Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VOLVO 905 -nie kod !

c280 07 May 2005 09:11 1266 3
    c280
    Level 27  
    Witam .Radio jak w temacie na matrycy diodowej.Mam problem z tym radiem tego typu:
    Przy wbijaniu kodu mam przekłamanie na klawiszach(nie jest to typowa usterka czyli mikrostyki-sprawdzone)np.przy 2 wyświetla mi się 0(co jest zupełnie bez sensu)
    Spadki na rezystorach od klawiatury prawidłowe.
    Po sztucznym odpaleniu (podanie na chwilę 5V na port procka odpowiedzialny za komunikację z klawiaturą)radio startuje bez kodu i wtedy klawiatura chodzi prawidłowo(przełączanie stacji itd)
    Przy próbie wbijania codu radio nie liczy błędów(np. wprowadzam 2 czyli pokazuje mi się 0 ale po następnym naciśnięciu klawisza nie przechodzi na następną cyfrę tylko znika i tak w kółko)
    Radio w środku wygląda na nówkę(nie dłubane -chodziło prawidłowo do momentu zdjęcia klemy)
    Jeszcze jedno-żarówki do oświetlenia klawiatury delikatnie się żażą nawet bez ILL.
    Jeśli ktoś spotkał się z taką usterką to proszę o podpowiedzi.
    c280
    Level 27  
    Klient czeka-załamany .Czekam na podpowiedzi(ja też załamany)!
    radiowiec
    Level 17  
    Spróbuj zapełnić całą matryce bedzie kod 1111 może sprawdzisz w ten sposób czy ruszy beż uzywania 2 do wbijania kodu .
    Z tego co napisałeś to wydaje mi sie że przy odłączaniu klemy małe zaiskrzenie i delikatnie procek został trącony.
    Pozdrawiam - Tomek.
    c280
    Level 27  
    Kody podstawiałem różne ale to nic nie dawało.Radio oddałem klientowi nie zrobione.