Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MERCEDES C180 - Resetowanie Się Zegarka Po Włączeniu Awaryjnych i Zapłonu

asziatko 25 Lis 2014 17:05 894 0
    asziatko
    Poziom 21  
    Witam,

Od paru tygodni mam taki problem w swoim MB C180, W202 jak resetowanie się zegarka po włączeniu świateł awaryjnych oraz jak przekręcę zapłon np. startując z parkingu.

Problem polega na tym że jak jest ustawiona prawidłowa godzina, wyłączony/włączany jest zapłon wszystko jest dobrze. Do czasu jak nie włączę przełącznikiem świateł awaryjnych, wówczas kasuje się godzina od razu i wraca zegarek na godzinę 0:00 a wszystkie kontrolki migają. Nie ma to znaczenia czy włączę światła awaryjne podczas jazdy, na postoju czy na "luzie" zawsze skasuje się zegarek do godziny 00:00.

Nie raz resetowanie zegarka jest jak samochód stoi na parkingu, przychodząc po nocy ma być godzina np. 8:00 a jest 2:30 tak jak by dwie i pół godziny wcześniej nastąpił reset zegarka.

Taka sama sytuacja jest jak np. podjadę pod sklep, samochód stoi np. 20 minut przekręcam zapłon zegarek jest OK, ale jak już odpalę samochód wówczas zegarek kasuje się do godziny 00:00.

Ostatnio wymieniłem przełącznik świateł awaryjnych (kupiłem używany w Sieci) i miałem nadzieje że problem zniknie ale problem pozostał jak było. Okazało się że ten mój co miałem jest sprawny jak po założeniu tego kupionego dzieje się tak samo jak się działo.

Wyciągałem bezpiecznik od zapalniczki myślałem że jest gdzieś problem z zapalniczką ale dalej to samo jest - reset zegarka.

W czym jest problem i jak można usunąć tą usterkę (która przyznam denerwuje człowieka) resetowania się godziny po włączeniu świateł awaryjnych, reset zegarka po postoju i odpaleniu zapłonu?.

Pozdrawiam,
    Artur