Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-50AX800E brak dzwięku

mir55 26 Lis 2014 19:45 7395 18
  • #1 26 Lis 2014 19:45
    mir55
    Poziom 9  

Witam!
    Mam tv Panasonic TX-58AX800E,podłączyłem tuner-dekoder C+ -PACE dekoder przez hdmi4 i brak głosu .Brakuje głosu także przez wejście optyczne."Mieszam" w ustawieniach ,bez rezultatu!Proszę o pomoc!!( fonia jest tylko przez kino dom.).Do reszty hdmi podłączony jest inny sprzęt audio-wideo.

3 18
  • Mitronik
  • #2 28 Lis 2014 00:28
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Temat do działu TV początkujący .
    Z jakiegokolwiek źródła w TV jest głos ?

6
  • Mitronik
  • #3 30 Lis 2014 01:23
    mir55
    Poziom 9  

głosu w tej chwili nie ma w tv.Głos jest z kina do którego podłączyłem pace nc+.Tak że w tv jest tylko obraz.(hdmi4).

0
  • #4 30 Lis 2014 02:34
    Polon_us
    Poziom 41  

mir55 napisał:
    ,podłączyłem tuner-dekoder C+ -PACE

Proszę podać dokładny model dekodera.
    mir55 napisał:
    .Brakuje głosu także przez wejście optyczne

Telewizor ma tylko wyjście optyczne. Także tą drogą nie można wprowadzić sygnału audio do telewizora.
    A tak generalnie, w dekoderze proszę sprawdzić menu -> Parametry telewizora -> Dźwięk. Powinna być tam opcja HDMI lub Dolby Digital. Tak sądzę, niestety instrukcje które przejrzałem bardzo pobieżnie opisują te opcję.

0
  • #5 30 Lis 2014 14:34
    mir55
    Poziom 9  

PACE PVR HD HDS 7241/91.W ustawieniach jest tylko stereo/mono.!!!

1
  • #6 30 Lis 2014 15:29
    andpol 33
    Poziom 35  

Nie masz wyłączonych głośników w menu telewizora?

0
  • #7 30 Lis 2014 16:20
    Polon_us
    Poziom 41  

mir55 napisał:
    W ustawieniach jest tylko stereo/mono.!!!

W tym samym menu ("Parametry telewizora"), jak ustawiona jest opcja -> "Sygnał wizyjny"?
    Mam nadzieję, że na HDMI.

2
  • #8 30 Lis 2014 16:58
    mir55
    Poziom 9  

Głośniki włączone . Parametry z PACE; typ tv hd 1080i,dzwięk;stereo,innych wyższych parametrów brak.Jeśli chodzi o sygnał wizyjny(4),to jest do wyboru:rgb,pal-nie ma hdmi.

0
  • #9 01 Gru 2014 09:08
    grubs
    Poziom 32  

mir55 napisał:
    głosu w tej chwili nie ma w tv.Głos jest z kina do którego podłączyłem pace nc+.Tak że w tv jest tylko obraz.(hdmi4).

Możesz wyjaśnić tą kwestię?
    Masz podłączone kino czy nie?
    Proponuję napisać model kina i jeszcze raz co jest z czym połączone.

0
  • #10 01 Gru 2014 11:21
    mir55
    Poziom 9  

Dzwięk idzie optycznym do kina Denon avr-1911 z Pace .Drugie podłączenie to; HDMI po kablu idzie z Pace do TV wizja ,bo dzwięku nie mogę uzyskać z tv..

0
  • #11 01 Gru 2014 11:40
    grubs
    Poziom 32  

Optymalnym podłączeniem będzie podłączenie kablami HDMI urządzeń które posiadasz do wejść HDMI w kinie. z wyjścia HDMI out jeden kabel HDMI (wersja 1.4 / obsługująca ARC) do wejścia HDMI ARC (powinno być opisane) w TV. Jak nie jest to do wejścia 2 lub 4.

Jeżeli chodzi o kwestię uzyskania dźwięku w TV to jest to bezcelowe skoro masz Kino domowe.
    W jakim celu chcesz mieć dźwięk na niskiej jakości głośnikach w TV?

1
  • #12 23 Gru 2014 16:40
    mir55
    Poziom 9  

Milczałem ,ale wróciłem.
    Mam po prostu domowników ,którzy nie radzą z odpalaniem sprzętu,dlatego tradycyjnie -tylko telewizor.

2
  • #13 01 Wrz 2015 21:51
    Qubcio
    Poziom 2  

Hej!
    Odgrzewana temat. Czy udało sie rozwiązać problem?
    Od kilku dni nie moge włączyć dźwięku.
    Mam nowego Panasonica 50cxm710 i dekoder wifibox+ z NC+. Połączenie HDMI. Obraz jest dźwięku brak.
    Po podłączeniu starego tv tym samym kablem do dekodera jest i obraz i dźwięk.
    Po podłączeniu laptopa (innego źrodła sygnału HDMI) do nowego TV jest i obraz i dźwięk.

Wyglada to na problem z kompatybilnością ale aż wierzyć mi sie nie chce ze nie da sie tego problemu rozwiązać.

Próbowałem przesłać dźwięk kablemnoptycznym ale rownież bezskutecznie.

Pomożecie?

2
  • #15 01 Wrz 2015 22:11
    Qubcio
    Poziom 2  

Uznałem ze brak sensu w zakładaniu nowego tematu skoro ten wisi bez rozstrzygnięcia problemu.

Instrukcje są bardzo pobieżne. Teoretycznie podłączam i powinno działać.
    Niestety nie działa, dlatego pisze do Was.

0
  • #18 01 Wrz 2015 22:50
    mihal2002
    Poziom 43  

Qubcio napisał:
    Chyba nie rozumiem kolegi.

Jak nie umiesz czytać instrukcji i twierdzisz że jest skromna to masz menu urządzeń.
    Qubcio napisał:
    dekoder wifibox+ z NC+
    tam napisali w tłumaczeniu na Polski.
    Jest opcja wyjść audio-video. Wystarczy zastosować się do połączeń i wskazań.

1
  • #19 01 Wrz 2015 23:12
    Qubcio
    Poziom 2  

Polska uprzejmość na każdym forum taka sama:)

Kolego. Instrukcje znam dobrze. Menu obu urządzeń chyba juz na pamięć.

Piszę z tym problemem bo nie znalazłem rozwiązania ani w instrukcji, ani w menu ani na infolini NC+. Niestety na infolinie panasonica nie sposób sie dodzwonić.

Gdybys był tak uprzejmy i udostępnił mi tenże schemat o którym piszesz bede zobowiązany.

0