Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski

25 Lis 2014 19:56 7137 4
  • Poziom 13  
    SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski
    Telewizor jak w temacie, przez cały ekran biegną czarne poziome paski szerokości 1 piksela, potem 2 piksele dobre i 1 czarny i tak przez cały panel.
    Oprócz tych pasków występuje problem kolorowych pionowych pasów idących od najjaskrawszych elementów na ekranie, od menu osd np.

Telewizor nie był nigdy grzebany, otworzyłem go i sprawdziłem matrycę pod kątem połączeń i wszystko ok, po odpięciu jednej czy drugiej połówki druga również ma paski, co wykluczałoby uszkodzenie panela.
    Mam pytanie czy nie leciały w tych tv płyty główne?
    Bardzo się grzeje największy układ scalony na płycie "BN", radiator wręcz parzy.

Proszę o jakąś sugestię, naprowadzenie, tak by nie wymieniać wszystkiego po kolei.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Czemu nie wyklucza panela? Przecież każda strona działa niezależnie w panelach Full HD?
    Nie mam racji? A obie chyba nie uległy uszkodzeniu w tym samym czasie na to samo.

Niestety drugi panel dostać to ciężko, a koszt wiadomo... nieopłacalna zabawa.
    Jeśli ktoś z okolic Łodzi ma części, chętnie spróbuję podmienić/kupić uszkodzoną.

Przy normalnym oglądaniu wygląda to tak:
    SAMSUNG UE46B6000 - Czarne poziome paski
    Czyli całkiem nieźle, o ile kontrast nie jest ustawiony na 100, tak na 70 da się oglądać, im wyższy kontrast tym gorszy obraz (pionowe rozmycia).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Temat nie rozwiązany,uszkodzona nie odwracalnie matryca,jakieś wewnętrzne zwarcie, zamykam.