Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski

nokusserwis 25 Nov 2014 19:56 10104 4
    nokusserwis
    Level 13  
    SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski
    Telewizor jak w temacie, przez cały ekran biegną czarne poziome paski szerokości 1 piksela, potem 2 piksele dobre i 1 czarny i tak przez cały panel.
    Oprócz tych pasków występuje problem kolorowych pionowych pasów idących od najjaskrawszych elementów na ekranie, od menu osd np.

Telewizor nie był nigdy grzebany, otworzyłem go i sprawdziłem matrycę pod kątem połączeń i wszystko ok, po odpięciu jednej czy drugiej połówki druga również ma paski, co wykluczałoby uszkodzenie panela.
    Mam pytanie czy nie leciały w tych tv płyty główne?
    Bardzo się grzeje największy układ scalony na płycie "BN", radiator wręcz parzy.

Proszę o jakąś sugestię, naprowadzenie, tak by nie wymieniać wszystkiego po kolei.
    User removed account
    User removed account  
    nokusserwis
    Level 13  
    Czemu nie wyklucza panela? Przecież każda strona działa niezależnie w panelach Full HD?
    Nie mam racji? A obie chyba nie uległy uszkodzeniu w tym samym czasie na to samo.

Niestety drugi panel dostać to ciężko, a koszt wiadomo... nieopłacalna zabawa.
    Jeśli ktoś z okolic Łodzi ma części, chętnie spróbuję podmienić/kupić uszkodzoną.

Przy normalnym oglądaniu wygląda to tak:
    SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski
    Czyli całkiem nieźle, o ile kontrast nie jest ustawiony na 100, tak na 70 da się oglądać, im wyższy kontrast tym gorszy obraz (pionowe rozmycia).
    User removed account
    User removed account  
    nokusserwis
    Level 13  
    Temat nie rozwiązany,uszkodzona nie odwracalnie matryca,jakieś wewnętrzne zwarcie, zamykam.