hasłem którego nie chce podać wlasciciel mieszkania(dziwny gosciu z drugiej strony). Czy moze byc tak, ze router do ktorego chce sie podpiac ma wylaczona opcje podpiecia drugiego routera ?

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

Własnie uzyskalem dostep. Wyglada to tak:

Jak podlaczyc do tego drugi router ?
    bogiebog
    Level 43  
    Moherowy wrote:
    Jak podlaczyc do tego drugi router ?

Kablem ? tak
    cerberus
    - wyłącz DHCP server
    - zmień lan ip na 192.168.1.231
    - zabezpiecz sieć WIFI, security wpa2-psk, hasło 12 znaków
    Moherowy
    Level 9  
    I w tym cerberusie kabel ma byc do portu lan czy wan wtykniety ?
    bogiebog
    Level 43  
    TO może prościej
    cerberus
    - wan na dhcp client
    - zmień LAN IP na 192.168.33.1
    - kabel z 543g do portu WAN routera
    Moherowy
    Level 9  
    To ja nie wiem co jest nie tak, robie tak jak powiedzieliscie. A stan Wan na cerberus jest rozlaczono. Zasieg jest, polaczenie jest ale z zoltym trojkatem i nie dziala...
    bogiebog
    Level 43  
    Jak komputer podłączysz zamiast cerb to działa ?

Pokaż ustawienia WAN cerb.
    Moherowy
    Level 9  
    Tak, działa.
    Mam tam do wyboru tylko PPoe,static ip, dhcp itp
    Ustawilem DHCP.
    Multimedia 100 mb/s a router Multimedia 100 mb/s a router Multimedia 100 mb/s a router Multimedia 100 mb/s a router Multimedia 100 mb/s a router
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    Jak wyglądają LEDy na portach RJ45, na obu stronach kabla 543g lan => wan-cerb ?
    Moherowy
    Level 9  
    Na Wan nie swieci sie zadna dioda.
    Probowalem podlaczyc jeszcze do AP bo posiadam inny i tak samo zadna dioda sie nie swieci.
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    Na próbę, podłącz kabel do LAN portu, świecą diody ?

Resetowałeś do fabrycznych ustawien cerbe ? nie ? to wykonaj.
    Moherowy
    Level 9  
    Tak restartowałem.
    Jutro jeszcze poprobuje. Z innej beczki. Skoro mam dostep do tego kabla rj45 to czy istnieje mozliwosc wpiecia do niego jakiegos rozgałeznika(czy jak to sie nazywa) i stworzenie 2 kabli rj45. Tak zeby kolega z pokoju obok mogl sie podpiac po kablu i dodatkowo ja mogł wpiac go do laptopa.
    Czy nie ma to prawda bytu bo pod jeden port lan moze byc podlaczony tylko jeden komputer ?
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    Moherowy wrote:
    wpiecia do niego jakiegos rozgałeznika

Switch lub router/ap które mają wbudowane switche.
    Moherowy
    Level 9  
    Nie wiem w czym był problem ale po podlaczeniu routera asus rt 10n wszystko dziala jak nalezy. Konfiguracja trwała moze 2 minuty tak jak to zawsze było. Dziękuje za pomoc.
    PS. Ktos sie orientuje dlaczego majac internet po kablu 100 mb przez router 150 mb na speed tescie wychodzi dalej przez wifi 25 mb ?
    Pozdrawiam