Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie gramofonu Yamaha

dddavid 26 Lis 2014 11:33 2625 6
  • #1 26 Lis 2014 11:33
    dddavid
    Poziom 8  

Witam, zakupiłem gramofon Yamaha tt-400 rs i podłączyłem go do wzmacniacza yamaha ax-1050 pod wyjście PHONO. Wszystko pięknie, ładnie ale gramofon jesli nawet nie ma w nim płyty buczy... jesli przyłoze ręke do talerza lub ramienia z igła buczenie się wzmaga, co moze byc przyczyna?? Czy to uszkodzenie gramofonu? Podpiąlem pod inny wzmacniacz dzieje sie to samo.. Prosze o pomoc poniewaz to mój pierwszy gramofon i nie wiem co o tym myslec. Jakies rady??

• #2 26 Lis 2014 12:09
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Nie wiem jak jest to w tym gramofonie rozwiązane, zwykle jest tam taki dodatkowy przewód który trzeba podłączyć do masy wzmacniacza. Czy jest tam coś takiego?

• #3 26 Lis 2014 12:28
    dddavid
    Poziom 8  

Ale w którym miejscu?? z tyłu przy chinchach?? nie ma żadnego przewodu są tylko jakies wyjscia obok chinch.

• #4 26 Lis 2014 12:32
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Tuż obok lewego wyjścia jest gniazdo do podłączenia tego przewodu. We wzmacniaczu też powinien być jakiś zacisk oznaczony GND lub Ground lub jakoś tak.

• #5 26 Lis 2014 12:35
    dddavid
    Poziom 8  

Buczenie gramofonu Yamaha

Dodano po 2 [minuty]:

no faktycznie jest a jaki to musi być kabel do tego móglby mi pan podac jakiegos linka??

• #6 26 Lis 2014 12:40
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Weź kawałek przewodu zwykłego pojedynczego, odizoluj go na obu końcach, jeden koniec podłącz do zacisku GND z tyłu wzmacniacza nad gniazdami PHONO, drugim końcem dotknij do tego bolczyka obok lewego wyjścia w gramofonie i sprawdź czy przestało buczeć. Jeśli tak to pozostaje jakoś ten przewód podłączyć na stałe i już.

Dodano po 2 [minuty]:

Do tych gramofonów był oryginalnie dołączony taki przewód z pasującą do gramofonu wtyczką ale jak go nie ma to trzeba jakoś wymyśleć jak to porządnie podłączyć. To nic skomplikowanego ponieważ potrzebny jest kabelek jednożyłowy

• #7 26 Lis 2014 13:35
    dddavid
    Poziom 8  

Okej dziękuje bardzo za pomoc :)

Dodano po 54 [minuty]:

Zrobiłem zgodnie z pańską radą , wszystko jest jak należy - zero buczenia. Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam