Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Sony MDR- 6500 - Brak dźwięku, jak podłączyć do komputera.

igosus 25 Lis 2014 17:03 1446 15
  • #1 25 Lis 2014 17:03
    igosus
    Poziom 5  

Witam . Posiadam bezprzewodowe słuchawki Sony MDR 6500.
    Chciałem podpiąć je do komputera, ale w zestawie był tylko kabel optyczny, a moja płyta główna,która ma zintegrowana kratę dźwiękowa nie posiada wejścia optycznego, dlatego zakupiłem adapter toslink , dzieki czemu do stacji dokuącej (procesora słuchawek) podpiałem wejściem optycznym a do komputera podpiąłem adapterem , przejściówką z optycznego na jack 3,5 milimetra. .
    Po podłączeniu do panelu tylnego w menedżeże reltek audio ustawiłem na środkowym zielonym opcje na słuchawki.
    Tutaj zdj Słuchawki Sony MDR- 6500 - Brak dźwięku, jak podłączyć do komputera.

Niestety nie przyniosło to żadnego efektu.
    Czy ktoś miał styczność z tym modelem słuchawek i pomógłby laikowi w ich podłączeniu by działały:)? [/img]

0 15
  • #2 25 Lis 2014 17:16
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Słuchawki mam połączone z tv (chinche-jack 3.5mm) i z ps3 via optyk.

0
  • #3 25 Lis 2014 17:32
    igosus
    Poziom 5  

1 PAWEL napisał:
    Słuchawki mam połączone z tv (chinche-jack 3.5mm) i z ps3 via optyk.

No tak, ale ja pytam o podłączenie do PC przez optyka , gdy ma się kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną , ale nie ma sie wejścia optycznego i zamiast tego używa się przejściówki z optyk na jack, 3,5 mm.

0
  • #4 25 Lis 2014 17:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

igosus napisał:
    dlatego zakupiłem adapter toslink , dzieki czemu do stacji dokuącej (procesora słuchawek) podpiałem wejściem optycznym a do komputera podpiąłem adapterem , przejściówką z optycznego na jack 3,5 milimetra. .

Że z optycznego sygnału można przejść na analogowy, to wiedziałem, ale w drugą stronę - niby jak?.
    Skoro podajesz sygnał analogowy, to dostajesz też sygnał analogowy.
    igosus napisał:

Jak dla mnie wszystko prawidłowo.
    igosus napisał:
    pomógłby laikowi w ich podłączeniu by działały

Bardzo proszę - zewnętrzna karta muzyczna z portem optycznym na wyjściu, np. Maya 44, Asus Xonar U3.

0
  • #5 25 Lis 2014 17:54
    igosus
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    igosus napisał:
    dlatego zakupiłem adapter toslink , dzieki czemu do stacji dokuącej (procesora słuchawek) podpiałem wejściem optycznym a do komputera podpiąłem adapterem , przejściówką z optycznego na jack 3,5 milimetra. .

Że z optycznego sygnału można przejść na analogowy, to wiedziałem, ale w drugą stronę - niby jak?.
    Skoro podajesz sygnał analogowy, to dostajesz też sygnał analogowy.
    igosus napisał:

Jak dla mnie wszystko prawidłowo.
    igosus napisał:
    pomógłby laikowi w ich podłączeniu by działały

Bardzo proszę - zewnętrzna karta muzyczna z portem optycznym na wyjściu, np. Maya 44, Asus Xonar U3.

Czyli w ten sposób ie ma opcji by działało ,ze podepnę kabel optyczny do wyjścia audio przez przejściówkę do komputera .

muszę zakupić albo kartę dźwiękową z wyjściem optycznym , albo zakupić przewód audio 2x mini jack stereo > jack 3,5 milimetra, bo jest takie wejście na panelu stacji słuchawek. Taniej wyjdzie kabelem. Szkoda bo myślałem,że jak kupie przejściówkę z optyka na mini jacka 3,5 mm to będzie działać.

0
  • #6 25 Lis 2014 18:11
    Polon_us
    Poziom 40  

igosus napisał:
    Szkoda bo myślałem,że jak kupie przejściówkę z optyka na mini jacka 3,5 mm to będzie działać.

Proszę zamieścić zdjęcie tego konwertera. Prawdopodobnie kolega kupił konwerter "nie w tą stronę" - cyfrowy sygnał na analogowy. Niestety, konwertery te działają tylko w jedną stronę :(
    Wg opisu problemu domyślam się, że powinien był być konwerter analogowy sygnał na cyfrowy. Taki, jak na poniższym zdjęciu.

0
  • #7 25 Lis 2014 18:32
    igosus
    Poziom 5  

Polon_us napisał:
    igosus napisał:
    Szkoda bo myślałem,że jak kupie przejściówkę z optyka na mini jacka 3,5 mm to będzie działać.

