Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica olejowa - nie odpala

Mieciu01 25 Lis 2014 20:00 6015 10
  • #1 25 Lis 2014 20:00
    Mieciu01
    Poziom 9  

Hej wszystkim,

Mam problem z uszkodzony sprzętem. Dostaliśmy parę dni temu nagrzewnicę olejową, kolega przywiozł, odpalił, powiedział mniej więcej co i jak, ale jednym uchem wpadło drugim wypadło. Pogrzała halę, potem po prostu ją wyłączyliśmy.

Potem - szok. Nie działa. Nie odpala, zdjęcie osłon - silnik ciężko się kręci. Prawdopodobnie zbyt szybko wyłączona.

Jak myślicie, co jej się stało i ile może wynieść naprawa ? Sprzęt wygląda na marketowy. Ale szkoda, bo ciepło było.

Pozdrawiam

0 10
  • #2 25 Lis 2014 20:22
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

Pytanie co to za nagrzewnica.
    Który silnik masz na myśli, ten od nadmuchu ciepłym powietrzem czy ten od wentylatora palnika.
    Szumi, buczy, piszczy czy nic w niej się nie dzieje.
    Świeci się coś, miga?

Bez dokładniejszego opisu nikt nic nie wywróży.

0
  • #3 25 Lis 2014 20:30
    Mieciu01
    Poziom 9  

Sorki że tak mało napisałem, ale pierwszy raz na oczy maszynę widzę i chyba od razu ją popsułem ;)

Ale skoro są pytania, to postaram się odpowiedzieć

Sprzęt podobny do tej http://allegro.pl/nagrzewnica-olejowa-power-tec-d-30-i4820922666.html

Silnik, o którym piszę to ten na którym zamontowane jest śmigło takie jak to http://allegro.pl/smiglo-wentylatora-wentylator-nagrzewnic-master-b-i4825855452.html

co robi silnik ? buczy jakby probował odpalić. śmigło obraca się podczas tego buczenia bardzo wolno.

0
  • #4 25 Lis 2014 20:59
    piracik

Nie znam tej nagrzewnicy ale podejrzewam, że pompa paliwa może robić takie opory.
    Naprawa nie powinna być bardzo droga.

1
  • #5 25 Lis 2014 21:13
    Mieciu01
    Poziom 9  

Pompa paliwo ? Hmm, nie znam się więc trudno mi oceniać. Myślałem że to silnik wentylatora mógł paść. Wydaje mi się że to przez zbyt szybkie wyłączenie po długiej pracy.

0
  • #6 25 Lis 2014 21:28
    piracik

Nie wykluczone, że wina jest w silniku. Jeżeli urządzenie nie schłodziło się to może być to prawdopodobne.

0
  • #7 25 Lis 2014 21:29
    Mieciu01
    Poziom 9  

ile kosztuje nowy silnik ? czy większy sens jest naprawiać ?

Dodano po 0 [sekundy]:

ile kosztuje nowy silnik ? czy większy sens jest naprawiać ?

0
  • #8 25 Lis 2014 21:46
    piracik

Bez paniki. MOże wystarczy wymienić łożyska.

0
  • #9 25 Sty 2015 23:30
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe

Mieciu... czy temat aktywny?
    daj na pw.

3
  • #10 26 Mar 2016 19:51
    kierbedz4
    Poziom 34  

Na silniku jest zabudowany kondesator.Jeżeli jest on padnięty takie właśnie są objawy.Koszt nowego kondesatora nie powinien przekroczyć 20 zł.

2
  • #11 18 Lis 2016 08:08
    Grzegorz Zapart
    Poziom 11  

Miałem to samo z masterem. Złej jakości paliwo zakleiło pompkę, która napędzana jest z silnika wentylatora. Rozkręć pompkę i ją wyczyść a wszystko wróci do normy. Możesz też wymienić paliwo i przeczyścić zbiornik ale ja tego nie zrobiłem

1