Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 2018 - Brudzi pierwszą stronę

25 Lis 2014 17:19 912 9
  • Poziom 10  
    Mam następujący problem
    Po wykonaniu pierwszej kopii z tyłu pojawia się pasek po całej długości kartki
    następne kopie już idą poprawnie.
    I tak za każdym razem.
    Czy sama wymiana rolki transferowej pomoże w tym przypadku ?
  • Poziom 10  
    Włączone jest na 1
    Nic nie pomogło po włączeniu.
  • Poziom 20  
    Jeżeli masz jakiś zamiennik to masz te objawy. Użyj oryginału.
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie developer kończy swoje życie.
    Podmień inny bęben i sprawdź czy objaw zniknie.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Zacznij od wymiany dewelopera i zastosowania oryginalnego tonera. To nagminna przyczyna takiego stanu rzeczy. Rolka transferowa tutaj nie jest sama z siebie winna. Poza tym sprawdź bęben. Niektóre rodzaje zamienników miały tendencję do tego typu zachowania nawet na oryginalnym tonerze.

C.
  • Poziom 10  
    Developer bęben i listwa były wymieniane jakieś 4 miesiące wstecz też przeze mnie
    i przez te cztery miesiące było dobrze .
    Dlatego sam jestem zaskoczony tym stanem rzeczy, developer org bęben i listwa Katun
    Toner też Katuna , od lat te maszyna robi na Katunie i jest ok, zresztą ja tylko na Katunie jade.
    I nie mam pomysłu co dalej jeśli nie rolka czyszcząca
    Zostaje jeszcze możliwość że puściła listwa choć to mało prawdopodobne.
    No chyba że klient wsadził swój toner a na mój przyjazd podmienił z powrotem, teraz tyle jest tonerów do kserokopiarek w atrakcyjnych cenach że aż szok bierze tylko że klient tego nie rozumie.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nie chce Cię martwić ale winny może być toner Katun-a ... W kilku maszynach identyczny problem miałem . Wydaje mi sie że trafiła im sie gorsza seria.

C.
  • Poziom 27  
    Potwierdzam ten toner Katuna nie zawsze współgra z resztą, lepszy już IPM
    Natomiast z bębnami najlepiej z zamienników podchodzą te takie zielone bo z katunowskimi zarówno listwami i bębnami to szkoda zabawy, no chyba że będziesz wymieniał co 20k
    Nieraz też na tych ipm się przedozuje ale oddozowanie zazwyczaj pomaga
    Najgorsze zazwyczaj w tych maszynach jest pomieszanie różnych tonerów, nawet przejście z tego ipm na orginał powodowało podobne rzeczy
    ps. przeszedłem na tonery orginały i klienci nie narzekają
  • Poziom 10  
    No cóż ja mam inne zdanie o Katunie.