Proszę zamieścić zdjęcie tego konwertera. Prawdopodobnie kolega kupił konwerter "nie w tą stronę" - cyfrowy sygnał na analogowy. Niestety, konwertery te działają tylko w jedną stronę :(
    Wg opisu problemu domyślam się, że powinien był być konwerter analogowy sygnał na cyfrowy. Taki, jak na poniższym zdjęciu.

ja kupiłem cos zupełnie innego samą tyklko taka przejściówkę :

http://allegro.pl/adapter-optyczny-gniazdo-toslink-wtyk-jack-3-5mm-i4724029987.html

Dodano po 7 [minuty]:

Na panelu stacji słuchawek mam taki przełącznik INPUt do wyboru: Digital i Analog.
    W instrukcji mam napisane tak:
    DIGITAL: Dzwięk komponentu podłączonego do gniazda DIGITAl IN
    ANALOG: Dzwięk komponentu podłączonego do gniazd LINE IN

Aby słuchać źródeł dzwięku Dual Audio (MAIN/SUB) , należy podłączyć je do gniazd LINE IN a, następnie wybrać żądane źródło dzwięku w odtwarzaczu, TV lub innym komponencie.

Nic z tego nie rozumiem, ale chyba chodzi tu o to,że jak przewód audio to DIGITAl a jak optyczny to ANALOG?

W każdym razie próbowałem i na tym i na tym i nic:)

0
  • #8 25 Lis 2014 18:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

igosus napisał:
    ja kupiłem cos zupełnie innego samą tyklko taka przejściówkę

Bo padnę ze śmiechu......
    Kupując taką przejściówkę, masz nadal TYLKO kabel cyfrowy/optyczny.
    igosus napisał:

Tu podłącz kabel minjack - minijack, który musisz kupić, a drugą końcówkę do komputera, pod wyjście słuchawkowe.

0
  • #9 25 Lis 2014 18:50
    Polon_us
    Poziom 40  

Hyh, i wszystko jasne :)

Szczęście, że spytałem o ten "konwerter" - tak do niczego byśmy nie doszli ...

0
  • #10 25 Lis 2014 18:52
    igosus
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    igosus napisał:
    ja kupiłem cos zupełnie innego samą tyklko taka przejściówkę

Bo padnę ze śmiechu......
    Kupując taką przejściówkę, masz nadal TYLKO kabel cyfrowy/optyczny.
    igosus napisał:

Tu podłącz kabel minjack - minijack, który musisz kupić, a drugą końcówkę do komputera, pod wyjście słuchawkowe.

Czyli takim kablem optycznym nadal nie odtworzę dźwięku w komputerze, muszę mieć do tego przystosowaną kartę dzwiękową z wejściem optycznym.?

Aha a jak nazywa sie taki przewód audio abym mógł go znaleźć na allegro.
    Bo to ma wyglądać tak,ze ten min jack do stacji dokującej słuchawek jest rozgałęziony na 2 a ten do komputera jack 3,5 mm to wiadome pojedynczy do gniazda słuchawkowego. Jak już wspominałem jestem laikiem w tych sprawach proszę o wyrozumiałość:)

0
  • #11 25 Lis 2014 18:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

igosus napisał:
    Czyli takim kablem optycznym nadal nie odtworzę dźwięku w komputerze, muszę mieć do tego przystosowaną kartę dzwiękową z wejściem optycznym.?

Tak, albo podany konwerter przez kolegę Polon_us , albo zostawić wszystko jak jest i zastosować moją ostatnią propozycję.
    igosus napisał:
    Aha a jak nazywa sie taki przewód audio abym mógł go znaleźć na allegro.
    Bo to ma wyglądać tak,ze ten min jack do stacji dokującej słuchawek jest rozgałęziony na 2

Prawdopodobnie o to chodzi.

0
  • #12 25 Lis 2014 18:58
    Polon_us
    Poziom 40  

KOCUREK1970 napisał:
    Prawdopodobnie o to chodzi.

Nie jest to dobry przykład. Powinny być wtyczki CINCH, a nie gniazda.

0
  • #13 25 Lis 2014 19:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:

No to taki sam kabel, tylko na odwrót ;) .

Powiem szczerze, że nie zagłębiałem się aż tak bardzo w specyfikację sprzętu ;) .

Więc potrzebny będzie taki kabel/przejściówka:

0
  • #14 25 Lis 2014 19:07
    igosus
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    Polon_us napisał:

No to taki sam kabel, tylko na odwrót ;) .

Powiem szczerze, że nie zagłębiałem się aż tak bardzo w specyfikację sprzętu ;) .

Więc potrzebny będzie taki kabel/przejściówka:

Rozumiem ma to jakąś nazwę , chyba kupię to w jakimś pierwszym lepszym sklepie elektronicznym no nie? Czy mam opisać sprzedawcy,że 2 razy mini jack chinch i jeden 3,5 mm jack ;p

0
  • #15 25 Lis 2014 19:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

igosus napisał:
    ma to jakąś nazwę

Minijack audio- 2 chinch wtyczka.

Powinni to mieć w każdym sklepie z akcesoriami do tv.

0
  • #16 25 Lis 2014 19:14
    igosus
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    igosus napisał:
    ma to jakąś nazwę

Minijack audio- 2 chinch wtyczka.

Powinni to mieć w każdym sklepie z akcesoriami do tv.

W porządku bardzo dziękuję to na razie zakupię to, a w przyszłości trzeba będzie kupić kartę dźwiękowa z optycznym wyjściem i użyć tego kabla optycznego:) Ehh , jakbym wiedział szybciej to bym nie musiał czekać na przesyłkę tej przejściówki. No nic jeszcze raz dzięki, zawsze to się człowiek czegoś nauczy:)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo