Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG42LB670V+Samsung HT-X715+xbox360+UPC Mediabox HD

przemo_btm 25 Lis 2014 19:35 1212 4
  • #1 25 Lis 2014 19:35
    przemo_btm
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników forum.
    Problem który opisze jest pewnie wielu z was znany i wielokrotnie opisywany, ale sam poradzić z nim sobie nie potrafię dlatego zwracam się do was o pomoc.

Posiadam następujący sprzęt w domu.

Telewizor LED LG 42LB670V

Kino domowe Samsung HT-X715

Dekoder UPC Mediabox HD i konsole Xbox360.

Czego dotyczy mój problem? Otóż chce tak to wszystko ze sobą podłączyć żeby uzyskać dzwięk przez kino domowe zarówno grając na konsoli jak i oglądając film na dvd i oglądając telewizje przez dekoder UPC.
    Połączenia których do tej pory próbowałem to:

-podłączając kino do tv przez gniazdo hdmi-arc które telewizor posiada. dzwięk jest podczas oglądania filmu dvd ale nie ma podczas ogładania telewizji, dodam ze w ustawieniach telewizor wybrałem jako źródło dzwięku gniazdo hdmi-arc, wychodzi na to ze moje kino domowe nie obsługuje tego rozwiązania, ale nie potrafie znalesc w internecie rzetelnych informacji zeby to potwierdzic, konsola do tv za pośrednictwem kabla optycznego, dzwiek jest idealny, jako ze brak dzwieku podczas ogladania tv z dekodera bardzo mnie irytował zaczałem szukac przyczyny ale puki co jej nie znalazłem, skonczyło sie na kupieniu drugiego kabla optycznego i ciągłym przepinaniu kabli do jednego gniazda optycznego w kinie domowym.

-jedyne co sam wymyslilem to kupno rozgałęźnika optycznego i podłączenie w ten sposób i telewizora i konsoli kablem optycznym bezpośrednio do jednego gniazda optycznego w kinie domowym.

Nie wiem czy to rozwiazanie jest optymalne dlatego prosze wam o pomoc w podjecu decyzji o ewentualnym zakupie rozgałeznika i o podpowiedz jak to wszystko optymalnie podlaczyc zeby dzialalo tak jak sobie zycze.

Przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy w poscie i brak linkow ale nie moge ich jeszcze dodawac.

Z gory dziekuje wszystkim osoba ktore zainteresuja sie moim postem i sprobuja pomoc.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 25 Lis 2014 19:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Objawy prawidłowe - wąskim gardłem są tutaj możliwości tv.
    Reszta połączeń prawidłowa.

przemo_btm napisał:
    -jedyne co sam wymyslilem to kupno rozgałęźnika optycznego i podłączenie w ten sposób i telewizora i konsoli kablem optycznym bezpośrednio do jednego gniazda optycznego w kinie domowym

Nie będzie to działać.
    W jednej chwili ALBO konsola, ALBO tv.
    Inaczej kino nic nie odbierze, bo sygnał (bity danych) się wzajemnie pomieszają.

0
  • #3 25 Lis 2014 21:21
    przemo_btm
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź.
    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem nie ma możliwości podpięcia tego tak żeby wszystko działało bez konieczności ciągłego przepinania kabla optycznego?
    A co powiesz o połączeniu konsola do tv kablem hdmi i tc do kina kablem optycznym?
    Próbowałem w ten sposób ale podczas grania na konsoli nie wszystkie głośniki działały więc uznałem że to jednak nie może tak być.

0
  • #4 25 Lis 2014 22:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

przemo_btm napisał:
    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem nie ma możliwości podpięcia tego tak żeby wszystko działało bez konieczności ciągłego przepinania kabla optycznego?

Skoro KD ma tylko jeden port optyczny, to nie "przeskoczysz" tego.

przemo_btm napisał:
    A co powiesz o połączeniu konsola do tv kablem hdmi i tc do kina kablem optycznym?
    Próbowałem w ten sposób ale podczas grania na konsoli nie wszystkie głośniki działały więc uznałem że to jednak nie może tak być.

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś.

ALE kino to obsługuje Dolby ProLogic II, a więc możesz "udawać" dźwięk wielokanałowy, podłączając tv do kina po analogu, a wtedy port optyczny dla konsoli będzie wolny.

0
  • #5 25 Lis 2014 22:42
    przemo_btm
    Poziom 2  

Dziękuje za pomoc.

0