Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet bez limitu danych, co wybrać?

Vandar 26 Lis 2014 18:22 2307 7
  • #1 26 Lis 2014 18:22
    Vandar
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    W lutym kończy się moja umowa z neostradą i nie zamierzam jej przedłużać. Spowodowane jest to tym, że po przeprowadzce na inny adres prędkość z 10mb spadła na ~5.

Rozglądam się zatem za internetem, który prawdopodobnie kupię w styczniu, może w grudniu. (sporo teraz ofert kilku miesięcy bez abonamentu, a idą promocje świąteczne więc mogę nie czekać do zakończenia neo.)

Warunek konieczny to BRAK limitu pobranych danych. Często ściągam dziennie kilkadziesiąt gb danych więc ograniczenia i "limity nie interesują mnie" x].
    Raczej odpada netia i inne rzeczy lecące po kablach od TP więc prawdopodobnie będzie to jakiś internet mobilny. W temacie jestem prawie zielony, przeglądam oferty z różnych sieci ale zbyt mało wiem, żeby na coś się zdecydować.

Jeżeli chodzi o zasięg to moja lokalizacja to 59-830 Olszyna, ul. Szkolna.

Czy biorąc abonament np w playu warto dopłacać 10zł więcej miesięcznie do modemu typowo domowego? Czy na tym MiFi będą jakieś niedogodności? Czy może poszukać oferty bez sprzętu i kupić go osobno?

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.

0 7
  • #2 26 Lis 2014 18:40
    krzych66
    Poziom 27  

Musze cie zmartwić ,jeśli chodzi o internet mobilny wszędzie w regulaminach operatorów są limity.Przoduje tu Polsat/Plus ,Play ma limit do 100GB po czym przycinają prędkość.Poczytaj sobie tutaj,radze pozostać przy neostradzie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2928515.html

0
  • #3 26 Lis 2014 18:48
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

Vandar napisał:

Warunek konieczny to BRAK limitu pobranych danych. Często ściągam dziennie kilkadziesiąt gb danych więc ograniczenia i "limity nie interesują mnie" x].
    Raczej odpada netia i inne rzeczy lecące po kablach od TP więc prawdopodobnie będzie to jakiś internet mobilny.
    Nie ma internetu mobilnego bez limitu danych. Wszyscy tna predkosc po przekroczeniu jakiejs tam ilosci danych. W plus/CP jest wolna amerykanka, ale tna raczej szybko po pakiecie danych. W PLay jest zapis ze moga przyciac po 100GB. Niektorzy wprawdzi pisza, ze sciagaja po kilaset GB i nie ma ograniczenia, ale czy sie nie pojawi za 2-6-12 miesiecy tego nie wiadomo. Operator ma furtke w regulaminie ze moze, wiec predzej czy pozniej z niej skorzysta.

Bierz neostrade.

0
  • #4 26 Lis 2014 19:33
    Vandar
    Poziom 9  

A co z netią? I ich nową ofertą dropss? Znacznie obniżyło by mi to rachunki, bo nie posiadam domowego tel i opłacam 30zł za linię.
    jest to warte zainteresowania? Czy jest jakiś haczyk?

EDIT: Właśnie doczytałem w regulaminie internetu z play, że faktycznie "BEZ LIMITU NA ZAWSZE" ale limit 100gb >.< to jest po prostu żałosne.

100gb niby dużo, ale potrafię ściagnąć w przeciągu tygodnia kilka gier (a takie ważą kilka klikanaście gb) do tego kilka dobrej jakości filmów... w miesiącu na pewno pobieram więcej niż 100gb.

0
  • #5 26 Lis 2014 23:32
    buba12345
    Poziom 12  

Po tych 100GB play może, ale nie musi założyć lej 2mbit/s czyli jak na net mobilny to nieźle [chyba nigdzie na świecie tak nie ma]. Zresztą porównaj sam ograniczenie predkosci w plusie do 32kit/s po niewiadomo jakiej ilosci GB i klarowne ograniczenie w playu po 100GB do 2mbit/s.

play>>>>>plus

0
  • #6 27 Lis 2014 21:42
    Andrzej8761
    Poziom 9  

W dropsie jest prędkość do 20mb/s , spokojnie wystarcza. Jesli odpowiednio się umówisz z netią na dzien po zakończeniu umowy z neo to nie będziesz miał długiej przerwy, moze kilka godzin.

0
  • #7 28 Lis 2014 02:00
    Przemo1268
    Poziom 19  

Możesz podpytać technika, czy istnieje możliwość podłączenia do innego DSLAMu, bliżej miejsca Twojego zamieszkania. W moim przypadku mogłem mieć maks. 8Mb i technik podpowiedział, że jest możliwość przekrosowania linii do bliższego DSLAMu oddalonego o ok 300m (po kablu wychodzi jakieś 500m) i teraz mam pełne 80Mb. Jak na razie internet chodzi z pełną prędkością (od lipca tego roku).

0
  • #8 28 Lis 2014 11:21
    Vandar
    Poziom 9  

Ok. Dzięki za podpowiedź. Zobaczymy co się uda z nimi wytargować ;)

Co do netii, to chyba spasuję, bo naczytałem się sporo negatywnych opinii na ich temat.

0