Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-2320UB - Podświetlenie sterowane z deski rozdzielczej

maydayino 25 Lis 2014 20:27 942 0
  • #1 25 Lis 2014 20:27
    maydayino
    Poziom 9  

Witam
    Ostatnio wpadłem na pomysł by zmienić podświetlenie w Pioneer DEH-2320UB z zielonego na niebieskie, wyświetlacz czerwony + sterowanie z deski rozdzielczej. Radio nie posiada wyjścia illumination więc wykorzystałem nieużywany pin w kostce i dorobiłem kabel w ISO. Odszukałem i przeciąłem ścieżkę odpowiadającą za podświetlenie panelu. Mogę podłączyć tak by radio świeciło się zawsze nawet gdy jest wyłączone i deska się świeci, lub tak by radio świeciło się tylko wtedy gdy jest włączone. W obydwu przypadkach ściemnianie działa bez zarzutu.
    Chciałbym zrobić tak jak w fabrycznym radiu BMW Business czyli tak, aby wyświetlacz i podświetlenie przycisków działało niezależnie. Sprawdziłem panel i mam możliwość rozdzielenia podświetlenia wyświetlacza i przycisków.

Fabryczne radio BMW Business działa tak:
    - kluczyk wyjęty, światła postojowe - podświetlają i ściemniają się tylko przyciski,
    - przekręcony kluczyk, światła wyłączone, radio włączone - podświetla się tylko wyświetlacz,
    - przekręcony kluczyk, światła włączone, radio włączone - świeci się i ściemnia cały panel.

Myślałem o mikro przekaźnikach ale nie wiem czy idę w dobrą stronę i czy to wystarczy. Nie wiem jak mam się do tego zabrać, czego potrzebuję by osiągnąć taki efekt? Prosiłbym o jakiś schemat i rozpiskę klamotów do tego;)
    Proszę o pomoc ponieważ nie jestem aż tak zaawansowany w dziedzinie elektroniki;)
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc:)

0 0
  Szukaj w 5mln produktów