Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel zafira a 2000r - niepasująca kostaka do radia

26 Lis 2014 13:20 1524 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam Opla Zafire A. Jak kupowałem auto radio jakie było zamontowane to stary Grundig który nie reagował na sterowanie z kierownicy. Kilka dni temu kupiłem orginalne radio CDR 500 ale okazało się że handlarz który sprzedał mi samochód wyciągnął radio które miało nawigacje. Problem polega na tym że dodatkowa kostka nie pasuje do tego radia. Mam kostkę z innej Zafiry która pasuje do tego radia tylko nie wiem jak podłączyć ją do instalacji gdyż nie wszystkie kable sie zgadzają. Na dzień dzisiejszy radio działa, tzn gra tylko nie mam wyświetlacza a sterowanie z kierownicy działa częściowo gdyż mogę podgłaszać i przyciszać a nie ma włączania i wyłączania. Jeśli by ktoś posiadał schemat lub wiedział jak to trzeba podłączyć to proszę o info. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam przydałby Ci się TIS2000 tam masz schemat podłączenia kostki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za linki. Mam jeszcze pytanie. Bo na Kablomani wyczytałem że radio jakie było poprzednio to model CCRT 700 a ja teraz mam CRD 500. Z tego co tam jeszcze wyczytałem to mój wyświetlacz to BID i zgranie CRD 500 z tym wyświetlaczem nie zgra się. Wiecie może czy da się to jakoś ominąć?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Niestety tego nie ominiesz.
    Radio CD500 ma zupełnie inny wyświetlacz, komunikuje się za pomocą 3 przewodów z radiem.
    Zaś CCRT 700 jest radiem z wbudowanym telefonem, który komunikuje się z wyświetlaczem za pomocą 2 przewodów
    Kostka samego wyświetlacza nie będzie pasowała przemiennie z takim, jaki byś potrzebował.
    Szczerze? Jeśli zależy tobie na cd 500 to musisz wymienić także wyświetlacz i całkowicie przerobić instalacje.
    Oprócz kostki radia którą jak mówisz posiadasz, musisz mieć również kostkę i wyświetlacz TID.
  • Poziom 9  
    Niestety moje przypuszczenia potwierdziły się. Trudno. Założe jakieś CD radio i tyle. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam