Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LINDE H 45T - zimny silnik nie odpala

Tomibart 26 Nov 2014 11:58 5958 6
 • #1
  Tomibart
  Level 2  
  Witam drodzy forumowicze,
  mam problem z wózkiem widłowym LINDE H45T-04 z 4 - cylindrowym gazowym silnikiem Perkinsa. Rozdusznik kręci jak należy ale silnik zarówno ciepły jak i zimny ciężko pali tj. dopiero jak puszczam kluczyk prubuje załapać na niewszystkich cylindrach. Jak jest ciepły to pójdą wszystkie a jak zimny to potyrkocze trochę i gaśnie. Zimą to całkiem jest tragedia. Samostart do filtra, gorące kwacze i dopiero jakoś ruszy. Lokalne warsztaty mechaniczne rozkładają ręce ale to pewnie z powodu braku doświadczenia z wózkami widłowymi i takimi silnikami. Może ktoś z Was miał taki problem i wie jak go rozwiązać?
 • #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tomibart wrote:
  dopiero jak puszczam kluczyk prubuje załapać na niewszystkich cylindrach.
  To powinno Kolegę naprowadzić ;) Jak nie, zrobić inny test, włączyć kluczyk a rozrusznik wysterować osobno. Taki test, da odpowiedź na pytanie gdzie szukać.
 • #3
  Tomibart
  Level 2  
  Rozumiem że Kolega podejżewa padniętą stacyjkę. Mam jeszcze 4 wózki Linde to może stacyjkę przełoże od innego i sprubuję wieczorkiem, bo dostęp do rozrusznika jest bardzo kiepski i ręką tam nie sięgnę żeby na krótko zapuścić rozrusznik.
 • #4
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Toć możesz użyć przewodu wychodzącego ze stacyjki na rozrusznik. Tak, najbardziej podejrzana jest stacyjka, w drugiej kolejności, spadek napięcia.
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • #6
  tomi_bart
  Level 2  
  Witam wszystkich zainteresowanych moim problemem. Rozwiązanie okazało się dość banalne aczkolwiek problem urastał z powodu niekompetencji serwisantów jacy podejmowali próbę naprawy. Wymyślali przyczyny bardzo kosztowne w wymianach na co nie godziłem się. Żaden z nich nie pomyślał o cewkach i świecach. Wymieniali raz jedno a raz drugie a walnięte było jedno i drugie. Poza tym do gazu świece powinny być z elektrodami powleczonymi czymś, chyba tytanem ale nie jestem pewien. Wózeczek pali bez problemu i mruczy. Dziękuję za podpowiedzi i temat zamykam.
 • #7
  Tomibart
  Level 2  
  Witam, długo próbowałem różnych sposobów rozwiązania problemu. Niestety żaden nieskuteczny. Zamówiłem dość drogi serwis i problem rozwiązany. Komputer szwankował i po wymianie działa. Dziękuję wszystkim za dobre chęci i temat zamykam