Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simatic TP177A - Chwilowe zastąpienie nakładki dotykowej.

inkognito09 26 Lis 2014 12:13 807 1
  • #1 26 Lis 2014 12:13
    inkognito09
    Poziom 29  

Witam, mam do naprawy panel operatorki Siemens Simatic TP177A z uszkodzonym dotykiem. Jest to bardzo prosty panel, z jednym tylko złączem RS, bez wbudowanych klawiszy funkcyjnych, czy możliwości podłączenia zewnętrznej klawiatury/myszy (TP177B już taką opcję ma - za sprawą złącza USB). Uszkodzona nakładka dotykowa, jest już zamówiona w Hongkongu, ale okres oczekiwania wynosi około 2 tygodni. Niestety jest silna potrzeba, choćby chwilowego zastąpienia takiej nakładki, ze względu na to że urządzenie utknęło w bardzo niefortunnym momencie pracy i cała firma stoi i płacze licząc kolejne straty spowodowane przez przestój. Zastosowana nakładka, jest to podstawowy 6-io calowy digitizer rezystancyjny, cztero-przewodowy. Część jego powierzchni jeszcze działa, więc w razie czego mogę wykonać jakieś pomiary. Nie dysponuję drugim takim na obecną chwilę. Czy ktoś z forumowiczów próbował może kiedyś "obejść' taki układ. Kiedyś czytałem o "symulatorze ekranów rezystancyjnych", gdzie położenie X i Y ustalało się suwakowymi potencjometrami i wciskało przycisk w ramach "dotknięcia", niestety było to bardzo dawno i nijak nie mogę znaleźć o co wtedy chodziło. Każda pomoc mile widziana, w razie możliwości biorę pod uwagę (nawet odpłatne) wypożyczenie takiej nakładki w Lublinie/okolicach na czas transportu nowej.

0 1
  • SterControl
  • #2 26 Lis 2014 15:00
    Los_sandalos
    Poziom 27  

Jeśli urządzenie stoi to chyba najlepiej będzie kupić na miejscu (w PL) jakiś inny panel, widziałem na a....gro TP177 za 750 zł więc chyba nie powinno być problemu.

0
  Szukaj w 5mln produktów