Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5720Z - Przegrzany układ chłodzenia

25 Lis 2014 21:39 519 3
 • Poziom 8  
  Cześć. Posiadam laptopa Acer Aspire 5720Z był on nie jednokrotnie przegrzany przez poprzedniego użytkownika, czyściłem, wymieniałem pasty dalej temperatura mnie nie zadowala wentylator ciągle pracuje na wysokich obrotach. GPU 65 stopni, CPU 50-60.
  I teraz proszę o radę ponieważ myślę o wymianie w nim radiatorów i czy jest sens ?. Widziałem na allegro z innych modeli używki wyglądają lepiej. Możliwe że przegrzane elementy radiatora się zużywają ?.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Co oznacza: "przegrzany przez poprzedniego użytkownika"?

  Z jakich modeli chcesz włożyć owe radiatory? Z innych modeli powiadasz, coś mi się wydaję, że to nie jest takie łatwe jak Ci się wydaje. Radiatory i heatpipe muszą mieć odpowiednie wymiary, śrubki muszą być w odpowiednich miejscach, parametry odprowadzenia ciepła również muszą być odpowiednie do CPU i GPU.

  Przegrzane elementy radiatora, hmmm. Raczej nie, jedynie mogą być uszkodzone rurki cieplne.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Radiator się nie przegrzewa i nie traci w swoich właściwości. Możliwe, że (jak wspomniał poprzednik) masz uszkodzoną rurkę z płynem odprowadzającą ciepło z GPU i CPU.
  Najprościej sprawdzić to dotykając dłonią do kilku miejsc radiatora i jeśli będzie znacząca różnica w temperaturze oraz wcześniej były widoczne ślady cieczy na radiatorze lub jego okolicach, to mogła się rozszczelnić ta własnie rurka (miedziana).
  Wtedy konieczna jest wymiana całości na identyczny model układu chłodzenia.
  Jesteś pewien jakości zastosowanych past i termopadów?
 • Poziom 8  
  był używany po budowach ze streszczenia poprzedniego użytkownika i nie jedno krotnie występowały objawy przegrzania z jego wypowiedzi tak wnioskuje. Tak z identycznego modelu. Termopady co do nich faktycznie nie był bym przekonany rozumiem że położenie i dystansy odgrywają dużą role ?.