Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Talea Ring plus - Nieszczelność wyspa mleczna i blok zaparzający

MIRO__ 26 Lis 2014 14:12 1212 2
  • #1 26 Lis 2014 14:12
    MIRO__
    Poziom 7  

Witam,

expres nie był przez dłuższy czas używany i po uruchomieniu bez problemu była parzona kawa.
    Nie było jednak wykonywane spienianie w wyspie mlecznej pomimo, że para była dostarczana, bo "bulgało" jak kiedyś i mleko było podgrzane.
    W tym układzie próbowałem spienić mleko przez dysze, ale tam para nie leciała wcale, za to kłęby pary zaczęły się wydostawać z rejonu bloku zaparzającego.
    W instrukcji podano aby szpilka przeczyścić wylot z dyszy. Tak tez uczyniłem i zaczęła lecieć z dyszy para i woda.
    Po kilku zaparzeniach wystrzeliły korki i okazało się, że spięcie spowodowane zostało na połączeniu wyspy mlecznej. Wszytko było tam mokre razem ze stykami.
    Po zdemontowaniu wyspy mlecznej i wysuszeniu tych mokrych elementów expres normalni parzył kawę, ale pojawiły się wycieki w miejscu odłączonej wyspy mlecznej i pod blokiem zaparzającym. Nie są to ilości duże, ale tak oczywiście nie może być.
    Wykonałem odkamienianie bloku tabletka i układu z odkamieniaczem płynnym.
    Nieszczelności pozostały na podobnym poziomie.

Proszę o podpowiedzi czy wymiana uszczelek może być wystarczająca? Jeśli tak to których?
    Czy może podczas próby puszczenia pary przez dysze podczas gdy była zatkana mogło uszkodzić się coś innego?

0 2
  • #2 27 Lis 2014 23:28
    Kris1809
    Poziom 13  

Witam Serdecznie.
    Po objawach mogę stwierdzić że ma Pan uszkodzony zawór woda/para który się od kamienia rozszczelnił i kapie na styki zespołu grzejnego.Objawy pary z zespołu zaparzającego wskazują na nie drożność lub zakamieniały elektrozawór ale jak Pan przeczyścił wylot dyszy ustała para więc tak jak napisałem wyżej zawór woda/para do wymiany.Pozdrawiam Kris

0
  • #3 28 Lis 2014 10:42
    MIRO__
    Poziom 7  

Dziękuję za podpowiedź. Miałem właśnie takie obawy czy to tylko uszczelki... Spróbuje uporać się z tematem sam.. muszę tylko na to znaleźć czas lub serwis

0