Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Nixdorf PCD-3 Nsl - Nie startuje bez baterii

n00b029 25 Lis 2014 16:22 762 1
  • #1 25 Lis 2014 16:22
    n00b029
    Poziom 5  

Witam,
    posiadam ten oto zabytkowy laptop(z 1993r.):

Siemens Nixdorf PCD-3 Nsl - Nie startuje bez baterii Siemens Nixdorf PCD-3 Nsl - Nie startuje bez baterii Siemens Nixdorf PCD-3 Nsl - Nie startuje bez bateriiSiemens Nixdorf PCD-3 Nsl - Nie startuje bez baterii

Problem w tym, że już dawno temu zapodziała się bateria, a dzisiaj nigdzie jej kupić nie można.

Z internetu i multimetru dowiedziałem się, że:
    -bateria powinna mieć napięcie ok. 14,4V
    -piny oznaczone 1,3,4 to + i każdy z nich daje napięcie ok 14-15V i spada po podłączeniu multimetru
    -a 2 to -
    -bateria powinna zawierać czujnik temperatury LM35

Po podłączeniu zasilania miga mi dioda 'battery', oraz na wyświetlaczu(tym nad klawiaturą) wyświetla mi się obrazek wtyczki, oraz migająca pusta bateria.
    Domyślam się więc, że laptop nie sprawdza czy bateria jest do niego podłączona, a czy jest wystarczająco naładowana.
    Toteż(teraz zostanę zlinczowany) podłączyłem drucikiem pin 2 z 4 i...
    O dziwo nic nie wybuchło, a za to migający obrazek pustej baterii zamienił się na obrazek pełnej baterii - ale komputer dalej się nie włącza...

Domyślam się więc, że pin 3 to temperatura. No i - co teraz zrobić? :<
    Proszę o pomoc i pozdrawiam.

0 1
  • #2 26 Lis 2014 07:27
    diseasekowalski
    Poziom 35  

n00b029 napisał:

-piny oznaczone 1,3,4 to + i każdy z nich daje napięcie ok 14-15V i spada po podłączeniu multimetru

n00b029 napisał:
    -a 2 to -

n00b029 napisał:
    podłączyłem drucikiem pin 2 z 4 i...

Dlaczego połączyłeś akurat piny 2 z 4?
    Żeby zobaczyć czy ewentualnie przeżyjesz pożar domu? Zobaczyć czy przeżyje też Twoja rodzina i sąsiedzi?

0
  Szukaj w 5mln produktów