Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3 - Zalewanie

eduardo8 25 Lis 2014 19:57 3117 5
  • #1 25 Lis 2014 19:57
    eduardo8
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z kotłem Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3C. W dniach gdy temperatura na zewnątrz oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza w piecu w miejscu dopływu świeżego powietrza pojawiają się krople wody i zalewają mi piec.
    Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3 - Zalewanie Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3 - Zalewanie Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3 - Zalewanie
    Hydraulik zainstalował mi kocioł, ale doradził, żeby w ramach cięcia kosztów zastosować rurę podwójną tylko wewnątrz pomieszczenia kotłowni, a w kominie murowanym rura pojedyncza.
    Pytanie jak to przerobić, żeby uwolnić się od problemu? Czy to para wodna skrapla się na zewnątrz rury albo na kominie murowanym i ścieka aż do pieca? Czy zastosować jakieś kolano z odprowadzeniem skroplin?
    Serwisant ani kominiarz nie mają pojęcia co z tym zrobić...

Z góry dzięki za pomoc.

0 5
  • #2 25 Lis 2014 20:27
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

Stawiałbym na nieszczelność na połączeniu rury spalinowej.
    Sprawdziłbym również analizatorem szczelność komina. Nie pojawiają CI się losowo usterki typu 6L bez powodów?
    Są kształtki z odprowadzeniem skroplin ale jeżeli komin koncentryczny jest tylko przy kotle a dalej jest jedna rura to moim zdaniem przecieka z komina spalinowego. (rura w środku)

W dodatku jakoś dziwnie masz ten komin. Kielichy są w dobrą stronę?

0
  • #3 25 Lis 2014 21:00
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Odkuć kolano w ścianie, rozebrać i złożyć ponownie. W szachcie rura nie musi był podwójna, wystarczy sam wydech Φ80. Na kotle radzę zmienić na kolano albo trójnik z rewizją by mieć wgląd do środka. Skarby mogą być przeróżne: pszczoły, trzmiele, mrówki, wróble, czopy lodowe itd.... Sprężaj się, bo zalejesz płytę główną i pożegnasz się z tysiącem.

0
  • #4 26 Lis 2014 19:31
    eduardo8
    Poziom 2  

Usterki typu L6 nie mam. Trzmiele czy osy chyba gdzieś by się musiały pojawić w środku przy okazji, a nie stwierdzono.
    Jest opcja, że założyli mi rury odwrotnie, czyli kielichami nie w tą stronę i to co się skrapla przepływa na zewnątrz rury i tak do samego dołu aż do kotła...

Dobra... Znaleźć magika, rozkuć i zobaczyć co i jak. Przy okazji założyć trójnik z rewizją.
    Dzięki za pomoc.

0
  • #5 26 Lis 2014 23:50
    mirrzo

Moderator na urlopie...

I zastosować odpowiednie elementy, bo te są nieprawidłowe.

0
  • #6 28 Lis 2014 21:34
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Nawet przy odwrotnie założonych rurach, połączenia kielichowe wyposażone w uszczelkę nie powinny ciec. Uszczelka któraś się ześlizgnęła albo bosy koniec wyszedł z kielicha....Trzeba smarować, wkładać w dziurę i potrzeć do środka czy jest OK.

0