Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr CPes 46130 - Kompresor uruchamia się i zaraz staje.

pini 26 Lis 2014 07:55 1230 1
  • #1 26 Lis 2014 07:55
    pini
    Poziom 2  

Mój problem z lodówką pojawił się około pół roku temu. Pierwsze objawy były związane z wyłączaniem lodówki (światła, wiatraka i kompresora) podczas otwierania drzwi. Zaraz po otwarciu wszystko stawało na sekundę. Działo się tak wpierw tylko gdy wiatrak był włączony i nie za każdym razem. Potem coraz częściej i nie tylko wtedy, gdy wiatrak pracował. Wraz z wyłączeniem wyłączała się funkcja super frost o ile byłą włączona.
    Nieco wcześniej jakieś trzy lata temu wzywałem serwis w ramach gwarancji, aby sprawdzili dlaczego kompresor podczas startu i zatrzymania wydaje nietypowe dźwięki. Stwierdzili, że to tacka nad kompresorem tak hałasuje jak wibruje coś tam poruszali i było lepiej.
    Od około miesiąca kompresor znowu zaczął dziwnie brzmieć podczas startu i stopu.
    Wczoraj kompresor jakby się zaciął. Próbuje się uruchomić i po dwóch sekundach staje. Przez chwilę słychać jeszcze buczenie po czym jakiś element robi cyk :) i buczenie ustaje. Potem drugi raz cyk i po jakimś czasie kompresor próbuje ponownie. Jednocześnie kompresor jest dość ciepły jak na zatrzymane urządzenie. Do tego światło miga czasami przy otwartych drzwiach.

Nie będę sam tego naprawiał ale proszę jedynie o wskazówki w jakim kierunku iść z naprawą. Nie chcę aby mnie serwis naciągał na koszty. Tym bardziej, że lodówka ma już 6 lat i pewnie jedno będzie się psuło po drugim jeżeli to poprostu nieudany model.

Niestety sama marka Liebherr nie daje gwarancji niezawodności ;(.

Lodówka Liebherr
    Model CPes 46130
    Kompresor Embraco EMZ 70 CLC

Proszę ew. o namiar na dobry serwis we Wrocławiu.

0 1
  • #2 16 Gru 2014 21:33
    pini
    Poziom 2  

Ostatecznie po kontakcie z serwisantem okazało się, że do wymiany był moduł sterownika. Koszt z wymianą 420 zł. Lodówka jednak nadal nie pracuje tak jak pracowała wcześniej. Pewnie zła praca odbiła się na trwałości podzespołów.

Po 12 godzinach od włączenia kompresor chodził tak głośno, że się obudziłem i musiałem ją na chwilę wyłączyć.
    Po naprawie nie wkładałem zbyt wiele produktów, wkłady podtrzymujące chłód były wstępnie zmrożone do -10 w innej lodówce.

Ze względu na brak diagnostyki (na miejscu) co najmniej termostatu nisko oceniam kompetencje serwisanta. Gdyż jego praca ograniczyła się do wymiany elementu, o którym z góry wiedział, że się psuje. Nie wiem na ile można sprawdzić podzespoły lodówki poza warsztatem ale jakieś pomiary czujników przydały by się... ;/

Na tę chwilę problem uważam za rozwiązany.

0