Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria dla kamery JVC GR-AX210

czuga 07 May 2005 00:39 1197 2
    czuga
    Level 23  
    ...czy istnieje mozliwosc sformatowania baterii tej juz dosc leciwej kamerki...niestety potrzebuje na gwalt jej uzyc a mam tylko stara baterie ktora trzyma jakies 20minut...ta bateria to BN-V12U 1200mAh Ni-Cd

pzdr
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    gabik001
    Level 37  
    Witam
    Przedewszystkim baterie sie formuje a nie formatuje. I to jak jest nowa. Niestety chyba Cie nie pociesze ale ilosc cykli ladowanie /rozladowanie w Twojej baterii dobiega konca. Jedynym rozwiazaniem jest wymiana ogniw na nowe (NiCd). To chyba powinno rozwiazac problem. Nawet dosc glebokie rozladowanie i ponowne naladowanie nie przywroci sprawnosci ogniwom - po prostu reakcje zachodzace w ogniwie sa odwracalne ale ilosc tych "odwrocen" jest ograniczona. W NiCd jest to jakies 1000 cykli (niech mnie ktos poprawi jezeli jestem w bledzie) i jezeli ilosc tych cykli zbliza sie do tej magicznej liczby bateria daje znac objawami nie trzymania pojemnosci lub poprostu wskazuje na brak jakiegokolwiek napiecia (nawet mV). W tego typu ogniwach zalecane jest aby byly one na czas nieuzywalnosci caly czas naladowane (co jakis czas cykl rozladowanie/ladowanie w celu unikniecia efektu pamieciowego) . Jezeli lezaly dluzszy czas rozladowane to musze Cie zmartwic ale juz z nich nic nie bedzie. Proponuje rozebrac i zakupic nowe ogniwa. I nie wiem czy to da sie zrobic tak "na gwalt". Chyba ze juz masz takie ogniwa.
    Pozdrawiam
    rae0113
    Service technician RTV
    tylko po co wymieniać ogniwa skoro nowy akku Ni-Mh kupisz już za 60-70zł