Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA - Gaśnie podczas jazdy

cielak1989 26 Lis 2014 18:24 1800 2
  • #1 26 Lis 2014 18:24
    cielak1989
    Poziom 12  

Witam.
    Panowie mam problem z Manem TGA 460 2003 rok D2876LF podczas jazdy gaśnie. A mianowicie gdy jedziemy i używamy gazu na 1/4 samochód normalnie pracuje gdy wciśniemy gaz do końca to wskaźnik do doładowania podnosi sie momentalnie występuje szarpnięcie i silnik gaśnie i zapala się ślicznie na czerwono. Po podłączeniu Texy w EDC znajdowały się następujące zapamiętane błędy EDC -00190-12 , EDC 3046 w FFR jest tylko jeden aktywny błąd FFR -3300 reszta błędów nie zapisałem. Postanowiłem wykasować wszystkie błędny i zabrać sie za jazdę próbną . Wszedłem w podglałd parametrów pracy w EDC i zauważyłem że objaw gaśnięcia pojazdu pojawia się nie zależnie od obrotów silnika ( ilość obrotów z czujnika pierwotnego i pomocniczego jest taka sama ). Tylko jak doładowanie silnika uzyskuje około 0.6 - 0.7 Bara następuje szarpnięcie i silnik gaśnie i zapalają silniczek na czerwono po odczytanie kodów bledów są takie samie jak podałem wyżej. I jeżeli silnik zgaśnie wystarczy wyłączyć zapłon i ponownie odpalić . Co może być to przyczyną ??

1 2
  • #2 26 Lis 2014 21:55
    serwisantscani1
    Moderator Samochody

EDC 00190
    Usterka w ścieżce obrotów wału rozrządu lub wału korbowego

EDC 3046
    Czujnik ciśnienia atmosferycznego
    Jeśli uszkodzony czujnik ciśnienia doładowywania: Wartość wprowadzenia 1000 mbar, w pozostałych wypadkach równa ciśnieniu doładowywania w biegu jałowym.

0
  • #3 27 Lis 2014 14:04
    cielak1989
    Poziom 12  

Dzisiaj wymieniłem czujnik doładowania na nowy oraz przekaźnik EDC . Objawy takie same jak wcześniej błędy te same. Ale zaważyłem że jak jedziemy około 30 km/h wrzucimy 8 pełną i gaz w podłogę samochód zaczyna się rozpędzać doładowanie silnika dochodzi do 1.6 bara pojazd rozpędza się do 90 i zapala się na czerwono silniczek ale jedzie normalnie i wyświetla się błąd 3046-06 gdy zwalniamy i redukujemy biegi silniczek czerwony gaśnie . I moje pytanie brzmi czy może być uszkodzony czujnik ciśnienia atmosferycznego ?? Dlatego podczas dynamicznego rozpędzenia pojazd gaśnie ? Również dzisiaj zdemontowałem wąż łączący intercooler z kolektorem ssącym aby silnik nie miał doładowania podczas jazdy samochód sie rozpędza do 80 km/h bardzo ospale i kopci na czarno ale nie gaśnie. Co może być nie tak z tym samochodem ze gaśnie ? POMOCY !!

3
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo